Ú s t í n/L. - V rámci 9. kola skupiny "O baráž" se ve Zlatopramen Areně proti sobě postavila Lvíčata a Olomouc. Mora vstoupila do zápasu lépe a vedla o jednu branku. Pak si Ústí vzalo vedení na svou stranu, ale soupeř rychle vyrovnat. V poslední třetině však žlutomodří zabrali a s vypětím všech sil vyhráli 4:2.
pá 14. 2. 2014
HC Olomouc
4:2 0:1, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 24. Kopta (Hucek, Macek), 30. Kopta (Tůma, Macek), 45. Macek (Kopta), 60. Kopta (Macek, Navarra) – 5. Pavlovský (Šoustal, Štefka), 40. Janás (Klvaňa, Kropáč). Rozhodčí: Plachý - Místecký, Ptáček. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 137. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík – Hucek, Zdvořáček, Benda, Michajličenko, Havlík D., Drha, Vandas, Macek, Kopta, Tůma, Navarra, Kašek, Amirov, Koval, Ozom, Rubeš

HC Olomouc: Pospíšil, Schejbal – Marek, Horák, Škoda, Spurný, Hes, Tomek, Kolovratník, Klvaňa, Pavlásek, Šoustal, Štefka, Heža, Kuba, Ministr, Janás, Kropáč, Melichárek, Dittrich, Horák Malý

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Dlouhou pasáž bez přerušení potrestali hosté gólovou střelou. Domácí obrana se sjela kolem jednoho hráče. Obklíčený Štefka našel Šoustala, který vylepšil palebnou pozici pro Matěje Pavlovského. Olomoucký útočník si počkal na pohyb gólmana Zvědělíka a puk poslal do uvolněné horní části branky. Slovan pak hrál přesilovou hru, kterou ovšem využít nedokázal. Ani hosté nedokázali početní výhodu proměnit v gól. První třetina nepřinesla mnoho brankových šancí, a tak šly oba týmy do šaten za stavu 0:1.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí. Macek posunul puk na Hucka, který vylepšil pozici pro Ondřeje Koptu, jehož střela skončila v brance. Po inkasované brance se hra Olomouce zvedla, ale hosté naráželi na dobře postavenou domácí obranu, která chvílemi připomínala neprostupný val. V čase 29:29 se skóre přepisovalo znovu. Slovan hrál přesilovou hru o dva hráče. Macek přihrál na hůl Tůmy, který vyslal milimetrově přesnou přihrávku Ondřeji Koptovi. Ten měl u vzdálenější tyče snadnou práci. Hra byla rozkouskována častými vyloučeními. Jedno z nich potrestali hosté. Ústí mohlo kotouč vyhodit, ale nepovedlo se to. David Janás překonal pohodlně Zvědělíka. Za stavu 2:2 skončila druhá třetina.

Mora vstoupila do třetí třetiny aktivněji. Její počínání však překazil faul Ministra. Severočeši početní výhodu využili. Kopta našel volného Marka Macka, který překonal Pospíšila. Slovan se dostal do vedení a Olomouc se snažila co nejrychleji vyrovnat. Při vyloučení Drhy zažívali domácí těžké chvíle. Zvědělík si připsal několik velmi důležitých zákroků. Dittrich obkroužil branku a chtěl puk zasunout za tyčku. Tam měl beton domácí brankář. S ubývajícím časem se nápor hostů zvyšoval. Šest sekund před koncem si vzali hosté oddechový čas, odvolali brankáře. Vhazovalo se v jejich útočném pásmu. Buly však vyhráli domácí. Macek poslal do brejku Ondřeje Koptu, který v poslední sekundě hry upravil na 4:2 a dokonal tak hattrick.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): Musím kluky pochválit za bojovnost a nasazení. Tři body vybojovali.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Ústí bylo bojovnější a vyhrálo po zásluze. Já musím domácím pogratulovat k zisku tří bodů.