Prostějov - Slovan v rámci 23. kola I. hokejové ligy ČR vyjel do Prostějova, kde mimo jiné nastoupil i proti svému bývalému hráči Václavu Meidlovi. Ústecké mužstvo bojovalo a domů si tak odvezlo tři zasloužené body.
po 10. 11. 2014, Zimní stadion Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov
4:5 1:2, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 10. Kajaba (Kubica, Meidl), 27. Kindl (Roupec), 47. Kolibár (Stejskal), 60. Meidl (Roupec, Kubica) – 5. Tůma (Roubík), 18. Přeučil (Merta), 27. Tůma (Roubík, Holomek), 30. Brož (Kloz), 50. Roubík (Rod). Rozhodčí: P. Mikula – Reich, Moravec. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 890. Střely na branku: 42:38 (14:14, 10:16, 18:8). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (29. Šimboch) – Husák, Kolibár, Jedlička, Skřivánek, R. Malý, Matyáš, Roupec – L. Luňák, M. Černý, Kubica – Stejskal, Kovařík, V. Meidl – Coufal, Kajaba, D. Kindl – Indra, Venkrbec. Trenér: Petr Zachar, Jiří Vykoukal.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana - D. Tůma, Roubík, T. Rod - Baránek, J. Kloz, Pořický - D. Merta, Gengel, P. Přeučil - Kuchynka. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Utkání lépe začalo pro hosty, hned v úvodu se dostali k přesilové hře kvůli hře Jestřábů v šesti, v té však příliš škody nenapáchali. Co se jim nepovedlo v početní výhodě, zvládli při standardním počtu hráčů na ledě, když se v páté minutě k zakončení nadvakrát dostal David Tůma a poslal puk za Kociána.

A pro Jestřáby mohlo být hůř, o chvíli později ujel David Merta, tuto situaci však domácí brankář zvládl. Jestřábům se dlouho nedařilo si vypracovat dobrou střeleckou pozici, až v desáté minutě se ke kotouči dostal René Kajaba a v dosavadním průběhu soutěže nejlepší střelec Prostějova se nemýlil.

V dalším průběhu třetiny byla vyloučení na obou stranách, ale ani jeden z týmů početní výhodu nezužitkoval, přeci jen se ale skóre před sirénou měnilo. Ondřej Kocián sice dokázal vychytat velkou šanci Ústí, puk však nadále poskakoval v brankovišti a nakonec se k němu dostal Petr Přeučil, který jej poslal do sítě.

Začátek druhé třetiny byl vlažný, až po pěti minutách se dostali Jestřábi k přesilovce a přestože tato herní disciplína zdaleka není jejich devizou, tentokrát byla úspěšná, když Michaela Petráska překonal Denis Kindl.

Jestřábům ale radost z vyrovnání vydržela pouhých dvacet sekund hry, kdy po přečíslení vrátil Slovanu vedení druhou brankou v zápase David Tůma.

Ve třicáté minutě bylo pro domácí celek ještě hůř, když po střele od modré z hole Vladimíra Brože puk skončil opět za bezmocným Ondřejem Kociánem a vyhnal ho tak z branky. Poté se brankostroj uklidnil až do konce druhého dějství.

Na začátku třetí části měli Jestřábi přesilovku, která se jim ale opět moc nepovedla, poté vzal vše do svých rukou obránce Jan Kolibár, který nenašel nikoho, komu poslat přihrávku a tak s pukem projel ze středního pásma skrz obranu až před branku a kličkou snížil na 3:4.

Křídla Jestřábům přistřihl kanonýr Slovanu Jaroslav Roubík, který z dorážky poslal puk za Juraje Šimbocha. Jestřábi však pokřačovali v honbě alespoň za bodem, což vedlo dvě a půl minuty před koncem třetiny ke hře bez gólmana.

V poslední minutě to už už vypadalo, že Ústí ubrání tuto situaci, jenže když se jeden z hráčů Slovanu hnal k prázdné brance, vystavil mu ve středním pásmu stopku Patrik Husák, poté se ke kotouči dostal Václav Meidl, který se prosmýkl obranou a snížil. To však bylo vše, co Jestřábi stihli, díky další prohře se jim vyšší příčky opět vzdalují, těšit je může pouze to, že na Havlíčkův Brod mají díky jeho domácímu debaklu s Kladnem stále náskok šesti bodů.

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov): "My jsme si v první třetině vypracovali vyložené šance, které jsme neproměnili a tím si v podstatě prohráli utkání. Dvakrát se nám stalo, že jsme vyrovnali nebo šli do kontaktu a vzápětí dostaneme gól. To bylo z naší strany hodně špatné a tam se to utkání lámalo."

Tomáš Mareš (trenér HC Slovan Ústí nad Labem) "My jsme hodně šťastní za tři body. Předešlé dva zápasy jsme měli slibně rozehrané, ale ani jednou jsme to nedotáhli do vítězného konce a dneska se nám to podařilo a za to jsme rádi."