Ústí nad Labem - V páteční předehrávce 22. kola I. hokejové ligy ČR uspěli hokejisté Českých Budějovic. Skóre zápasu otevřel Jakub Suchánek, Slovan dokázal během dvou minut a dvaceti sekund skóre otočit ve svůj prospěch. Motor využil ve třetí dvacetiminutovce početní výhodu a o svém vítězství rozhodl třicet tři vteřiny před koncem řádné hrací doby zásluhou Michala Švihálka.
pá 7. 11. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
ČEZ Motor České Budějovice
2:3 0:0, 2:1, 0:2

Branky a nahrávky: 29. Roubík (Holomek), 30. Budínský (Vágner, Brož) – 28. Suchánek (Straka), 46. Heřman (Straka, Růžička), 60. Švihálek (Kuchejda, Pajič). Rozhodčí: Zubzanda – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 321. Střely na branku: 29:40 (8:12, 13:16, 8:12). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3. Zakázaná uvolnění: 8:1. Ofsajdy: 6:4. Vyhraná vhazování: 45:32 (10:9, 21:11, 14:12). Nejlepší hráči: Michael Petrásek - Rok Pajič.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana, M. Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, Rod – do 55. Budínský, J. Kloz, Pořický – Gengel, Baránek, P. Přeučil – T. Vávra, D. Merta. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

ČEZ Motor České Budějovice: O. Bláha – Mucha, Punčochář, Vráblík, Jakub Suchánek, Semrád, Chmelíř, Dan Růžička – Švihálek, Pajič, Kuchejda – M. Heřman, J. Straka, Nouza – Prokeš, Rob, Vaniš – Daniel Boháč, Trummer, Švec. Trenéři: Petr Rosol, Radek Bělohlav st.

Úvodní vhazování vyhráli Ústečané a usadili se v útočném pásmu. I přes jejich snahu je budějovický gólman vychytal. Ve druhé minutě Slovan chyboval. Rob se řítil sám na bránu, ale Petrásek byl pozorný. Na druhé straně musel zasahovat Bláha, protože Kloz nebezpečně vypálil z mezikruží. Budějovičtí kombinovali před Petráskem a to se nelíbilo Vágnerovi, který byl vyloučen za sekání. Hosté ale nabídnutou přesilovou hru nevyužili.

V osmé minutě jedovatě vypálil Roubík, ale hostující brankář jeho střelu vyrazil. Na druhé straně čelil ataku domácí gólman, ale ani tato střela cíl nenašla. Ve dvanácté minutě byl odeslán za katr Zdvořáček a Motor získal power-play. Ačkoliv hosté odehráli téměr celou přesilovou hru v útočné třetině, gól nepadl. Do konce periody se již nic nezměnilo a oba celky šly do kabin za stavu 0:0.

Prostřední část se nesla ve stejném tempu jako úvodní. Ve velké šanci se ocitl Heřman, ale Petrásek ho vychytal. Na druhé straně musel zasahovat Bláha, ale také on žádnou komplikaci nepřipustil. Ve čtyřiadvacáté minutě získali Severočeší početní výhodu, gól z této akce ale nevytěžili. Krušnohorci o chvíli později hráli v pěti proti čtyřem znovu. A paradoxně první branka padla do klece domácích. Josef Straka přihrál do jízdy Jakubu Suchánkovi a ten kotouč zasunul do klece Petráska. Hosté se tak ujali vedení 1:0.

Budějovice hráli stále ve čtyřech mužích a bránili. Vráblík vyhodil kotouč na trestnou lavici a Slovan tak hrál v pěti proti třem. Ondřej Holomek našel před bránou dobře postaveného Jaroslava Roubíka a ten se nemýlil. Severočeši tak vyrovnali na 1:1. Druhý gól do svatyně hostí padl o minutu později, když Martin Vágner pálil od modré. Bláha kotouč vyrazil před sebe, kde čekal Vít Budinský a puk doklepl do brány. Ústí se tak dostalo do vedení 2:1. Žádný další gól nepadl a po dvou třetinách byl stav 2:1 ve prospěch domácích.

Do třetího dějství vstoupila obě mužstva aktivně. Za nedovolené bránění byl potrestán Heřman. Slovan se usadil v útočném pásmu a ostřeloval soupeře ze všech možných pozic. Branka ale nepadla. Početní výhodu získali později také hosté. A byli úspěšní. Josef Straka vypálil, puk se odrazil k Martinu Heřmanovi a ten kotouč dorazil do brány. Hosté tak vyrovnali na 2:2. Hra se přelévala ze strany na stranu a hokejisté se snažili vstřelit další gól. Diváci v Areně viděli zajímavé hokejové akce. Hráči zvýšili zápasové tempo. Slovan znovu fauloval. Sudí odeslal za katr Černého a o chvíli později i Kolafu.

Ústečtí bojovníci bránili svou svatyni ze všech sil a dvojnásobné oslabení zvládli na výbornou. Ve velké šanci se ocitl Tůma, ale jeho snahu překazil budějovický gólman. O chvíli později vypálil od modré Černý, gólman ale převedl bravurní zákrok a skryl kotouč do lapačky. Skóre se znovu měnilo půl minuty před koncem, kdy David Kuchejda přihrál Michalu Švihálkovi a ten překonal Petráska. Jihočeši tak získali vedení 3:2. Severočeši ještě zkusili hru bez brankáře, ale na vyrovnání měli necelých třicet vteřin. Tři body za výhru 3:2 tak získaly České Budějovice.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Zbytečně jsme naší nedisciplinovaností ztratili body jako v posledním utkání v Havířově. V závěru jsme prohráli buly, následovala střela na branku a puk nám bohužel prošel do sítě. K prvnímu gólu hostů se nebudu vyjadřovat, nemohu. Celý stadion viděl, jak naše první inkasovaná branka vypadala, ať si o tom každý udělá úsudek. Poradíme se s vedením a možná podáme protest. V sobotu mají kluci volno, neboť jsme byli nyní ve velkém zápasovém zápřahu. V neděli potrénujeme a v pondělí nás čeká Prostějov. Musíme hrát dobře zezadu, ze zabezpečené obrany a vyvarovat se hloupých faulů."

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): "Jsem spokojený s tím, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce a domů vezeme tři body. Utkání bylo vyrovnané, i když jsme podle mého názoru měli více vyložených šancí. Jinak se brankovými příležitostmi ve střetnutí nehemžilo. Hrál se defenzivní hokej, o gól jsme zaslouženě vyhráli. První náš gól rozhodčí uznal. Nastavit brusli hráč může, puk nesmí kopnout směrem do branky. Hrajeme další duel v neděli s Havířovem, protože Havířov hraje v sobotu v Chomutově a bude to mít při cestě. Trocha nostalgie na mě při návratu na ústecký stadion padla, akorát diváků nebylo moc. Pamatuji, že jich chodilo více. Měli jsme i své fanoušky, kterých většinou jezdí i více. Jsem v kontaktu s vedoucím mužstva Radomírem Mikešem a odvolaným trenérem Milanem Skrbkem. Chceme skončit do šestého místa a do týmu zapracovat mladé hráče."