Ú s t í n/L. - Druhý zápas ve dvou dnech absolvovali starší dorostenci. V sobotu do Ústí přijel celek HC RT TARAX Poruba. Lvíčata se dostala do vedení 3:1, o které však přišla a v nájezdové loterii prohrála.
so 25. 1. 2014, Zlatopramen Arena
HC RT TORAX Poruba 2011
3:4sn 0:1, 3:1, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 21. Macek (Hucek, Amirov), 37. Kopta (Macek, Hucek), 39. Navarra (Rubeš, Tůma) – 19. Bialoň (Dohnal), 40. Bartoň (Síkora, Gřeš), 60. Gola (Bartoň), 65. Bartoň. Rozhodčí: Hladík - Beránek, Biedermann. Vyloučení: 2:5 . Využití: 1:0 . Diváci: 137. Střely na branku:28:33 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík – Amirov, Navarra, Hucek, Kopta, Koval, Macek, Tůma, Drha, Michajličenko, Ozom, Rubeš, Zdvořáček, Benda

HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka – Bartoň, Bialoň, Boháč, Csomor, Dohnal, Gola, Gřeš, Kurník, Mládek, Olšr, Síroka, Ščurek, Šípek, Široký, Štěpán, Šustala

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Od samého úvodu se hrál rychlý hokej, málo se přerušovalo, hra měla spád. Šance se střídaly na obou stranách. Z domácího týmu se o pěknou akci snažil Rubeš, ale neměl komu přihrát, a tak o kotouč přišel. Po něm to zkoušel navrátilec do sestavy Ústí Navarra, ale ani on neuspěl. Na druhé straně měl Zvědělík plné ruce práce s Golou, který dostal od obránců hodně prostoru, ale domácího brankáře nepřekonal. První branka zápasu padla v 19. minutě, kdy se prosadil rychlou střelou Jakub Bialoň. Slovan mohl vyrovnat, ale Macek svou šanci nevyužil, a tak platil stav 0:1 po první třetině.

Do druhé třetiny vstoupili domácí velmi dobře. Dvacet pět sekund stačilo Ústí ke skórování. Marek Macek dostal ideální přihrávku od Hucka a trefil se parádně. Lvíčata hrála dobře, Navarra ve vlastním oslabení se dostal ke střele, nebyla ovšem přesná. Za hosty prověřil brankáře Zvědělíka Ščurek, ani on neseřídil mířidla přesně. Ve 25. minutě se Slovan dostal do útočného pásma, ale Navarra ani Macek přesně nestříleli. V čase 36:45 získal puk Ondřej Kopta, který vystřelil z nulového úhlu a brankář Poruby si puk do branky odrazil o beton. Ústí vedlo 2:1. Ve 39. minutě dostal Roman Navarra pěknou přihrávku od Rubeše. Přikopl si kotouč a ukázkovým blafákem poslal puk pod horní tyč. Hosté snížili ještě ve druhé třetině. Radek Bartoň dostal od domácí obrany hodně prostoru, který využil. Po dvou třetinách vedlo Ústí 3:2.

Ve třetí třetině domácí hokejisté bránili těsný náskok. Navarra ani Macek neuspěli. Na Zvědělíka nevyzrál Gola. S ubývajícím časem se nápor hostů zvyšoval a Slovanu docházely síly. Dvacet sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal Patrik Gola. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém branka nepadla. Jely se nájezdy. Domácí Macek nedal, hostující Csomor proměnil. Ve druhé sérii neuspěl Tůma ani Boháč. Ve třetí sérii vyrovnal Navarra. Hostující Radek Bartoň překonal Zvědělíka a rozhodl o výhře hostů po nájezdech.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): Je to škoda, myslím, že jsme mohli získat více než bod. Na druhou stranu, každý bod je pro nás dobrý.