Benátky nad Jizerou - V poslední prověrce před ligou si ústečtí hokejisté neporadili s Benátkami nad Jizerou. V zápase podlehli farmě Bílých Tygrů 3:6. Vít Budínský se sice dvakrát prosadil, přesto to na vítězství nestačilo.
čt 4. 9. 2014, Městský stadion, Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou
6:3 1:0, 4:2, 1:1

Branky a nahrávky: 12. Vařecha (Miškovský), 26. Krejčík (Kajínek), 32. Videlka, 33. Špaček (Krejčík), 39. Bitter (Dlouhý), 48. Mikyska (Šimek) – 37. Budínský (Rod), 40. Budínský (Roubík, Rod), 60. Vávra (Přeučil, Pořický). Rozhodčí: Radek Wagner – Macháč, Kovačík. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:0. Diváci: 65. Střely na branku: 42:23. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (31. Vaněček) – Říha, M. Pabiška, Kolmann, Kajínek, Jandejsek, Šimek, Ulrych – D. Špaček, J. Skořepa, Krejčík – Vařecha, Miškovský, Maďar – Bittner, Mikyska, Skalický – A. Dlouhý, Videlka. Trenéři: Filip Pešán, Vladimír Čermák, Antonín Nečas.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – K. Černý, M. Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek, Markulinec, M. Zdvořáček - Budínský, Roubík, Rod - D. Tůma, J. Kloz, Gengel - Pořický, Vávra, P. Přeučil - Suchan, Baránek, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Oba celky měly před sebou generálku na start mistrovské soutěže, a tak se hodlaly náležitě připravit. Od úvodního vhazování měli více ze hry domácí hokejisté, kteří byli častěji návštěvníky ústecké obranné třetiny, a Petrásek musel být ve střehu. Když už se Slovan dostal na dostřel benátecké svatyně, tak spolehlivě zasahoval gólman Jan Lukáš. V první části hry, kdy se hrálo poměrně čistě a moc se nevylučovalo, byly Benátky více na puky a dokázaly to také v jednom z případů vyjádřit gólově. Ve 12. minutě Miškovský u mantinelu vybojoval kotouč, předložil ho do mezikruží Lukáši Vařechovi, jenž střelou nad pravý Petráskův beton slavil úspěch – 1:0.

Druhá část hry byla na góly mnohem bohatší, padlo jich totiž dohromady hned šest. Po necelých šesti minutách hry ve druhé třetině Benátečtí využili přesilovou hru. Kajínkovu střelu od modré čáry dokázal usměrnit za Petráskova záda hlídkující Lukáš Krejčík - 2:0. V polovině utkání došlo k výměně v benáteckém brankovišti. Jan Lukáš přepustil místo Vítku Vaněčkovi, který ze svého stanoviště sledoval, kterak jeho spoluhráč David Videlka povedenou střelou o tyčku zvýšil na rozdíl tří branek – 3:0. Další trefa na sebe nenechala vůbec dlouho čekat. Souhra Krejčíka a zakončujícího Daniela Špačka musela potěšit i nestranného diváka – 4:0.

Až za krajně nepříznivého stavu se připomněli také Ústečtí. A branka to byla pohledná. Rod v přečíslení dobře zakombinoval se zakončujícím Vítem Budínským, který trefil prázdnou klec – 4:1. Minutu před koncem druhé části se však opět radovaly Benátky a opět to nebyla ledajaká trefa. Dlouhý z hloubi svého obranného pásma vyslal do úniku Ladislava Bittnera, jenž ač faulován v pádu dokázal překonat Petráska popáté – 5:1. Přesto se ještě před odchodem do kabin skóre měnilo. Na časomíře zbývaly ještě čtyři vteřiny, když znovu zafungovala spolupráce Tomáše Roda a Víta Budínského. Ten si se zakončením i v tomto případě věděl rady – 5:2.

Třetí třetina příliš změn nenabídla. Benátky nevybočily z rytmu a i nadále udály tempo zápasu. Slovan působil podrážděným dojmem, častěji navštěvoval trestnou lavici a domácí nevyužili dvojnásobnou početní převahu. Přesto padly ještě dvě branky, a sice po jedné na každé straně. Radim Šimek svým pasem našel v mezikruží volného Josefa Mikysku, který k pravé tyči stanovil půltucet vstřelených branek v ústecké síti – 6:2. Poslední slovo však patřilo Severočechům. Osmnáct vteřin před koncem řádné hrací doby Tomáš Vávra uzavřel svým gólem bohatý gólový účet tohoto utkání, které bylo v režii benáteckých hráčů – 6:3.

Vladimír Čermák (HC Benátky nad Jizerou): "Z naší strany se jednalo o povedený zápas. Nezdál se mi pouze závěr druhé třetiny, kdy jsme pod dojmem vysokého vedení polevili. Plnili jsme to, co jsme si řekli. Soupeř si mnoho příležitostí nevypracoval."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Z naší strany to nebylo povedené utkání. Měli jsme špatný pohyb, byli jsme málo důrazní, čehož mladé domácí mužstvo využilo. Ze všeho se ponaučíme a v pondělí odehrajeme doma zcela jiný zápas."