Ústí nad Labem - V prvním kole I. hokejové ligy ČR zdolali svěřenci Milana Skrbka a Tomáše Mareše Havlíčkův Brod 4:2. Slovan vstoupil do nové sezóny před 652 diváky výhrou, na které se nejvíce podílel Jaroslav Roubík, jenž zaznamenal hattrick.
po 8. 9. 2014, Zlatopramen Arena
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:2 1:0, 3:1, 0:1

Branky a nahrávky: 18. Roubík (Rod, Budínský), 28. Roubík (Rod, Tůma), 32. Kloz (Tůma), 33. Roubík (Černý, Budínský) – 37. Endál (Jeník), 56. Babka (Sedláček). Rozhodčí: Petružálek – Kokrment, Podrazil. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 652. Střely na branku: 40:31 (15:9, 17:6, 8:16). Průběh utkání: 4:0, 4:2. Zakázaná uvolnění: 1:4. Ofsajdy: 2:4. Vyhraná vhazování: 27:30 (7:8, 11:15, 9:7). Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík - Jan Schleiss.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – K. Černý, M. Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek, M. Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – D. Tůma, J. Kloz, Gengel – Pořický, Vávra, P. Přeučil – Markulinec, Suchan, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

HC Rebel Havlíčkův Brod: J. Dlouhý (33. R. Svoboda) – Pavlíček, Janáček, Jeník, Semrád, Prokop, Škůrek, J. Sedlák, Zítka – Babka, Maliník, P. Sedláček – Endál, R. Přikryl, Rousek – do 40. Kňazev, do 40. Milfait, Schleiss – Kuchta, Pejchar. Trenéři: Miroslav Barus, Richard Cachnín.

Začátek úvodního střetnutí I. hokejové ligy ČR mezi HC Slovan Ústí nad Labem a HC Rebel Havlíčkův Brod se nesl v duchu patriotském. Novým patriotem HC Slovan se díky charitativní akci Jana Čalouna, který daroval 10.000,-- Kč, stal Petr Nechanický, vozíčkář a velký fanda severočeského hokejového klubu.

V první třetině si už fanoušci mysleli, že žádný gól nepadne. Vítu Budínskému se sice podařilo vystřelit z bezprostřední blízkosti, ale minul. Necelé tři minuty před koncem části ale Jaroslav Roubík překvapil a po pohledné kombinaci před bránou se trefil do černého. Tomáš Rod našel prostor pro přihrávku z levého rohu.

Druhá dvacetiminutovka byla gólově bohatší pro oba celky. Slovanu se podařilo vstřelit branky tři, Havlíčkovu Brodu pouze branka jedna. V minutě osmadvacáté se podařilo vyraženou dělovku od Tomáše Roda zaparkovat přímo do brány Jaroslavu Roubíkovi.

O čtyři minuty později David Tůma zahlédl volného Jana Kloze v předbrankovém prostoru. Jan Kloz si s přihrávkou věděl rady a prostřelil bývalého ústeckého gólmana Jana Dlouhého. O sedmdesát dvě sekundy později dokončil svůj hattrick Jaroslav Roubík. Puk do branky vstřelil z nepřehledné situace před svatyní hostů. V minutě třicáté sedmé se podařilo vstřelit gól také Rebelům z Vysočiny. Ze zcela nenápadné akce Lukáš Endál prostřelil Michaela Petráska.

Třetí dějství nabídlo 652 divákům jednu trefu. Prvním přesným zásahem posledních dvaceti minut se mohl pyšnit Jakub Babka, jenž snížil vedení Slovanu na dvě branky. Po brankové situaci se zápas dohrával s velkým tlakem od Havlíčkova Brodu. Rebelům nepomohl time-out a ani následná power-play.

Celý zápas byl velmi pohledný pro oko diváka, především pro fanoušky domácího týmu. K vidění bylo celkem šest branek, ale také dvanáct vyloučení. Ústečtí získali tři body do začátku sezóny a sebevědomí do dalšího zápasu, který se odehraje v Šumperku ve středu 10. 9. 2014 od 18:00 hod.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): "Pro nás je to hodně důležité vítězství, první utkání se vždy počítá. Kluci zápas odbojovali, dali do toho všechno. Rozhodl fakt, že jsme byli důrazní před soupeřovou brankou. Je dobře, že se Jaroslav Roubík blýskl hattrickem, prospěje mu, že se chytne na začátku sezóny. Ať by dal hattrick kdokoliv, budeme spokojení. V Šumperku musíme hrát stále svoji hru a nepřistoupit na hru soupeře."

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): "V první třetině mohli diváci vidět z obou stran otevřený hokej, i rozhodčí tomu nechal volnost. Udělali jsme jednu hrubou chybu v závěru, kdy jsme nevyhodili kotouč a Jaroslav Roubík nás potrestal. Do stavu 2:0 jsme si vytvářeli dobré šance, domácí nám z důrazu před brankou dali tři rychlé góly a utkání rozhodli. Ve třetí části jsme sestavu stáhli na tři pětky, chtěli jsme si pro bod jít. Sáhli jsme po úpravě výsledku, ústecký gólman byl ale proti, aby utkání zdramatizoval. Upozorňovali jsme hráče před zápasem, aby si Jaroslava Roubíka uhlídali, je to rozhodný střelec. Pokud takovému hráči dáte prostor, nemýlí se. Jan Dlouhý za obdržené branky nemohl, když ho nechají hráči takto vykrvácet, je lepší, aby si odpočinul a připravil na další utkání."