Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou zvítězily v Ústí nad Labem 5:4 po samostatných nájezdech. Domácí neproměnili ani jeden nájezd. Utkání však přineslo pohledný hokej, který přichystal fanouškům plno zvratů.
út 26. 8. 2014, Zlatopramen Arena
HC Benátky nad Jizerou
4:5sn 0:0, 2:2, 2:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 32. Budínský (Roubík, Vágner), 38. Roubík (Rod), 47. Rod (Roubík, Budínský), 49. Vávra (Holomek) – 25. Miškovský (Vařecha, Niko), 35. Mikyska (Miškovský), 44. Jandejsek (Kolman), 52. Špaček (Kalfiřt, Jandejsek), rozhodující nájezd Mikyska. Rozhodčí: M. Novák, Knapík – Fiala, Ptáček. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 374. Střely na branku: 43:30 (10:7, 15:10, 15:12 - 3:1). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5. Zakázaná uvolnění: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Vyhraná vhazování: 29:31 (11:6, 8:13, 10:12).

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – K. Černý, M. Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek, Kurka, M. Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – D. Tůma, J. Kloz, Gengel – Pořický, Vávra, P. Přeučil – Suchan, Baránek, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

HC Benátky nad Jizerou: Jelínek - do 30. Kájinek, Říha, Niko, M. Pabiška, Kolman, Jandejsek, Pálek – Špaček, do 30. J. Skořepa, Krejčík – Vařecha, Miškovský, Maďar – Bittner, Mikyska, A. Dlouhý – Jonák, Hrníčko, Skalický – Kalfiřt. Trenéři: Filip Pešán, Vladimír Čermák, Antonín Nečas.

Úvodní dvacetiminutovka žádný gól nepřinesla. Diváci mohli být svědky pouze několika vyloučení. Větší šanci zhlédlo obecenstvo na začátku desáté minuty, kdy Jakub Suchan jel sám na brankáře hostí. Jakub Jelínek předvedl skvělý výkon a střelu vychytal. Další šanci diváci viděli o šest a půl minuty později. Tomáš Kolafa dostal puk do jízdy a tvrdě z první vystřelil těsně vedle levé tyče hostující svatyně.

Druhá třetina už přinesla čtyři góly. S góly to šlo pěkně na střídačku. Nejprve branku vstřelil za hosty Daniel Miškovský necelé tři minuty po začátku třetiny. Poté se prvním gólem Slovanu mohl pyšnit Vít Budínský, který využil přesilovou hru a zároveň vyrovnal. Dalším šťastlivcem ze vstřelené branky byly Benátky nad Jizerou. Úspěšným střelcem v přesilovce se stal Josef Mikyska ve třicáté páté minutě. Ústí nad Labem srovnalo stav o necelé tři minuty později. Dělovku od Jaroslava Roubíka hostující brankář v lapačce neudržel a kotouč skončil za brankovou čarou.

I třetí část byla na branky bohatá. Adam Jandejsek překvapil Martina Volkeho střelou od modré čáry. Hájce domácí svatyně kotouč viděl až za svými zády. V závěru čtyřicáté sedmé minuty na branku Benátek nad Jizerou úspěšně vystřelil Tomáš Rod, který si s přihrávkou od Jaroslava Roubíka z rohu věděl rady. Po necelých dvou minutách se do vedení dostal i ústecký Slovan, a to zásluhou Tomáše Vávry. Hokejisté Benátek nad Jizerou nenechali ústecké hráče dlouho vést a Daniel Špaček stanovil znovu vyrovnané skóre.

Ani po šedesáti minutách nebyl vítěz úterního střetnutí známý. Byly proto nařízené samostatné nájezdy. Střílet začali Ústečtí. Slovanu se nedařilo, neuspěli Tomáš Rod, Ladislav Gengel ani Tomáš Vávra. Hosté ztroskotali jen při prvním nájezdu, kdy neskóroval Daniel Špaček. Ve druhé sérii, která rozhodla celý zápas, byly Benátky nad Jizerou úspěšné. Josef Mikyska zaparkoval rozhodující puk do branky domácího Slovanu, Benátky nad Jizerou se tak staly vítězným celkem tohoto duelu.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): "Naše hra byla neurovnaná, byli jsme zbrklí, dali jsme si dost nepřesných přihrávek a hodně puků nám uskakovalo. Nájezdy jsme trénovali, na důvod neúspěchu se musíte zeptat hráčů. Soupeř využil v základní hrací době našich chyb, ze kterých pramenily inkasované góly. Musíme se nyní zaměřit na to, abychom vypilovali systém a dodržovali ho. Pracovat budeme také na přesilových hrách a oslabeních."

Vladimír Čermák (HC Benátky nad Jizerou): "V přípravě máme hodně mladých hráčů, děláme ještě spoustu chyb. Doufám, že se to bude zlepšovat a do ligy vkročíme vítězně. V úterý rozhodl fakt, že jsme ubránili hodně oslabení. Byli jsme hodně vylučovaní, toho se musíme do příště vyvarovat. Benátky nad Jizerou mají letos za cíl, aby připravily dobré hráče pro Bílé Tygry Liberec. Rádi bychom ale hráli play-off."