Jihlava - V rámci 25. kola I. hokejové ligy ČR Slovan zajížděl do Jihlavy. Jihlava však od začátku vedla a ústečtí hokejisté už zápas obrátit nedokázali. Za Ústí nad Labem bodovali Petr Přeučil a David Tůma.
so 15. 11. 2014, Horácký zimní stadion, Jihlava
HC Dukla Jihlava
HC Slovan Ústí nad Labem
5:2 2:1, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 8. Prokš (Schejbal, Mikeš), 19. Vysloužil (Melenovský), 31. Mocek (Schejbal, Čachotský), 41. Melenovský (Mocek), 52. Melenovský (Šidlík, Malec) – 15. Přeučil (Gengel, Pořický), 39. Tůma (Roubík, Vágner). Rozhodčí: Jeřábek, ml. – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 7:6, navíc Petrásek 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:1. Diváci: 1 648. Střely na branku: 35:35 (14:7, 15:11, 6:17). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Kacetl) – Mocek, Dobrovolný, Kaláb, Štebih, Čáp, Schejbal, Šidlík – Důras, Čachotský, Diviš – Melenovský, Malec, Matai – Vysloužil, Prokš, Přidal – Mikeš, Štěpánek. Trenéři: Petr Vlk, František Zeman.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – Kolafa, K. Černý, Vl. Brož, M. Vágner, M. Zdvořáček, Smetana - D. Tůma, Roubík, T. Rod - D. Merta, J. Kloz, D. Vávra - Pořický, Gengel, Přeučil - Baránek, Kopta, Kuchynka. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Komentář

Hned od prvních minut duelu byla k vidění výrazná jihlavská aktivita. Zkraje periody nabídnutou přesilovou hru ale svěřenci Petra Vlka patřičně nevyužili. Zanedlouho se po zákroku Michaela Petráska octl ve velké příležitosti Jakub Matai. Ústecký brankář ale zasáhl pomocí své rukavice. Následně při hře ve čtyřech ujeli ústecké defenzivě Marek Prokš a Jakub Schejbal. První jmenovaný zakončil přečíslení dvou na jednoho briskní střelou – 1:0.

V početní výhodě Slovanu mohl vyrovnat David Merta, leč proti byl výborně postavený Lukáš Sáblík. Severočechům se však povedlo skórovat v patnácté minutě. Tvrdou ránu od modré čáry tečoval Petr Přeučil – 1:1. Vedení Dukle zanedlouho vrátil Martin Vysloužil, který dorážel z těsné blízkosti - 2:1. Branku hlavní sudí uznal až po diskuzi s brankovým sudím.

Prostřední část začala v poklidnějším duchu. Hrálo se převážně ve středním pásmu, přičemž se ani jedna z družin nedostávala do vážnějších příležitostí. Vzrušení přišlo až při jihlavské početní výhodě, kdy se do zakončení proháčkoval Marek Melenovský. Zkušený forvard ale Petráska nepřelstil.

V čase 30:13 min. se ale domácí příznivci dočkali. Od modré propálil vše, co stálo v cestě Petr Mocek – 3:2. Červenožlutí poté nevyužili dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru. Ztroskotali především na výborném Petráskovi. V závěru dvacetiminutovky se hosté dostali na dostřel, když se naopak Dukla v početním deficitu neubránila. Z mezikruží se prosadil David Tůma – 3:2.

Domácí vlétli do závěrečné části jako uragán. Hned třiadvacet sekund po jejím začátku přidal další zásah pohotovou tečí Marek Melenovský – 4:2. Domácí poté velmi zkušeně kontrolovali hru, Slovan se do větších šancí dostával spíše sporadicky.

Ve čtyřicáté sedmé minutě se zjevil nikým neohrožován před Michaelem Petráskem Michal Důras. Střela zápěstím ale svůj cíl nenalezla. V čase 51:26 min. se ideálně zorientoval Marek Melenovský, který přidal svou druhou trefu v utkání – 5:2. Hosté šlápli na plyn, ovšem veškeré pokusy ztroskotaly na vynikajícím Lukášovi Sáblíkovi. Skóre se již poté nepohnulo, a tak Dukla zdolala Ústí nad Labem 5:2.

Ohlasy trenérů

František Zeman (asistent trenéra HC Dukla Jihlava): „Dnes jsme podali zlepšený výkon, a to ve všech činnostech. Bruslení, důraz, střelba, to vše bylo vidět. Defenziva se nám zlepšila příchodem Petra Mocka a Tomáš Kalába. Škoda neproměněných šancí, ale věřím, že i takovéto šance nám tam budou padat. Kluci chtěli, šli za vítězstvím, a tak jsou tři body zaslouženě doma."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes jsme si utkání prohráli vlastními hrubými chybami a špatnou koncovkou, protože šance na víc než dva góly jsme měli. Čtvrtý a pátý gól dostaneme po čistě prohraném vhazování a tečování před brankou, kde by soupeř neměl mít ani centimetr prostoru. V žádném případě si nechceme stěžovat na rozhodčího, ale to co dnes předváděl, bylo někdy až k smíchu a v určitých fázích utkání byl šestým hráčem domácích. Dnes jsme měli určitě na bod, nemáme ani jeden, takže jsme zklamaní."

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Letňany 35 90
2. Ústí n. L. 35 78
3. Tábor 35 75
4. Chomutov 34 73
5. Příbram 35 72
6. Kobra 35 58
7. Vrchlabí 34 57
8. Písek 35 56
9. Benátky n. J. 35 50
10. Děčín 35 47
11. Most 35 46
12. Cheb 35 43
13. Řisuty 35 28
14. Klatovy 35 26
15. Jablonec n. N. 35 22
16. Hronov 35 16

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže