Ú s t í n/L. - V rámci 3. kola skupiny "O baráž" se střetlo Ústí a Hradec Králové. Hosté po první třetině vedli o tři branky. Domácí Lvíčata se ale vzchopila a dokázala vyrovnat. Velmi rychle si však hosté vzali vedení zpátky. Ústí znovu srovnat nestihlo, a tak po boji prohrálo 4:5.
pá 10. 1. 2014
Královští lvi Hradec Králové
4:5 0:3, 1:0, 3:2

Branky a nahrávky: 27. Macek (Kašek, Hucek), 43. Tůma (Michajličenko, Amirov), 46. Macek (Koval, Tůma), 60. Hucek (Macek) – 12. Drašnar (Miškář, Čech), 16. Malinský (Zahradník, Chalupa), 20. Malík (Drašnar, Faltýnek), 47. Miškář (Faltýnek), 60. Malinský (Zahradník). Rozhodčí: Knapík - Mašek, Votrubec. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:1. Diváci: 137. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5, 4:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina, od 20. Zvědělík – Hucek, Zdvořáček, Benda, Michajličenko – Macek, Kašek, Tůma, Koval, Ozom, Amirov, Drha, Rubeš

Královští lvi Hradec Králové: Černý – Havránek, Voříšek, Veselý, Luštinec, Čech, Faltýnek – Hofman, Hnik, Hronek, Malinský, Zahradník, Chalupa, Šeda, Miškář, Drašnar, Malík

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu vyšel domácímu týmu. Při přesilové hře se do dobré pozice dostal Macek, ale odkrytou branku nedokázal trefit. Hrál se rychlý, pohledný hokej, který se musel divákům líbit. Ve 12. minutě padla první branka. Tomáš Drašnar se dostal k vyraženému kotouči a poslal ho za záda bezmocného Kosiny. Slovan hrál i přes inkasovanou branku hodně bojovně, snažil se, ale narážel na dobře organizovanou hru obrany Hradce. Na rozdíl od domácích hosté svou přesilovou hru využili. Marek Malinský stál na konci akce, kterou výborně sehráli jeho spoluhráči. I za stavu 0:2 Lvíčata srdnatě bojovala. V pohodě hrající královéhradecký tým přidal další branku. Šeda přihrál Davidu Malíkovi, který poslal puk do odkryté branky. To už bylo na Kosinu moc a přenechal své místo Zvědělíkovi. Změna mužstvu pomohla. Za stavu 0:3 skončila první třetina.

Ve 27. minutě hrálo Ústí přesilovou hru. K dobrým střelám se dostali Bedna a Hucek. Ujal se až pokus Marka Macka, který měl v předbrankovém prostoru dostatek času na zakončení. Vstřelená branka domácí povzbudila, chvílemi byli lepším týmem, ale další gól vstřelit nedokázali. Hradec Králové se do útočných výpadů příliš nehrnul. V závěru druhého dějství pálil Kašek, který branku minul. Podobně si počínal i další domácí hráč – Tůma. Za stavu 1:3 skončila druhá perioda.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupilo lépe Ústí. V čase 42:14 našel Michajličenko najetého Martina Tůmu, který se parádně trefil ke vzdálenější tyčce. Hosté se dostali velmi rychle do útočného pásma, aby si vzali vedení o dvě branky zpátky. Jenže místo toho se prosadili domácí. Marek Macek dorazil vyražený kotouč za záda gólmana Černého. Ústí vyrovnalo na 3:3. Vyrovnaný stav netrval ani minutu, protože se velmi rychle po chybě domácí obrany prosadil pohotovou střelou Patrik Miškář. Závěrečné minuty byly ve znamení častých vyloučení. Na trestnou lavici postupně odcházeli Veselý, Hucek, Malík, Macek a Rubeš. 75 sekund před koncem základní hrací doby odvolali domácí brankáře Zvědělíka. Tři hráči Hradce jeli na prázdnou branku a Marek Malinský nezaváhal. Domácí Slovan dokázal ještě snížit. Střelou od modré Jan Hucek. Slovan ještě odvolal brankáře, ale kotouč zašlápli hosté ve středním pásmu, kde se utkání dohrálo. Ústí prohrálo 4:5.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí): Ze začátku jsme Hradec k ničemu nepustili, přesto jsme po první třetině prohrávali 0:3. Dostali jsme dva lacinější góly. Když jsme se dostali zpátky do zápasu a vyrovnali jsme, tak uděláme chybu a dostali jsme gól.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové): Začali jsme dobře, po první třetině jsme vedli 3:0. Za tohoto stavu jsme soupeři dali šanci. On jí využil a vyrovnal. Nakonec jsme vyhrála, musím říct, že za tři body jsme moc ráda. Vybojovali jsme si to.