Ústí nad Labem - Po odehraném 34. kole si Slovan doma připisuje tři body díky výhře 4:2 nad Havířovem. I když hosté dvakrát vedli, Ústečtí již v druhé třetině otočili skóre na svoji stranu a ve třetí třetině přidali poslední gól čímž si pojistili vedení. Havířov byl možná lepší v první třetině, zbývající dvě ale patřily Slovanu, který nakonec zaslouženě vítězí.
so 13. 12. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
AZ Heimstaden Havířov
4:2 2:2, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 15. Merta (Vávra, Vágner), 20. Tůma (Rod, Kolafa), 34. Roubík (Holomek), 53. Tůma (Holomek) – 11. Ostrčil (Jakúbek, Maruna), 18. Loskot (Repe, Ostrčil). Rozhodčí: Würtherle – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:2. Diváci: 732. Střely na branku: 35:33 (11:16, 8:6, 16:11). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, Vágner, K. Černý, Smetana – D. Tůma, Roubík, Rod – D. Merta, J. Kloz, T. Vávra – Baránek, M. Hanzl, Pořický – Budínský. Trenér: M. Mach

AZ Heimstaden Havířov: Matoušek – Foltýn, Bezuška, Repe, Lenďák, Ostrčil, Graca, Bahounek – Fořt, Loskot, Jiránek – Maruna, Šlahař, Jakubek – Klimša, Pechanec, Sztefek – Matějek ml., Tomi. Trenér: J. Daneček

Úvodní buly zápasu vyhráli Ústečtí. Usadili se v útočném pásmu a gólman hostí čelil jejich atakům. A zkoušeli to také hosté. Petrásek byl však pozorný a komplikace nepřipustil. Ve čtvrté minutě fauloval Šlahař a Slovan získal početní výhodu. Havířovští však bránili svědomitě a Severočeši vyšli naprázdno. Modrobílí pronikli do útočného pásma, kde kombinovali, ale ani oni branku nevstřelili. Do vyložené šance se dostal Merta, ale Matoušek tvrdou střelu z bezprostřední blízkosti chytil.

Hráči Azetu kombinovali před Petráskem. To se nelíbilo Smetanovi, kterého sudí odeslal za katr. Slezané ostřelovali klec domácích a jejich snaha se jim vyplatila. V jedenácté minutě našel Martin Jakúbek dobře postaveného Radima Ostrčila a ten umístil kotouč za záda domácího gólmana. Modrobílým tak zajistil vedení 1:0. Stav na tabuli se měnil znovu v patnácté minutě, když David Merta v přesilové hře tečoval střelu od modré. Slovan tak srovnal na 1:1.

Hosté rozjeli útočné akce v získané početní výhodě. Domácí obrana neuhlídala Marka Loskota a ten trefou z mezikruží propálil Petráska. Havířov se tak dostal do vedení 2:1. O chvíli později žlutomodří trestali znovu. David Tůma propasíroval puk mezi betony Matouška a Severočeši vyrovnali na 2:2. Do šaten šly oba celky za stavu 2:2.

Druhé dějství začalo v rychlém tempu. Pozornost Matouška vyzkoušel Vávra, ale jeho střela skončila v ochranné síti. Také bílomodří stříleli ze všech možných pozic, ale domácího brankáře nepřekvapili. Ve vyložené šanci se ocitl Tůma, ale gólman hostí střelu vychytal. Další precizní zákrok předvedl Matoušek, když vychytal nebezpečného Vávru. Hra se přelévala ze strany na stranu a diváci viděli pohledné hokejové akce. Sztefek se řítil sám na Petráska, ale jeho střela skončila mimo ledovou plochu.

Slezané uzamkli modrožluté v obranném pásmu. Jejich střely ústecký brankář zlikvidoval. Na druhé straně pálil od modré Holomek, ale jeho trefa cíl nenašla. Stav se měnil znovu ve čtyřiatřicáté minutě, když přes ležícího gólmana vypálil bekhendem Jaroslav Roubík. Ústečtí se tak poprvé v zápase ujali vedení 3:2. Tempo hry se zvyšovalo, ale gól nepadl. Půl minuty před druhou sirénou byl vyloučen Šlahař, ale celkový stav se již nezměnil. Po dvou třetinách bylo skóre na tabuli 3:2 ve prospěch domácích.

Třetí část začali modrožlutí v početní výhodě. Kombinovali v útočném pásmu, ale branka nepadla. Do akce se dostali i hosté, ale strážce domácí svatyně puk ukryl v lapačce. Na druhé straně prověřil Matouška svou dělovkou Holomek. Další gól mohl přidat Hanzl, ale hostující gólman střelu zlikvidoval. Slovan byl při chuti a Matoušek měl plné ruce práce. Ústečané znovu hráli přesilovou hru a Havířovští odolávali jejich náporu. Slovan ostřeloval klec hostí jako na střelnici. Hosté o chvíli později faulovali znovu a Severočeši měli půl minuty výhodu dvou mužů v poli navíc.

Slezané ve snaze ubránit svou svatyni zalehli puk a rozhodčí nařídil trestné střílení. Martin Hanzl akci překombinoval a na Matouška téměř ani nevystřelil. Čtvrtý gól přidali Severočeši sedm minut před koncem. David Tůma se rozjel po prknech a střelou z mezikruží přes bránícího hráče překvapil Matouška. Krušnohorci se tak chopili vedení 4:2. Horko začalo být i Petráskovi, kterého Havířovští nešetřili. Do samostatného úniku se dostal Sztefek, ale jeho rána pouze orazítkovala břevno. Do konce utkání se už skóre nezměnilo a tři body za výhru 4:2 zůstaly v Ústí nad Labem.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Neodehráli jsme tak kvalitní utkání jako s Chomutovem, ale máme tři body a toho si ceníme, protože Havířov není určitě náhodou na 5. místě tabulky. Mužstvo ukázalo charakter, protože jsme dvakrát pustili hosty do vedení. Od druhé třetiny jsme byli lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli. Hráli jsme tři zápasy doma, chtěli jsme 5-6 bodů, takže spokojenost. Dík patří rovněž našim věrným fanouškům."

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov 2010): "Myslím si, že jsme první třetinu odehráli velmi slušně, odehráli jsme to, co jsme chtěli. Od druhé třetiny jsme začali hrát hůře a kluci se nevěnovali tolik domluvenému hernímu systému. Ve třetí části jsme už nešli tolik do soubojů a Ústí nad Labem vyhrálo zaslouženě."