Děčín - V Děčíně se 15. 11. 2014 odehrálo 13. kole EILOD ligy mladšího dorostu mezi HC Děčín a HC Slovan Ústí nad Labem. Sobotní duel byl od začátku velmi vyrovnaný, ale urvat tři body se podařilo ústeckým mladším dorostencům.
so 15. 11. 2014, Zimní stadion Děčín
HC Děčín
5:6 4:4, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Chňapko (Tošnar), 14. Forejtová, 17. Tošnar (Forejtová), 18. Forejtová (Horák), 27. Tenkrát – 4. Čermák (Vidlička, Dörner), 9. Čermák (Dörner, Chmela), 15. Harkabus (Chmela), 17. Horyna, 27. Dörner (Veselý), 55. Gottfried (Štochl, Harkabus). Rozhodčí: Goltsch – Fejl, V. Vilikus. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 50. Střely na branku: 21:49 (6:17, 5:21, 10:11). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6.

HC Děčín: Brňák – Holá, Váňa, Tošnar, Černohorský, Tenkrát ml., Hipius – Chňapko, Horák, Forejtová, Kouba, P. Štěpánek, Ineman, Arnold, Taran. Trenéři: Aleš Havlík, Bohuslav Tenkrát st., Roman Špírek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Lejčík (17. Paťha) – Štochl, M. Štěpánek ml., Stuchlý, Vidlička, Chmela – Dörner, Čermák, Veselý- Horyna, Herák, Harkabus – Batryn, Tipán, Gottfried. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

V první dvacetiminutovce to vypadalo velmi nadějně pro obě družstva. Jak na straně domácích, tak na straně hostů padlo po čtyřech brankách. Skóre otevřeli Děčínští, ale Ústečáci si s nimi věděli rady.

Skórovat začal na začátku druhé minuty Děčín. Vojtěch Chňapko prostřelil brankáře Slovanu a dostal tak svůj tým do jednobrankového vedení. Ústí nad Labem si ale nenechalo nic líbit a o necelé dvě minuty později se do černého trefil Tomáš Čermák, čímž stav vyrovnal.

V čase 08:38 min. se gólem prezentoval opět Tomáš Čermák a mladší dorostenci z krajské metropole Ústeckého kraje si toto vedení udrželi více jak pět minut. Dominika Forejtová vše změnila a vyrovnala dvě vteřiny před koncem čtrnácté minuty.

Matěj Harkabus si s ničím nelámal hlavu a oplatit vyrovnání se mu podařilo v čase 14:35 min, když čistě prostřelil Šimona Brňáka. Dalším úspěšným střelce ústeckých mladších dorostenců se stal Tomáš Horyna, jenž sám zvládl útok na brankáře v sedmnácté minutě.

První část už se sice blížila ke konci, ale Děčín se do branky trefil ještě dvakrát. Nejprve Patrik Tošnar, který zaparkoval puk do sítě o šest vteřin později jak Tomáš Horyna. Následovala ho Dominika Forejtová, která v čase 17:09 min. uzavřela definitivně stav první dvacetiminutovky 4:4.

Druhé dějství už bylo o dost klidnější, branky padly pouze dvě po jedné na každé straně. Ústecký kanonýr Sebastian Dörner využil přesilovku v sedmadvacáté minutě. Poté útočil na ústeckou svatyni Děčín, konkrétně Bohuslav Tenkrát ml., který se do černého trefil o celých sedm vteřin později. Druhá třetina skončila za stavu 5:5.

Třetí část byla nejklidnější. Slovanu se podařilo pouze jednou trefit do branky, a to v čase 54:45 min. zásluhou Pavla Gottfrieda, kterému se podařilo využít druhou přesilovou hru. Skórování v tomto duelu skončilo a byl ukončen za stavu 5:6. Ústečtí mladší dorostenci si tak domů odvezli vybojované tři body.