Litoměřice - Slovanu se podařilo otevřít skóre 37. kola I. hokejové ligy ČR, ale na výhru to bohužel nestačilo. Tři body si za tři vstřelené branky doma nechávají Litoměřice a Ústí nad Labem se domů vrací bez bodu.
so 20. 12. 2014, Kalich Arena
HC Stadion Litoměřice
3:1 0:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 33. Švagrovský (Novák, Míka), 38. Švagrovský (Ondráček, Šulc), 60. Novák (Míka) – 9. Budínský (Volke). Rozhodčí: Horinek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1 580. Střely na branku: 41:26 (8:9, 19:9, 15:8). Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Jakub Kolář, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Rys – Martin Novák, Švagrovský, M. Ondráček – Dvořáček, Volek, M. Procházka – Schwamberger, Z. Doležal, Černoch. Trenéři: Jiří Doležal, Daniel Tvrzník.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana – Tůma, Roubík, Rod – Budínský, Kloz, Merta – Suchan, Baránek, Vávra – Kuchynka. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Ústecký celek začal pěkně zostra. Hned v úvodu zápasu měl velkou příležitost Tůma, který ale pouze orazítkoval tyč litoměřické branky. Po chvíli usedl na trestnou lavici Merta. Domácí se sice usadili v útočné třetině, ale paradoxně to byli hosté, kdo skóroval. Volke ve vlastním oslabení rychle rozehrál zachycený kotouč na Víta Budínského, který v samostatném úniku poslal Přikrylovi puk mezi nohy.

První dvacetiminutovka tak patřila spíše Slovanu, který se dostával do tlaku především díky přesilovým hrám, což dokazuje i počet střel 9:8 pro Ústí. Do kabin se po úvodní části odcházelo za stavu 0:1.

V nastoleném tempu pokračovali žlutomodří i na začátku následující periody. Pak ale přišlo spoustu vyloučení právě na straně hostí a toho Stadion dokázal využít. Dvojnásobnou přesilovou hru nakonec využil po dlouhých kombinacích David Švagrovský, který uklízel kotouč do prázdné brány.

O čtyři minuty později šli Litoměřičtí do vedení. David Švagrovský zastihl vyhozený puk a jednou rukou ho poslal pod Volkem, který špatně vyjel. Ústečtí se v dalších vteřinách opět nedovoleně provinili a domácí měli opět k dispozici přesilovou hru. Tu naštěstí pro Slovan nezužitkovali, a tak zůstalo skóre po druhé třetině 2:1.

Úvodní minuty poslední dvacetiminutovky patřily především Stadionu, který mohl vést hned na začátku už 3:1. Bílek nabral rychlost a mířil zcela sám na branku, jenže při bekhendovém blafáku mu Volke puk vypíchl a ani Schwambergova následná dorážka nebyla úspěšná.

Ústí se v závěru utkání snažilo o vyrovnání. Po oddechovém času hostí v 59. minutě nastoupil Slovan do hry v šesti. Žlutomodří sice okupovali Příkrylovo území, ale zhruba půl minuty před závěrečným hvizdem se Míkovi podařilo osvobodit svůj tým, puk ukořistil Martin Novák a dovezl ho do prázdné klece.

Ústečtí hokejisté tak padli po vyrovnaném souboji poměrem 1:3.

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice): "Hrálo se derby, získali jsme tři body, takže jsme spokojeni. Také jsme spokojeni s tím, jak jsme odehráli druhou a třetí třetinu. První třetinu jsme doslova prospali a byli jsme dost vylučováni. Za druhou a třetí třetinu ale patří klukům poděkování. Na první třetinu mělo velký vliv naše časté vylučování, z čehož pramenilo i více střel na branku. Klukům jsme ukazovali video ze hry soupeře a na co jsme naše kluky upozorňovali, tak soupeř dnes předvedl. Čím nás možná dnes ústečtí překvapili nejvíce, tak byla větší dravost a touha po tom, aby v zápase zvítězili."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem: "Odehráli jsme dobré utkání, ve kterém nám ke spokojenosti chyběla větší produktivita. První třetinu jsme vyhráli 1:0, ale spravedlivější by bylo, kdyby jsme odskočili minimálně o dvě branky. Ve druhé třetině jsme domácí dostali do hry oslabením 3 na 5, kdy jsme inkasovali vyrovnávací branku. Poté jsme dostali hloupý gól a domácí otočili vývoj utkání. Ve třetí třetině jsme byli dost vylučováni, přesto jsme měli příležitosti k vyrovnání skóre. Velký dík patří našim neúnavným fanouškům, kterých dorazilo k derby velké množství."