V úterý večer se Ústečtí Lvi představili na kladenském ledě, zápas se jim ale nevydařil, když utrpěli porážku 1:5. David Mazanec vykřesal ve 49. minutě svým snížením na rozdíl dvou branek naději, v závěru utkání se ale trefili už jen domácí. Chuť si mohou ústečtí hokejisté spravit v pátek doma s Mladou Boleslaví, kterou začátkem srpna porazili na jejím ledě 3:1.
út 17. 8. 2004
Rytíři Kladno
5:1 1:0, 2:0, 2:1

Branky: 18. M. Procházka (Patera, Michal Frolík), 21. M. Hořava (Klimt), 38. Klimt (Havel), 57. M. Havel (Klimt), 60. V. Čech (Havel) - 49. Mazanec (Vlček). Rozhodčí: Bolina - Šafařík, Řešátko. Vyloučení: 3:5, navíc Gardoň (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 500.

Rytíři Kladno: Orct - Čech, Kasík, Ševc, Evan, Kolafa, Jelínek - M. Hořava, Gardoň, Klimt - Michael Frolík, Patera, Procházka - Horna, Zajíc, Huml - Bílek, Kalla, Martin Frolík - Havel.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (Zikmund) - Drábek, Kočí, Kříž, Kubeš, Mazanec, Pavlas, Staněk, Vála - Bašta, Buďa, Fink, Hodek, Jankových, Jelínek, Koudelka, Kudrna, Švík, M. Tvrzník, Vlček, Volráb

V zápase se představilo několik zajímavých tváří. Ústí vyzkoušelo v zápase kladenského odchovance Ladislava Vlčka, juniorského mistra světa, který se uchází o místo v ústeckém kádru. Za Kladno v minulosti hráli Fink s Jankovýchem. Na druhé straně se představil překvapivě Ivan Huml, jenž si loni zahrál i za Boston Bruins a v případě stávky má zájem hrát za Kladno. V dresu Rabatu se hrál i exústecký Jakub Evan.

Už v 1. minutě se řítil na Orcta osamocený Martin Koudelka, ale svůj samostatný únik gólově nezakončil. Domácí si poté vytvořili několik náznaků šancí, ovšem pak se museli bránit při pětiminutovém vyloučení Radka Gardoně. Milan Buďa však v největší šanci hostí trefil jen tyč. V 17. minutě dostali možnost početní výhody domácí a pěknou spolupráci celého Paterova útoku zakončil gólem Martin Procházka.

Vstup do druhé části se Ústeckým nepovedl, hned po 20 vteřinách zvýšil na dvougólový rozdíl Miloslav Hořava. Pak rozezvonil tyčku mladý bek Kolafa, jenž loni vybojoval s Duklou Jihlav postup do exraligy, a po akci Martina Frolíka neproměnil velkou šanci Horna. Ústí se nevzdalo, ale Drábek únik nedotáhl do konce. Na druhé straně si Sáblík poradil s nájezdem Miloslava Hořavy. Tři minuty před koncem třetiny výstavním blafákem zvýšil Klimt na 3:0.

Hosté se nevzdali a Orct musel hasit šanci Jankovýcha. Ve 49. minutě však snížení přesto přišlo. Přihrávku Vlčka z rohu hřiště usměrnil do sítě David Mazanec. Ve zbytku času však dominovalo Kladno. V 57. minutě skóroval Klimt a v poslední minutě uzavřel skóre ranou od modré Vratislav Čech.