Bílina - V zápase proti Chomutovu "C" nedokázali dorostenci z Ústí nad Labem vyhrát a prohráli 3:7. Tři body tedy zůstali doma a Slovan musel odjet s nulovým ziskem.
st 5. 11. 2014, Zimní stadion Bílina
Piráti Chomutov C
7:3 2:1, 2:1, 3:1

Branky a nahrávky: 5. Ptáček (Ouřada), 7. Breczko (Lauko), 26. Záruba, 27. Lauko (Krivanka), 48. Ptáček (Beseda), 54. Veselý (Ouřada), 57. Záruba (Seeman) – 2. Dörner (Čermák), 36. Klepáček (Horyna), 59. Klepáček (Batryn, Stuchlý). Rozhodčí: Plachý – Beneš, Majerčin. Vyloučení: 5:3, navíc Lauko 5 min [KOL] + 20 min. OK [NESP]. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 26:63 (8:16, 8:25, 10:22). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:3.

Piráti Chomutov C: Šedivý (Verner) – Zeman, Bajer, Jarý, Breczko, Lauko, Seeman, Záruba, Jungvirt, Ouřada, Krivanka, Přibyl, Vöröš, Beseda, Vlach, Ptáček, Veselý. Trenéři: Radek Šíp, Mgr. Jaroslav Hejcman, Karel Soudek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Paťha (Lejčík) – Štochl, Mareš, Štěpánek, Stuchlý, Vidlička, Gottfried – Dörner, Čermák, Veselý – Horyna, Klepáček, Šindelář – Batryn, Herák, Harkabus. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

Začátek první třetiny se nesl ve velmi bojovné duchu. Nejprve se Sebastian Dörner trefil do černého přesně v čase 2:00 min., čímž otevřel skóre celého zápasu. Přesně o tři minuty později skórovali domácí. Janu Ptáčkovi nedělalo problém prostřelit ústeckého brankáře.

Poslední gól v úvodní dvacetiminutovce padl v minutě sedmé. Milan Breczko se trefil do černého a tím i současně uzavřel stav v prvním dějství.

Druhá část byla na počet gólů stejná. Na straně domácích padla branka jedna, u hostů branky dvě. Richard Záruba si poradil s kotoučem sám a čistě puk zaparkoval do branky Slovanu.

Další vstřelená branka patřila taktéž Chomutovu. Jakub Lauko vystřelil úspěšně na bránu v průběhu sedmadvacáté minuty. Slovan zaútočil na branku a útok byl úspěšný. Petr Klepáček si hravě poradil s překonáním brankářem Chomutova.

Třetí dějství začalo celkem v rychlém tempu. Dorostenci ze Slovanu sice měli na kontě pouze dvě branky, do útočné poloviny Pirátů se příliš nehrnuli.

Jan Ptáček ke konci osmačtyřicáté minuty vystřelil na bránu a navýšil skóre svého družstva na 5:2. Následoval ho další Pirát. Jakub Veselý se nebál vystřelit na ústeckou svatyni a v čase 53:49 min. obehrál hájce ústecké svatyně a puk skončil v síti.

Richard Záruba se v tomto zápase již podruhé prezentoval šťastnou střelou na branku, když téměř ke konci padesáté sedmé minuty odvážně poslal puk za Ondřeje Lejčíka.

Stav definitivně ukončili hosté po více jak dvou minutách. Petr Klepáček alespoň snížil vedení o pět branek protihráčů na branky čtyři. Ale k vítězství to bohužel nestačilo.

Jakub Veselý (Kapitán týmu HC Draci Bílina): "První třetina nám nevyšla podle našich představ, nehráli jsme tak jak jsme chtěli. Ve druhé a třetí třetině už jsme hosty nepouštěli do šancí a hráli jsme o mnoho lépe. Soupeř byl sice lepší v rozehrávce, ale my jsme lépe napadali a proměňovali šance, to rozhodlo."

Jiří Sochor (HC Slovan Ústí nad Labem): "Samozřejmě nejsme s výsledkem spokojeni, i když co se týče nasazení, tak jsme kluky pochválili. Spousta nedostatků ve hře a především v koncovce nás připravila o lepší výsledek. Musím přiznat, že soupeř prokázal větší individuální kvality, takže asi je ta porážka zasloužená, ale gólový rozdíl nemusel být tak veliký."