V 7. zápase o postup přivítali ústečtí hokejisté na svém ledě tým Karlových Varů "B". Toto utkání nám nabídlo bohatou nadílku vyloučení, ale také gólů. Domácí celek potvrdil svou kvalitu a určoval průběh hry. Po zásluze si tak odnáší potřebné body a upevňuje si své první místo v tabulce o postup.
pá 19. 12. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Energie Karlovy Vary B
4:1 2:0, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 14. Kašek (Zdvořáček), 19. Macek (Řídel), 30. Strnad (Řídel, Navarra), 40. Kopta (Macek, Kašek) – 49. Vávra (Novák). Rozhodčí: Jevhenij Danylec – Milan Armstark, Marin Kopáč. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Utkání začalo sice vyrovnaně, ale od poloviny první třetiny už tempo hry diktovali domácí. Ve 14. minutě otevřel skóre Matyáš Kašek, který pro svou střelu našel místo nad lapačkou gólmana hostí. Poslední pětiminutovka nabídla především sérii vyloučení. Na trestnou lavici usedl nejprve hráč domácích. Na tuto přesilovku hosté zareagovat nedokázali. Další šance se karlovarským naskytla hned záhy. Ovšem po zhruba půl minutě hry se počet hráčů na ledě vyrovnal. Hra 4 na 4 vyzněla lépe pro ústecké hokejisty, když se svou střelou z vrcholku kruhu prosadil Marek Macek. Ten tak svým gólem navýšil vedení domácího celku o dvě branky. Pár vteřin před sirénou si ještě odjíždí svůj trest odpykat hráč hostí. V první třetině se již nic významného udát nestihlo a tak se do kabin odjíždělo za stavu 2:0 a s výhodou přesilovky pro domácí do druhé dvacetiminutovky.

V té ústečtí junioři při početní výhodě vystřelili na gólmana hned několikrát. Již v úvodu se pokusil vsítit puk za brankovou čáru střelou od modré Marek Macek a následně to zkusil ze stejné pozice Martin Zdvořáček. Ovšem ani jedna z šancí nevedla ke gólu. A tak si diváci ještě chvíli museli na branku počkat. Ta přišla ve 30. minutě, kdy za záda Frčka po přihrávce Daniela Řídela poslal puk Petr Strnad. Domácí nadále pokračovali v aktivní hře a karlovarští začali faulovat. V rozmezí necelých 15 vteřin usedají na trestnou lavici hned dva hráči. Hosté se v oslabení zodpovědně bránili. Domácí přesto v závěru početní převahy dokázali opět navýšit svůj brankový náskok, když Ondřej Kopta dopracoval dorážku až do sítě. Do šaten tak Martin Kosina podruhé odjížděl s čistým kontem.

Ve třetí třetině se do ústecké brány postavil Jan Rychtář. Hned v úvodu domácí nabídli soupeři přesilovku. Tu ovšem hosté nevyužili a žádnou nebezpečnou střelou Rychtáře neohrozili. Naopak po skončení početní převahy hostí se opět do útočného pásma vydali domácí a vyslali na bránu hned několik střel. Jednu z šancí měl také Ondřej Kopta, který si to po přihrávce na modré čáře namířil skrz obranu až před gólmana, ale Frček si svoji branku ohlídal. Následně se opět vylučovalo. Na trestnou lavici usedá domácí hráč, ale i v oslabení se dokázali ústečtí hokejisté probojovat do útočné třetiny a zahrozit. I přes tuto aktivitu se nakonec z gólu radovali hosté, když svou střelu přesně namířil Stanislav Vávra. Ten tak snížil stav utkání na 4:1. V duchu vyloučení se odehrával i zbytek zápasu. Nejprve oslabení na straně domácích. Hosté měli v početní výhodě možnost snížit tříbrankový náskok, když karlovarský útočník vyslal na bránu svou střelu z mezikruží. Rychtář měl však lapačku na správném místě. Zbytek utkání dohrávali hosté v oslabení. Výraznější šanci měl střelec úvodní branky Ondřej Kopta, po jehož střele zazvonila branková konstrukce.

Další gólové situace už utkání nenabídlo a ústečtí junioři si tak po vydařeném zápase připisují další důležité body.