V pátek byl na programu další přípravný zápas Ústeckých Lvů, kteří měli hradeckým Energetikům co vracet, neboť v prvním vzájemném přípravném duelu vyhráli žlutočervení na severu Čech vysoko 6:2. Páteční odveta se Ústí povedla určitě ještě lépe něž si mohli představovat, když vyhrálo vysoko 7:2, dvě branky zaznamenal v zápase Martin Koudelka.
pá 27. 8. 2004
Královští lvi Hradec Králové
2:7 1:1, 0:2, 1:4

Branky: Beck 2 – Koudelka 2, Fink 2, Jankových, Vlček, Vála. Vyloučení: 2:4 + Šulc HK 10 OT a Přeučil ÚST 5+KO. Diváků: 250.

Skóre utkání otevřel v první třetině hostující Martin Koudelka, vyrovnat chtěl hned v zápětí aktivní Patrik Beck, ale krásnou akci, kterou si sám vypracoval nedokázal dovést do brankového konce. To se mu povedlo až ve třinácté minutě, puk putoval po ose Fejgl – Roubík až k Beckovi, jenž se už tentokrát nemýlil a vyrovnal na 1:1. Pět minut před koncem první třetiny zatrnulo všem divákům po tvrdém ataku ústeckého Přeučila na domácího Fořta, ale naštěstí se hrůzně vypadající faul obešel bez zranění, domácí útočník mohl pokračovat ve hře, ústecký kolega si po odpykání pětiminutového trestu odebral zchladit hlavu předčasně do šaten.

Ve druhé třetině však hosté odskočili domácím díky dvěma brankám na 1:3 a očekávaný tlak v závěrečné části hry ze stany Energetiků nekonal, naopak Lvi přidali další branky a oplatili Hradci debakl z prvního vzájemného zápasů měrou ještě vyšší, když vyhráli celkově 7:2. Světlou výjimkou poslední třetiny byla krásná individuální akce nejlepšího domácího hráče Patrika Becka, který snížil ještě na 2:6, ale poslední slovo měl po přihrávce Patrika Finka Petr Lipina, který překonal Tomáše Duška posedmé v zápase.