Ú s t í n/L. - v Rámci 4. kola skupiny "O baráž" RAKO extraligy staršího dorostu přicestoval do Ústí výběr ČSOB Pojišťovny Pardubice. Od začátku byli lepší hosté, kteří celý zápas svého soupeře přehrávali. První branku Ústí vstřelil Marek Macek, druhou Matěj Drha. Lvíčata prohrála 2:11.
so 11. 1. 2014
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
2:11 1:3, 1:3, 0:5

Branky a nahrávky: 19. Macek (Kopta), 40. Drha (Rubeš, Benda) – 2. Musil (Hlaváček), 6. Havrda (Martinec), 18. Zadina, 21. Franc (Zadina), 35. Havrda (Horyna, Martinec), 37. Rohlík (Kusý, Panna), 42. Musil (Hlaváček), 44. Rohlík (Kusý), 57. Zadina (Jajcay, Barkóci), 59. Panna, 60. Krejčík (Martinec, Franc). Rozhodčí: Krob - Ptáček, Ševic. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 18:48. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:6, 2:11.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík – Hucek, Zdvořáček, Benda, Michajličenko, Macek – Kopta, Tůma, Koval, Kašek, Amirov, Drha, Ozom Rubeš.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Husár – Budík, Rudy, Franc, Faltys, Horyna – Benýšek, Kučera, Krejčík, Rohlík, Kusý, Panna, Zadina, Musil, Hlaváček, Havrda, Martinec, Velínský, Jajcay, Voženílek, Barkóci.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu vyšel lépe hostujícímu týmu, který rychle skóroval. Uplynulo 72 sekund a Michal Musil dokončil akci, kterou začal Hlaváček. Hostující hráč zvolil střelu mezi betony brankáře Zvědělíka. Hosté byli i dál aktivní, Panna nebezpečně vystřelil, ale branku minul. V šesté minutě hráli domácí početní výhodu, ve které ovšem inkasovali. Lvíčata ztratila kotouč v útočném pásmu a hosté se dostali do brejku. Martinec přihrál Filipu Havrdovi, který střelou z mezikruží překonal ústeckého brankáře. Za stavu 0:2 se domácí dostali do útočného pásma, ale chyběla střelba. Kašek vybojoval kotouč za brankou, přihrál Michajličenkovi. Ten ovšem v dobré pozici trefil jen gólmana. V osmnácté minutě se Pardubice prosadily znovu. Filip Zadina zůstal nikým nepokrytý, a tak měl dostatek času na střelu z hranice brankoviště. V závěru třetiny snížili domácí. Kopta mohl střílet, ale přenechal kotouč Marku Mackovi, který poprvé prostřelil brankáře hostů. Po první třetině prohrávalo Ústí 1:3.

I do druhé dvacetiminutovky měli hosté rychlý vstup. V čase 20:55 hrály Pardubice přesilovou hru, kterou dokázaly využít. Zadina našel volného Martina France, který překonal Zvědělíka. Ve 25. minutě mohl snížit Kopta s Mackem, ale ani jeden branku v dobré pozici netrefil. O deset minut později se skóre už přepisovalo. Znovu na straně hostů. Další přesilovková akce. Horynovu nenápadnou střelu ještě tečoval Filip Havrda. Čtyři minuty před druhou sirénou padla další branka. Gólman Husár dlouhou přihrávkou oslovil Pannu, který nahrál do míst, kde stál Kusý. Ten už mohl střílet, ale vylepšil pozici pro Miroslava Rohlíka, jehož střela mířila do odkryté branky. Poslední slovo si ale vzali domácí. Časomíra ukazovala 39:47 a Rubeš zavezl puk za branku, periferně si všiml najetého Matěje Drhy, kterému poslal zpětnou přihrávku a ústecký hráč se trefil precizně pod horní tyč. Za stavu 2:6 skončila druhá třetina.

Třetí třetina znovu vyšla lépe Pardubicím. Michal Musil si vybruslil před branku a bekhendem poslal kotouč za záda Zvědělíka. Ve 44. minutě měly Pardubice dlouhodobý tlak, na konci kterého Kusý přenechal puk Miroslavu Rohlíkovi, jehož střela se vyhnula všem nástrahám a skončila v brance. V pohodě hrající Pardubice přidaly další gól. Filip Zadina překonal Zvědělíka. Dvě minuty po něm Ondřej Panna parádně vystřelil pod horní tyč. V čase 59:39 vstřelil jedenáctou branku hostů Matěj Krejčík. Za stavu 2:11 utkání skončilo.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí): Včera jsme odehráli utkání, které nás stálo hodně sil. Na hráčích se to v dnešním zápase projevilo. Musím ale uznat, že Pardubice byly lepším týmem a po zásluze vyhráli.

Miroslav Vybíral (ČSOB Pojišťovna Pardubice): Minulý zápas jsme vybojovali cenné body v Litvínově. K tomuto zápasu jsme kromě prvních pěti minut přistoupili výborně. V první třetině hráči neposlouchali to, co jsme jim říkali. Poté, co jsme vstřelili dva góly, začali hráči hrát sami a bylo na nich vidět, že chtějí dávat góly. Vyhráli jsme zaslouženě.