Ústí nad Labem – První zápas baráže o setrvání v RAKO extralize staršího dorostu sehráli ústečtí hokejisté. Jako první se v zápase prosadili hosté. Lvíčata se nenechala zaskočit a ještě v první třetině vyrovnala. Utkání se pro domácí vyvíjelo dobře, nakonec vyhráli 5:2. Severočeši sice vybojovali tři body, které jsou důležité, ale přišli o Jana Hucka (poranění pánve) a Jaroslava Bendu (poranění hlavy).
pá 14. 3. 2014
SK Horácká Slavia Třebíč
5:2 1:1, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 20. Kopta (Zdvořáček, Hucek), 23. Rubeš (Amirov), 47. Kopta, 50. Amirov (Michajličenko), 54. Tůma (Zdvořáček, Drha) – 12. Matov (Urban, Ferda), 46. Ferda (Matov). Rozhodčí: Jechoutek - Špála, Beránek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 27:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík, Kosina – Hucek, Benda, Michajličenko, Havlík D., Vandas, Zdvořáček – Kašek, Koval, Drha, Macek, Kopta, Rubeš, Tůma M., Navarra, Amirov, Ozom

SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda, Němeček – Šimka, Oburka, Kabelka, Wasserbauer, Hort, Hodek, Tůma J. Matov, Všetečka, Pokorný, Kajnar, Ferda, Urban, Novák, Michálek, Maštera

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se odehrál v rychlém tempu, oba týmy si vytvářely šance, ale nedokázaly je využít. Macek z domácího týmu trefil tyčku. První branka padla ve 12. minutě. Hosté se z ničeho nic dostali do vedení. Urban našel před brankou volného Patrika Matova, který zametl kotouč do branky. S inkasovanou brankou se hra Lvíčat zlepšila, Macek se ke střele nedostal, prováhal ideální moment. Lvíčata vyrovnala v čase 19:22. Ondřej Kopta vystřelil od modré a kotouč se zastavil až v brance. Po první třetině platil stav 1:1.

Druhá třetina se Slovanu povedla. Ve 23. minutě Amirov na sebe navázal hostující hráče a vystřelil, jeho pokus ještě gólman Třebíče vykryl betonem. Na dorážku Filipa Rubeše byl už Svoboda krátký. Prostřední dějství nabídlo rychlý hokej, který však nepřinášel gólové šance. Do dobré pozice se dostal hostující Ferda, ale branku Ústí minul. Ve 38. minutě byl z ledu za pomoci nosítek odnesen Hucek, pro kterého zápas předčasně skončil. Nešťastně narazil do mantinelu. Po dvou třetinách vedl Slovan 2:1

Poslední perioda se v úvodu vydařila více hostům. Lvíčata se špatně vracela. Matov našel volného Radima Ferdu a Zvědělík byl na jeho střelu krátký. Plichta však netrvala dlouho. O necelé dvě minuty později si Severočeši vzali vedení zpátky na svou stranu. Ondřej Kopta vybojoval kotouč za brankou a trefil se přesně za záda Svobody. V polovině třetiny byl ve středním pásmu ostře atakován Ozom, který se těžce zvedal z ledu. Zápas dohrál. Famil Amirov v čase 49:47 zametl kotouč za záda brankáře Třebíče, který se jen vyčítavě podíval na spoluhráče. Poslední branku zápasu vstřelil v přesilové hře Martin Tůma, když dorazil střelu Zdvořáčka do sítě. Hosté v závěru se snažili vytvořit drama, ale domácí je do gólové šance nepustili.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): Máme tři body, zápas hodnotím kladně, ale máme dva zraněné hráče. Vypadá to, že budou mimo hru do konce sezóny. To nás mrzí.

Karel Vejmelka (Třebíč): V úvodu měli domácí takový tlak. My jsme se malinko prali s jejich tempem. Postupně jsme se dostávali do tempa. Utkání bylo vyrovnané. Čekalo se, kdo půjde do vedení. Ve třetí části jsme vyrovnali na 2:2. Měli jsme tam dvě dobrá střádání, ale pak měli hloupé vyloučení a Ústí dalo gól.