Třemošná - V pátém kole ELIOD ligy mladšího dorostu zajížděl Slovan do Třemošné. Západočeši tým Ústí nad Labem k ničemu výraznému nepustili a zápas ovládli ve svůj prospěch v poměru 5:0. Hosté riskli v přesilovce za stavu 3:0 z pohledu domácích power-play, při které ale inkasovali čtvrtou branku a domů se vrací bez bodu.
ne 28. 9. 2014, ZS Třemošná
HC Meteor Třemošná
5:0 1:0, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 2. Procházka (Šíma), 25. Bittner (Soukup), 54. Šíma (Soukup), 58. Šíma, 60. Erhart (Krystl). Rozhodčí: Malá - Malý, D. Jelínek ml. Vyloučení: 8:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 47:28 (19:7, 16:5, 12:16). Průběh utkání: 5:0.

HC Meteor Třemošná: Č. Sedláček – T. Soukup, Šibra, J. Sedlák, Hefler, Razím, Černoch, Erhart, Reitspies – Krystl, Šíma, Markov – Šucha, Štolba, J. Procházka – Helus, Mužík, Morawetz – Bittner. Trenéři: Pavel Vostřák, Martin Živný.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Volke – Štochl, E. Mareš, M. Štěpánek ml., Stuchlý, Vidlička, Chmela – Dörner, T. Čermák, Harkabus – Batryn, Janoušek, M. Veselý – Tipán, Herák, Gottfried – Patera ml. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se již po sedmdesáti čtyřech sekundách ujali vedení. Po nahrávce Lukáše Šímy pálil do černého Jakub Procházka. Kromě vyloučení na obou stranách zbytek úvodní periody nic zajímavého nenabídl.

Druhá část se vydařila více opět Třemošné. Ve dvacáté páté minutě se do listiny střelců za asistence Tomáše Soukupa zapsal Jakub Bittner. Oba týmy si vyzkoušely hru v početní převaze, přesto se další branky publikum tvořící čtyřiceti diváky do přestávky nedočkalo.

Třetí dvacetiminutovka začala z obou stran opatrně. Svěřenci Pavla Vostřáka a Martina Živného odskočili na rozdíl tří branek v minutě čtyřiapadesáté, kdy na gólmana Jakuba Volkeho nalezl po přihrávce Tomáše Soukupa recept Lukáš Šíma.

Slovan využil možnost oddechového času a vyzkoušel v přesilové hře i hru v power-play. Hru hostů bez brankáře aneb hru ve čtyřech proti šesti potrestal přesným zásahem do prázdné svatyně Lukáš Šíma.

Definitivní tečku přidal pětadvacet vteřin před koncem řádné hrací doby Petr Erhart, jenž využil přihrávky od Davida Krystla.

Slovan bude prohru moct odčinit v neděli 5. 10. 2014, kdy na svém ledě přivítá od 11:00 hod. HC Stadion Litoměřice.

Martin Živný (HC Meteor Třemošná): Člen realizačního týmu domácích se odmítl vyjádřit k utkání.

Jiří Sochor (HC Slovan Ústí nad Labem): "Narazili jsme na favorita naší skupiny a zároveň na silné družstvo plné ročníku 1999. To se nakonec projevilo, ale kluci podali bojovný výkon. Myslím si, že hráli to, na co měli. Bohužel nám chyběly síly v zakončení, aby utkání bylo dramatické až do konce. Podle mého názoru výsledek 0:5 neodpovídal předvedené hře. Zasloužili jsme si vstřelit branku, za stavu 0:3 jsme odvolali brankáře a obdrželi čtvrtý gól, který nás definitivně pohřbil."