Ústí nad Labem - Po 43. kole I. tuzemské hokejové ligy se domácí Slovan raduje pouze z jednoho bodu. Gólová přetlačovaná neskončila ani po šedesáti minutách. Slovanu se dařilo několikrát v utkání držet vedení, ale stav na kostce zůstal po třetí třetině nerozhodný. V prodloužení byli úspěšnější Kadaňští a vybojovali tak druhý bonusový bod.
po 12. 1. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
5:6pp 1:0, 2:4, 2:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 10. Gengel (Merta, Baránek), 30. Vávra (Pořický), 37. Rod (Roubík, Holomek), 49. Kolafa (Rod), 55. Tůma (Rod, Kolafa) – 22. Šagát (Račuk, Kůs), 31. Hlava (Ton), 32. Tejnor (Pavlas, Šagát), 34. Šagát (Mazanec), 50. Šagát (Müller, Kůs), 63. J. Novák (L. Novák). Rozhodčí: Škrobák – Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:8, navíc Holomek TS [HÁK] - Račuk 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 749. Střely na branku: 34:37 (8:10, 9:16, 17:7 - 0:4). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6. Zakázaná uvolnění: 1:5. Ofsajdy: 1:0. Vyhraná vhazování: 43:32 (9:7, 14:18, 18:7 - 2:0). Nejlepší hráči: Ladislav Gengel - Jaroslav Kůs.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Pohl, Smetana - D. Tůma, Roubík, Rod - Baránek, Gengel, D. Merta - Pořický, J. Kloz, T. Vávra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

SK Trhači Kadaň: Mouček - Pavlas, Tejnor, J. Mrázek, M. Mazanec, Opalek, Trefný, Šulák - Jíra, J. Charousek, K. Ton - Račuk, Kus, Šagát - N. Hlava, L. Novák, J. Novák - Chrpa, Müller. Trenér: Jaroslav Beck, Petr Martínek.

První část severočeského derby začala v opatrném tempu. První branky se diváci dočkali až v desáté minutě, kdy střelecký pokus Davida Merty dorazil za záda hostujícího hájce svatyně Ladislav Gengel. Posledně jmenovaný hráč domácích si po brance uschoval kotouč do sbírky (více v připravovaném rozhovoru).

Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit o dvě minuty později Martin Baránek, kterému ale při samostatném úniku sjel kotouč z hole. Do šaten tak odcházely oba celky za stavu 1:0.

Ústečtí vstoupili do druhé části pasivně, čehož soupeř využil k vyrovnání skóre. Dobrým důrazem na brankovišti se prezentoval exústecký Martin Šagát.

Sedm set čtyřicet devět diváků rozjásal přesnou ranou v oslabení Tomáš Vávra, jenž ve třicáté minutě využil ke skórování přihrávky Jakuba Pořického z levé strany. V následné dvojnásobné početní výhodě stanovil za minutu a dvanáct sekund znovu vyrovnaný stav Nicolas Hlava, který se trefil do černého z pravého kruhu.

Uběhlo dalších čtyřicet sekund a obrat skóre dokonal z bezprostřední blízkosti Dominik Tejnor. Za dalších pětadvacet vteřin bylo za hákování Ondřeje Holomka nařízeno trestné střílení, které však Jakub Novák neproměnil.

Ve třicáté čtvrté minutě se z brejku prosadil Martin Šagát, Kadaň se tak dostala do dvoubrankového vedení. Před druhou přestávkou se podařilo snížit na 3:4 z pohledu domácích Tomáši Rodovi, který vstřelil gól za asistence za Jaroslava Roubíka.

S jednobrankovým mankem šli domácí do třetího dějství, ve kterém gólová přetahovaná pokračovala a velmi často se hrálo s nestandardním počtem hráčů na ledě. K vidění byly téměř všechny herní situace. Při dvojnásobné početní převaze si po vyjetí z rohu připsal do svých statistik vyrovnávací gól Tomáš Kolafa. To by ale nesměli mít hosté Martina Šagáta, který usměrnil odražený touš za záda Michaela Petráska a dokonal tím hattrick.

V padesáté páté minutě se ústecké obecenstvo dočkalo desátého gólu v utkání, na 5:5 srovnal stav z dorážky David Tůma. V řádné hrací době další gól nepadl, a tak zápas dospěl do nastaveného času.

V šedesáté třetí minutě rozhodl o prémiovém druhém bodu pro hosty po několikáté dorážce Jakub Novák. Napínavý duel tak skončil lépe pro hosty.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "To, co jsme proti Kadani předvedli byl hrůzostrašný výkon. Vyhrát jsme si nezasloužili, vůbec jsme nehráli. Během prvních dvanácti minut druhé třetiny mi připadalo, že jsme na Matějské pouti, na ledě jsme se motali. Nevím, co se s mančaftem začalo dít, jestli máme strach, že nepostoupíme, nevím. Domácí zápasy musíme vyhrávat a věřit v to, že Šumperk nějaké body ztratí."

Jaroslav Beck (SK Kadaň): "Jednalo se o těžké a složité střetnutí. Pro nás dobré dva body, na plné čáře vyhrála diplomacie. Toto nemám potřebu komentovat. Blahopřeji klukům, kteří odbojovali utkání famozně a že zvládli zápas i psychicky."