Ve svém třetím přípravném zápase sezony zvítězili Ústečtí Lvi na mladoboleslavském ledě 1:3. Na straně severočeského klubu se objevila jména, která dříve bojovala za město automobilů. Jedná se hlavně o hráčského manažera Jana Janderu, který stál u postupu Mladé Boleslavi do první ligy, obránce Válu a brankáře Zikmunda. Mladoboleslavští remizovali v prvním přátelském utkání s extraligovým Kladnem 2:2 a Lvi se měli čeho obávat. Jejich čest však zachránila trojice D. Tvrzník, Švík a Kočí, kteří zastínili jediný zásah Skořepy.
pá 6. 8. 2004
BK Mladá Boleslav
1:3 0:1, 1:1, 0:1

Branky: 27. Skořepa - 11. D. Tvrzník, 21. Švík, 45. Kočí. Rozhodčí: Veselý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 200.

BK Mladá Boleslav: Šindelář (30. Šulan) – Morava, Meňhart, Holý, Pazdera, Švindl, Derner – Metlička, Oliverius, Krupka – Kameš, Stejskal, Kadlec – Nedorost, Král, Kostourek – Šebek, Skořepa, Weiss

Mladoboleslavští vstoupili do utkání náporem, šanci Skořepy však Zikmund zlikvidoval. Vzápětí neuspěl ani Kostrounek, který při samostatném nájezdu branku těsně minul. Jako první tak udeřili hosté. V 11. minutě se před Šindelářem prosadil Daniel Tvrzník a otevřel skóre – 0:1. Vyrovnat mohli domácí v 16. minutě, jenže je gólu nepomohla ani dvojnásobná početní převaha. V závěru první třetiny dostali stejnou příležitost také Ústečtí, do sirény se ale ani oni prosadit nedokázali.

Jenže v úvodu druhé třetiny dohrávali ještě přesilovku pět na čtyři a Jan Švík zvýšil na 0:2. Skóre se pak znovu měnilo ve 27. minutě. To pro změnu početní převahu využili svěřenci Miloslava Hořavy a Josef Skořepa snížil na 1:2. Vyrovnání měl na své holi nejprve Metlička a po něm vzápětí i Král, samostatné nájezdy ale nezakončili podle představ. Sólový únik ovšem neproměnil ani ústecký Buďa.

V poslední třetině hosté svůj náskok zvýšili. Mezi střelce se zapsal obránce Václav Kočí, který našel nepřipraveného Šulana. Právě Šulan ale osvědčil v zápase svůj postřeh a třikrát čarovala jeho lapačka. Dvě minuty před koncem sáhl domácí kouč Hořava k power-play, výsledkem snahy o zkorigování výsledku však byla jen tyč nastřelená Kostourkem.