Havlíčkův Brod - Čtyřicáté kolo první hokejové ligy ČR nabídlo střetnutí mezi před zápasem posledními Rebely a jedenáctým Ústím nad Labem. Na první branku si diváci museli počkat až do dvacáté deváté minuty, kdy Havlíčkův Brod poslal do vedení Tomáš Troliga. Neuběhly ani tři minuty a Martinu Hanzlovi se podařilo vyrovnat. Rozhodující ránu si připsal do svých statistik Jan Milfait, jenž o důležitém tříbodovém zisku pro Rebely rozhodl v úvodu třetího dějství. Severočechům nepomohla k vyrovnání power-play ani oddechový čas.
so 3. 1. 2015, Kotlina
HC Rebel Havlíčkův Brod
2:1 0:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 28. Troliga (Seman, Pavlíček), 42. Milfait (Minárik, Troliga) – 31. Hanzl (Pohl). Rozhodčí: P. Würtherle - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:5, navíc Vágner (UNL) 10 min. [NARZ]. Využití: 1:0. Diváci: 509. Střely na branku: 31:27 (3:9, 14:9, 14:9). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Č. Novák – J. Sedlák, Parýzek, Pavlíček, D. Sklenička, Janáček, Semrád, J. Jelínek, Zítka – Tomek, Melka, Rousek – P. Sedláček, F. Seman, Babka – Milfait, Troliga, Minárik – Chlubna, Boček, Kozlík. Trenér: Vladimír Jeřábek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Pohl, Smetana - D. Tůma, Roubík, Rod - Budínský, J. Kloz, D. Merta - Baránek, T. Vávra, Gengel - Pořický, M. Hanzl, Kuchynka. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

V první třetině měli jasně více ze hry hosté z Ústí nad Labem. Rebelové ale měli první velkou šanci, když se Minárik ocitl sám před kasou, avšak jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo. Ústečtí pak dostali šanci v přesilové hře, ale tu i díky Novákovi nevyužili.

Severočechům následně zatrnulo po propadnutí obrany, kdy upaloval zboku sám Sedláček, ale těsně minul. Na druhé straně mohl pohnout se stavem Gengel, ale ani on si správně nesešteloval mířidla.

Ve druhé třetině se Rebelové dostali více do hry a bylo to znát. Gólman Ústí nad Labem byl mnohem více v permanenci. Chlubna se Semanem ale nedokázali zakončit přesně. Domácí družina svůj stoupající tlak přetavila v branku díky početní převaze. Pavlíčkovu střelu od modré tečoval před kasou Seman do Petráskova betonu a Tomáš Troliga poté prostrčil touš pod dezorientovaným brankářem.

Havlíčkobrodští pak nevyužili další přesilovku a krátce po ní inkasovali. Martin Hanzl dostal spoustu prostoru za brankou, vyjel si před Nováka a trefil zadní šibenici. Brodští pak přežili ústecký tlak a ve zbytku třetiny měli navrch, avšak na maskovaného muže Slovanu již nevyzráli. Tomu pomohlo také břevno po střele Semana z brankoviště.

Rebelové začali třetí dějství na jedničku. Troliga zatáhl puk do pásma, přenechal jej Minárikovi, jenž křižným pasem našel na druhé straně najíždějícího Jana Milfaita, jenž si vymíchal Petráska a zasunul mu kotouč přesně mezi betony. Domácí mužstvo bylo rázem na koni, ale také Ústečtí se postupně dostávali do šancí. Budínský ale na Nováka nevyzrál.

Oba celky se pak tlačily do zakončení, ale oba muži s maskou předváděli skvělé zákroky. Půl minuty před koncem se nechal vyloučit Tůma a se šancemi Slovanu to moc dobře nevypadalo. Ústečtí ale vyhráli buly, odvolali gólmana a zatlačili, leč Kolafův pokus od modré v posledních vteřinách bravurně vykryl Novák.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Každý zápas hrajeme o bytí či nebytí, protože do konce základní části chybí třináct utkání. Pro nás tři body samozřejmě mají cenu zlata. Dovolím si tvrdit, že jsme od půlky utkání hráli výborně střední pásmo a nepouštěli jsme hosty do žádných brejků. Naopak my jsme měli dost šancí na to, abychom utkání ve třetí třetině rozhodli. Taková ta střelecká nervozita na hokejkách ale byla. Do závěrečné vteřiny to tak zase byly nervy. Myslím si, že dnes to štěstí přálo připravenému a to jsme byli my. Proto bereme zaslouženě tři body.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Věděli jsme, že se Havlíčkův Brod v poslední době zvedl jak výsledkově, tak i herně. I přesto jsme sem jeli s jasným cílem vyhrát za tři body, protože se chceme dostat do předkola play-off. Neodvezli jsme si žádný bod, takže jsme hrozně zklamaní. Domácím můžu jen pogratulovat k vítězství.