Kadaň - V utkání 30. kola I. hokejové ligy ČR nestačili hokejisté Ústí nad Labem na Sportovní klub z Kadaně, kterému v rámci severočeského derby podlehli 1:3. Gólový účet střetnutí přitom otevřeli hráči Slovanu, když se v patnácté minutě prosadil Tomáš Rod. Kadaň třemi přesnými zásahy zaznamenala třetí výhru v řadě.
po 1. 12. 2014, Zimní stadion Kadaň
SK Trhači Kadaň
3:1 1:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 19. Hejcman (Chlouba), 25. Kadlec (Kůs), 27. Šagát (Mazanec, Trefný) – 15. Rod (Kolafa). Rozhodčí: R. Svoboda – Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:8, navíc Budínský (UNL) 5 min + OK [ZHK]. Využití: 1:1. Diváci: 200. Střely na branku: 32:22 (14:8, 11:6, 7:8). Průběh utkání: 0:1, 3:1.

SK Trhači Kadaň: Hanuljak – J. Stehlík, Opalek, Pavlas, Bartejs, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Chlouba, Hejcman, K. Ton – Račuk, Kůs, N. Hlava – M. Kadlec, Sikora, Šagát – Lehnert, L. Novák, J. Novák. Trenéři: Jaroslav Beck, Petr Martínek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Pohl, M. Zdvořáček - D. Merta, Roubík, Rod - D. Tůma, J. Kloz, Pořický - Budínský, M. Hanzl, Kuchynka - Baránek, Kopta, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Oba celky byly již od začátku zápasu velmi aktivní a připravili divákům strhující podívanou. Již po minutě hry projel domácí obranou Rod, s jeho střelou si Hanuljak dokázal poradit. Na druhé straně ve třetí minutě pálil do odkryté branky Ton, jeho pokus mířil doprostřed branky a Volke se dokázal přemístit. V 10. minutě mohl otevřít skóre čtvrtý útok hostí, po Baránkově nahrávce střílel Gengel, Hanuljak byl pozorný.

Ve 14. minutě fauloval Kadlec a hostům se podařilo využít svou první přesilovou hru. Kolafa našel přihrávkou z pravého kruhu Roda, jenž se před brankou probojoval k puku a přízemní střelou překonal Hanuljaka. Domácí mohli odpovědět o několik minut později. Szathmáry ujel obraně Slovanu, byl faulován a rozhodčí odpískal trestné střílení. Domácí obránce si však vylámal zuby na brankáři hostí, navíc po svém pokusu praštil holí do plexiskla, což rozhodčí vyhodnotil jako nesportovní chování a udělil dvě minuty. Domácí druhé oslabení ubránili a na konci první části vyrovnali skóre. Po Chloubově střele z úhlu se puk odrazil před branku, kde je za Volkeho záda napálil Hejcman a rozjásal domácí ochozy, které derby příliš nenaplnilo. Několik vteřin před koncem mohl vrátit vedení na stranu hostí Holomek, jeho pokus však skončil mimo.

Domácím se vydařil vstup do druhé části. Po dvou minutách hry musel faulovat Brož, domácí sice přesilovou hru nevyužili, ale udrželi se v útočném pásmu a udeřili. Kůsovo nahození skončilo na holi Kadlece, který dostal puk za Volkeho záda. Vzápětí hráli domácí druhou přesilovou hru, kterou se jim podařilo využít. Mazancovu střelu od modré Volke vyrazil betonem, ale poté se ke kotouči probojoval Šagát, jenž přesnou střelou překonal ústeckého brankáře a dostal domácí do dvoubrankového vedení.

Hosté byli jako opaření a domácí stále ohrožovali svatyni Slovanu. Ve vlastním oslabení ujel Ton, trefil však pouze břevno. Ve 32. minutě ujel domácí třetí útok, puk po ose Račuk-Kůs-Hlava mířil mimo branku. Na druhé straně okamžitě ujel Budínský, ani nadvakrát nedokázal vyzrát na skvělého Hanuljaka. Vzápětí bylo rušno před brankou Ústí, Stehlík nastřelil horní tyč. Ve 35. minutě se k puku znovu dostal Budínský a jeho pokus zastavila až tyč. Ve 37. minutě šli domácí na 20 sekund do tří, hosté krátkou přesilovou hru nedokázali využít. Minutu před koncem mohl snížit Kloz, jeho střela skončila pouze nad domácí brankou.

Začátek třetí třetiny poznamenal zákrok Budínského na Jakuba Nováka, který se dlouho nesbíral z ledu, nakonec se za pomoci dvou hráčů odebral do kabin a patrně na další vyšetření. Ústecký forward obdržel trest ve hře a oslabil tak svůj tým na pět minut. Během oslabení navíc Holomek nešťastně vyhodil puk ze hřiště a kadaňští hráli dvouminutovou přesilovou hru pěti proti třem. Nedokázali ji však využít, i díky obětavé práci obrany Ústí, hráči se nebáli padat do střel a když už se Bartejs dostal ke střele, netrefil branku. Ani jeden z týmů nepředváděl tak aktivní hru jako na začátku zápasu, jako by oběma celkům došly síly.

V 54. minutě byl vyloučen Mazanec a před hosty se nabídla příležitost přesilové hry čtyři proti třem. V té se po ukázkové kombinaci dostal k zakončení Rod, Hanuljak se dokázal přemístit a jeho pokus zlikvidovat. V 56. minutě pálil Černý, domácí brankář si poradil i s jeho střelou. Hosté stupňovali tlak, ovšem dvě minuty před koncem přišlo vyloučení a naděje na vyrovnání tak vzali za své. Kadaň tak zvítězila v krajském derby 3:1.

Jaroslav Beck (SK Kadaň): "Ústí nad Labem je tradičně velmi nepříjemný soupeř, který nás umí doma potrápit. My se na něj dobře přichystali, tým si věřil a získali jsme důležité tři body. Ačkoliv jsme měli vlažný vstup do utkání, zápas jsme dokázali týmovým výkonem otočit. Vzadu nás podpořil výborný Hanuljak. Pro nás je každá výhra cenná, pokud chceme i nadále uspět, musíme stejnou cestou pokračovat dál."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Zápas se nám nepovedl, hráli jsme špatně od prvního střídání. Sice jsme vstřelili úvodní branku, ale to nám spíše uškodilo. Byli jsme nedůrazní před oběma brankami, v osobních soubojích a často vylučovaní. Nyní je pro nás priorita porazit ve středu Most. Musíme se ovšem zlepšit téměř ve všem."