Ú s t í n/L. - Hokejisté Slovanu natáhli vítěznou šňůru již na čtyři zápasy, když po třech domácích úspěších plně bodovali i na píseckém ledě, kde přerušili čtyřzápasovou neporazitelnost domácích. V zápase se Ústeckým Lvům povedl obrat, nepříznivý stav 1:0 zvrátili ve třetí třetině třemi brankami. Poprvé se v dresu Slovanu gólově prosadil a významně tak pomohl k zisku tří bodů autor dvou branek David Pazourek.
so 30. 10. 2004
IHC Komterm Písek
1:3 0:0, 1:0, 0:3

Branky: 38. Zika (Nouza, Jelen) - 52. Pazourek (Fink, Švík), 55. Drábek (Sýkora), 60. Pazourek. Rozhodčí: Blecha- Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:5 + Jelínek 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 820. Zásahy brankářů: 39:17.

IHC Komterm Písek: Masalskis (Špiler) - Burkoň, Neckář, Veselý, Svoboda, Malinský, Vyskočil (Procházka, Peroutka) - Zika, Nouza, Jelen - Hájek, Šimek, Míka - Lála, Filipi, Řehoř - Kašpar, Král, Kořánek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Mazanec, Pavlas, Kudrna, Kočí, Drábek, Kasík, Vála, Kříž - Hodek, Lipina, Šaffer - Fink, Pazourek, Švík - Jankových, Sýkora, Kudrna - Přeučil, Buďa, Jelínek.

První třetina vyšla lépe hráčům hostí, kteří lépe bruslili a přehrávali soupeře. Hráči Písku ale pozorně bránili a zbytek pochytal výborný Masalskis. První šanci domácích měl Lála, zkusil tvrdou střelu mezi betony, ale brankář Zikmund s ní neměl větší potíže. O chvíli později měli šanci na skórování hosté, když Hodek vystřelil na branku, puk se odrazil od brusle jednoho z hráčů a Masalskis měl co dělat, aby zabránil gólu. V dalším průběhu třetiny již hosté jasně dominovali na hřišti. Vytvořili si velký tlak, ale žádná ze šancí neskončila v bráně. Největší šanci první třetiny měl Drábek, který šel sám na píseckého gólmana. Ten ale jeho kličku vystihl a zabránil tak brance. Domácí se prosazovali jen minimálně, největší šance měli Jelen a Král.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala, Písek lépe střílel a více se tlačil do šancí. První šanci měli ale hosté, Přeučil se dostal až před brankáře, ale přestřelil. Ve 25. minutě se sice hostům podařilo vstřelit branku, ta ale nemohla být uznána, protože hráč hrál vysokou holí. Vzápětí prošel Lála po levé straně až k bráně, vystřelil ale pouze do brankáře. Další šanci měli domácí ve 27. minutě, když Jelen prošel kolem dvou ústeckých hráčů a přihrál Kašparovi, ten však z vyložené šance netrefil bránu. První gól utkání padl ve 38. minutě. Střelu Jelena dorazil za Zikmundova záda Zika. Druhá třetina se dohrála bez vážnějších šancí a tak mohli do kabin odjet spokojenější domácí.

Třetí dějství začali lépe hosté, když ve 42. minutě měl šanci Švík. Jeho tvrdá střela šla ale pouze do brankáře. Velkou šanci zvýšit vedení měl Míka, když šel s Hájkem proti jednomu obranci Ústí. Zkusil vystřelit, brankář ale efektně lapačkou puk zastavil. O minutu později se zjevil před brankářem Sýkora, jeho střela šla ale vysoko nad bránu domácího gólmana. V další části si hráči Ústí několikrát vytvořili velký tlak, šance Kudrny a Drábka však zlikvidoval do té doby vynikající Masalskis. V 52. minutě, po dalším závaru před domácí brankou skóroval Pazourek, který objel bezmocného gólmana a pohodlně skóroval - 1:1. Další branku vstřelili hosté v 55. minutě. Drábek při přesilové hře napřáhl na modré čáře a prostřelil brankářovi betony. Za Písek mohl vyrovnat Jelen, který prošel po pravé straně až před brankáře, trefil ale pouze horní tyč. Písku se už vyrovnat nepodařilo, naopak to byli hosté, kteří při powerplay domácích zásluhou Pazourka upravili stav na 1:3.

Pavel Hynek (trenér Ústí):
Dneska můžeme být rádi za tři body, hodně jsme se na ně nadřeli. Myslím si, že domácí za dnešní předvedený výkon zaslouží absolutorium. Utkání se odvíjelo od toho, že jsme nedokázali vstřelit branku v první třetině, i když jsme možnosti na to měli. Soupeř potom vycítil šanci a začal bojovat na hranici svých možností. Druhou třetinu jsme odehráli špatně, tak jsme do třetí stáhli sestavu na tři pětky a vynutili si větší tlak. Potom přišly i naše góly.

Milan Mazanec (trenér Písku):
Mužstvo hrálo velice dobře, tentokrát prostě stál hokejový bůh úplně na opačné straně. Včetně rozhodčího, který neodpískal faul na brankáře, z čehož jsme dostali branku plus ještě nás poslal do čtyřech snad na čtyři minuty těsně před koncem utkání. Spravedlnost v hokeji není, musíme zvednout hlavu a jít na další zápas. Myslím si, že utkání jsme rozehráli excelentně, hráči plnili naše pokyny úplně do písmene a pokrývali střed hřiště, bohužel jsme náskok ve třetí třetině ztratili…