První přípravné utkání mají Lvi za sebou. Utkali se v něm s libereckými Tygry. Utkání bylo už z několika pohledů neobvyklé. Hrálo se na čtyři dvacetiminutovky a v zápase se objevily dvě rozdílné sestavy v týmu Tygrů. Ani za osmdesát minut nedokázal Slovan vstřelit branku a prohrál 0:2.
pá 30. 7. 2004, Svijanská aréna
Bílí Tygři Liberec
HC Slovan Ústí nad Labem
2:0 0:0, 0:0, 1:0, 1:0

Branky: 60. Tomajko, 75. Novák. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 250.

Bílí Tygři Liberec: Hnilička, Falta - Jiruš, Jareš - Moravec, Hanzlík - Krstev, Ovčačík - Holub, Duben - Rýgl - Čermák, Rataj, Procházka - Vaic, Podkonický, Tomajko - Klimenta, Vampola, Rozsíval - Jech, Novák, Kříž - Šulc, Pabiška

HC Slovan Ústí nad Labem: Sáblík, Zikmund - Vála, Drábek - Pavlas, Mazanec - Kříž, Kubeš - Staněk, Kočí - Klement, Hodek, Koudelka - Fink, Jankových, Sýkora - Kudrna, Buďa, Volráb - Tvrzník M., Śvík, Jelínek - Tvrzník D., Bašta

Komentář

První "čtvrtinu" zahájili domácí velkým náporem. V prvních třech mitutách se kombinací zaskvěly všechny tři útoky. Největší šanci měl Vaic, kterého rozesmutněl vynikající ústecký gólman Sáblík bravurním zákrokem. Po tomto náporu se ozvali také Lvi a byl to nakonec Milan Hnilička, který musel lovit puk ze sítě jako první. Rozhodčí ale nepřehlédli předchozí hru vysokou holí, která brance předcházela, a tak gól nemohl být uznán. V následujících minutách se hodně za domácí prosazoval Tygr Leoš Čermák, který v jedenácté minutě přinutil k dalšímu skvělému zákroku Sáblíka. Na konci první čtvrtiny byla Tygrům poskytnuta výhoda přesilové hry, kterou ale nedokázali využít.

Stejně jako skončila čtvrtina první, začala i druhá, a sice vyloučením ústeckého Mazance za faul loktem. Domácí ve své druhé přesilovce vyvinuli velký tlak a ústecká obrana měla plné ruce i nohy práce, aby zabránila gólu. Tato snaha hostí vyústila v další faul. Dvě minuty za držení si šel na trestnou lavici odpykat Koudelka. Během této přesilovky se zrodily největší šance Bílých Tygrů, když nejprve ve 25. minutě trefil Ctibor Jech tyč a o minutu později měl další obrovskou šanci Leoš Čermák. Koncovka však byla největším soupeřem Tygrů. Po další čas druhé části hry se hrál urputný hokej bez hezkých kombinací, založený na bránění. Ve 29. minutě se po souboji o kotouč v rohu liberecké obranné třetině utkali Jech a Buďa. Jejich zápolení bylo tak usilovné, že přerostlo až v osobní souboj, který rozhodčí ohodnotil na obou stranách dvěmi minutami.

Třetí část hry se o něco opozdila, jelikož přišli na straně domácích na led noví hráči, včetně brankáře Pavla Falty, který vystřídal Hniličku. Tygři s čerstvými hráči na ledě se vrhli do útoku. Obrovskou šanci měl ve 44. minutě Pabiška, když netrefil kotouč ze vzduchu před pázdnou brankou. O tři minuty později se za nedovolené bránění šel posadit na trestnou lavici zatím nejaktivnější hráč Liberce Leoš Čermák. Okolo jedenácté minuty třetí čtvrtiny se to před ústeckou brankou jen vařilo. Velké šance běhěm několika sekund měli Šulc a Novák. Stejně jako v přechozích případech je zklamala koncovka. V poslední minutě této části si vzal slovo Jan Tomajko a díky svému napadání v útočné třetině se dostal k odraženému puku a střídajícímu brankáři Ústí nedal šanci, když krásnou střelou vsítil první branku.

Čtrvtá část přátelského utkání začala ústeckou šancí, když se na Faltu řítil osamocený Kříž, liberecký gólman se ale vyznamenal svým reflexivním zákrokem. V čase 73:09 byl vyloučen za podražení liberecký Miroslav Duben. Přesilovka se však hostům vůbec nedařila. Díky dobrému napadání Tygrů v ústecké obranné třetině nejprve sebral volný kotouč Petr Vampola a nebezpečně vypálil. Hostující gólman si ale se střelou z bezprostřední blízkosti poradil. Jako by toto nebylo dostatečným ponaučením pro hokejisty v modrých dresech, hned po dalším napadání se do střely položil Václav Novák a vsítil druhý gól domácích. Do konce posledního dějství prvního přátelského utkání se už v klidu dohrávalo na obou stranách.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Letňany 35 90
2. Ústí n. L. 35 78
3. Tábor 35 75
4. Chomutov 34 73
5. Příbram 35 72
6. Kobra 35 58
7. Vrchlabí 34 57
8. Písek 35 56
9. Benátky n. J. 35 50
10. Děčín 35 47
11. Most 35 46
12. Cheb 35 43
13. Řisuty 35 28
14. Klatovy 35 26
15. Jablonec n. N. 35 22
16. Hronov 35 16

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže