Ústí nad Labem - Ústečtí junioři v 18. kole hostili na domácím ledě HC Kobru Praha. Aby si Slovan udržel druhou příčku v tabulce po základní části, potřeboval výhru. Tu také vybojoval i přes špatný vstup do utkání. Střelcem první a třetí branky domácích byl Matyáš Kašek (na fotografii vpravo), který i napomohl v druhém gólu. Soupeři nepomohlo k vyrovnání ani krátké power-play. Kobra Praha tak odjíždí domů s prázdnou.
pá 21. 11. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Kobra Praha
5:3 2:1, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 13. Kašek (Řídel), 17. Trončinský (Kašek), 31. Kašek (Klement, Hucek), 52. Macek (Řídel), 60. Koval (Jindřich, Strnad) – 8. Anděl (Vencl), 35. Verner (Sládek, Zmeškal), 45. Anděl (Vencl, Švehelka). Rozhodčí: Plachý - Folk, Ševic. Vyloučení: 7:7, navíc Trončinský (UNL) 10 + OK [NESP]. Využití: 3:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Koval, Řídel, Hucek, Navarra, Macek, Kašek, Trončinský, Klement, Suchan, Bačák, Strnad, Jindřich

HC Kobra Praha: Kunst – Mužík, Matoušek, Horníček, Petrov, Bednář, Fiinstr, Straka, Anděl, Krásl, Prokop, Sládek, Švehelka, Zmeškal, Novák P., Novák S., Vencl, Verner

Zápas začal lépe pro hosty, kteří v osmé minutě dokázali otevřít skóre. Autorem první branky Kobry se stal střelou z blízkosti Tomáš Anděl, který našel pro puk prostor mezi betony domácího gólmana. Slovan však nabral síly a pět minut na to Matyáš Kašek dokázal využít přesilové hry a stav utkání vyrovnat podobnou střelou, taktéž mezi betony gólmana soupeře. Do konce třetiny domácí dokázali vsítit ještě jednu branku, taktéž díky přesilové hře. Jan Trončinský prostřelil jako druhý Kunsta z levého kruhu. Po dvaceti minutách byl tak stav utkání 2:1.

Druhá třetina byla gólově vyrovnaná. Po polovině dvacetiminutovky se podařilo potřetí skórovat Slovanu. Matyáš Kašek si najel za modrou čáru neváhal a vystřelil. Puk na neštěstí hostů proklouzl až za záda Kunsta. Kobra však dlouho nezahálela a pod lapačkou Kosiny našel místo pro puk střelou z levého kruhu Tomáš Verner, snížil tak vedení domácích na minimální rozdíl. Po druhé části se tak do kabin odjíždělo za stavu 3:2.

Trest Jana Trončinského potrestal okamžitě svým druhým gólem v utkání Tomáš Anděl, který dokázal prostřelit vše co mu stálo v cestě, i brankáře domácích Kosinu. Na více gólů už hosté nestačili a do konce utkání tak jen inkasovali. Opět do vedení poslala Slovan střela Marka Macka z voleje od modré čáry, která proletěla Kunstovi nad lapačkou. Zapečetit výhru už neudělalo problém Jakubu Kovalovi. Ten dorazil puk až za záda Kunsta a rozpustil tak poslední naděje hostí. Stav utkání tak skončil 5:3 a domácí celek se může radovat z tří bodů.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí nad Labem): "Potřebovali jsme vyhrát, aby jsme byli po základní části na druhém místě hlavně kvůli rozlosování. Zápas probíhal v poklidném tempu, až do doby kdy jsme začali zbytečně faulovat. Hra se rozkouskovala a nakonec jsme byli rádi, že jsme ty tři body vybojovali."

Rudolf Dlouhý (HC Kobra Praha): "Soupeř byl daleko lepší. Dnes nám výjimečně chytal jiný gólman, jinak by tam padlo gólů daleko víc. My jsme dali šťastné góly, i když pro nás vypadá výsledek velice příznivě, soupeř byl jednoznačně lepší. Přehrával nás ve všem, využil tří přesilovek, které jsme mu nabídli."