Velice dobrý zápas sehráli hokejisté slovanu Ústí nad Labem v pražské T-Mobile Areně. Spartě vzdorovali po celý zápas a teprve branka Karola Slobody 38 vteřin před koncem rozhodla o jejich porážce. V dresu Lvů se poprvé představil útočník David Pazourek, jenž nastoupil na levém křídle Finkova útoku. Branky Ústí vstřelili Jankových, Kudrna a Fink. Ze zápasu přineseme dnes večer ohlasy s trenérem Pavlem Hynkem a obráncem Ondřejem Kubešem.
pá 3. 9. 2004, T-Mobile Aréna
HC Sparta Praha
4:3 1:2, 2:0, 1:1

Branky: 8. Netík (Nedvěd), 26. Kratěna, 26. Vrbata, 60. Sloboda (Špilár) - 6. Jankových (Drábek), 16. Kudrna (Drábek), 43. Fink (Švík).

HC Sparta Praha: Pöpperle (41. Valent) – Malinský, Sloboda, Procházka, Schnábel, Richter, Dobroň - Kratěna, Netík, Kotrla – Špilár, Sivek, Kašpařík – Vrbata, Nedvěd, Hlaváč

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík – Staněk, Pavlas, Kočí, Kubeš, Vála, Drábek – Hodek, Koudelka, Vlček – Švík, Pazourek, Fink – Jankových, Lipina, Kudrna – Jelínek, Sýkora, Přeučil.

Sparťanští hokejisté vstoupili do utkání velmi laxně a již ve 4. minutě museli čelit dvojnásobné přesilovce soupeře, krátce po sobě byli totiž vyloučeni Kotrla a Nedvěd. Úvod ústecké přesilovky patřil Janu Hlaváčovi, který ale při sólovém úniku nechal puk za sebou. A tak v čase 5:50 přišel trest z hole Jankových, který po výborné kombinaci před brankou vsítil první gól utkání. V čase 7:02 převzal Netík přihrávku od Petra Nedvěda a po průniku mezi beky srovnal stav na 1:1. V 15. minutě se zjevil zcela sám před brankářem Tomášem Pöpperlem exznojemský Pazourek, avšak ve výhodné pozici přestřelil. Pět sekund před naplněním 17. minuty se opět hýbal ukazatel skóre. Po přihrávce Drábka našel skulinu mezi betony sparťanského brankáře Jiří Kudrna. V 18. minutě ve vlastním oslabení ujela dvojice Fink – Pazourek, ale situaci dva na nikoho nedokázali dovézt do zdárného konce.

Na začátku druhé třetiny spálil dvě dobré šance v přesilovce Petr Nedvěd. 6. minuta patřila hráčům v černobílých dresech, nejprve se v čase 5:02 prosadil individuálně Kratěna. A o 54 sekund později se u tyče nemýlil Vrbata. Následujících 10 minut přineslo pouze několik zmařených šancí na obou stranách. Avšak v čase 18:52 vypíchl puk v oslabení Kratěna a řítil se sám na ústeckou branku. Za záchrannou brzdu tedy musel zatáhnout obránce Drábek, ale pouze za cenu trestného střílení. Na nájezd se rozjel sám postižený hráč ale výborného Sáblíka se mu přelstít nepodařilo.

Do třetí třetiny poslali trenéři Sparty do klece juniorského brankáře Valenta. Neuplynuli ani tři minuty závěrečného dějství a ústečtí hokejisté vyrovnali. Přečíslení dva na jednoho využili Švík se střelcem Finkem. Následující minuty byla aktivnější Sparta, ale střely Špilára, Hlaváče ani Kratěny nenašly cestu do ústecké branky. 38 vteřin před závěrečnou sirénou si obránce Karol Sloboda sjel mezi kruhy a Špilárovu přihrávku přetavil ve vítězný gól. Ústí nad Labem nespasila ani 16 sekund trvající power play.

Pavel Hynek (trenér Ústí nad Labem): Hráli jsme dnes poslední přípravné utkání, ve středu začínáme ligu v Opavě. Dnes jsme měli kvalitního soupeře, který nás hodně prověřil v defenzivní činnosti a myslím si že jsme tady odehráli dobré utkání. Hráli jsme sice proti trochu improvizované sestavě ale i tak jsem rád že jsme zde nedostali nějaký výprask, i když nás trochu mrzí že jsme v závěru inkasovali a neuhráli bod. S předvedenou hrou jsem vcelku spokojen, utkání bylo vedeno ve férovém duchu, nikdo se nezranil a hrál se hlavně hokej.