Ústí nad Labem - Ani v sedmém kole nadstavby ligy staršího dorostu neodešel Slovan bez bodu. Plný počet získali hlavně zásluhou Matěje Drhy, který dokázal jako jediný v utkání skórovat a to dokonce dvakrát. Druhý hlavní aktér Ústeckého vítězství byl gólman Dobiáš, který nepropustil jedinou střelu Kolína za svá záda. Díky třem bodům se Slovan posunul na první místo tabulky.
ne 11. 1. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
SC Kolín
2:0 2:0, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 4. Drha (Ozom, Loukota), 7. Drha (Amirov). Rozhodčí: Jan Knapík – Martin Kopáč, Milan Armstark. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 2:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dobiáš – Loukota, Zdvořáček, Vytejček, Michajličenko, Moucha, Drha, Ozom, Amirov, Brňák, Vico, Magasanik, Tomáš

SC Kolín: Martínek – Málek, Labuta, Makovička, Suchý, Kuběna, Jelínek, Hišpler, Netušil, Pilný, Čureja, Kadlec, Řípa, Čtvrtečka, Pešek, Sladký

Úvodní třetina vyšla lépe ústeckým hokejistům. Jako první se pokusil ohrozit hostujícího gólmana Matěj Drha. Tato akce gólem neskončila. Domácí se ale i nadále drželi v útočném pásmu a svou aktivitou donutili kolínské hokejisty faulovat. V následné přesilové hře nezaváhali a svou možnost využili. Loukota vypálil puk z levého kruhu a po dorážce Matěje Drhy prošel kotouč mezi betony Martínka. Netrvalo dlouho a Matěj Drha se prosadil po druhé. Pro puk našel stejné místo, ale tentokrát se trefil z mezikruží. Zajistil tak svému týmu po sedmi minutách vedení 2:0.

Domácí celek po vstřelené brance nepolevil a uzamkl soupeře v obranném pásmu. O navýšení skóre se pokusil svou střelou z vrcholku pravého kruhu Petr Zdvořáček, ovšem jeho šanci Martínek pokryl lapačkou. Hned vzápětí se podobná situace opakovala i na druhé straně. Vít Čureja napřáhl a svou střelou z pravého kruhu se snažil překvapit Dobiáše. Avšak ani po této akci se stav na světelné tabuli neměnil a tak si ústečtí dorostenci vezli do kabin dvoubrankový náskok.

Druhá dvacetiminutovka se nesla v duchu vyloučení. Ve 23. minutě si odjíždí svůj trest odsedět hostující hráč. V početní výhodě se pokusil skórovat Petr Michajličenko, ale jeho střela od modré čáry byla pouze sražena za bránu. Následně to z levého kruhu zkusil také Matěj Drha. Poté se počet hráčů na ledě se vyrovnal a soupeř nenechal Dobiáše bez práce. Nejprve vypálil kotouč od modré čáry Václav Suchý a následně to z pravého kruhu zkusil Radek Jelínek.

Na řadu přišlo další vyloučení. V polovině druhé třetiny byl domácímu hráči udělen navíc i desetiminutový osobní trest. Při početní převaze hostí Jiří Hišpler obkroužil bránu a přihrál na modrou čáru, ze které vystřelil Václav Suchý. Puk byl však pouze sražen do rohu a kolínští s výhodou jednoho muže na ledě navíc gól nevstřelili.

Do konce třetiny měli ústečtí k dobru ještě tři přesilové hry. Ani při jedné branka nepadla a tak druhá část skončila bez gólů.

Hosté vstoupili do třetího dějství s výhodou zhruba minutové početní převahy. Žádnou větší šanci si, ale nevypracovali a vzápětí se museli taktéž bránit při hře v oslabení. Od modré čáry vypálil Petr Michajličenko, ale jeho střelu gólman vyrazil do ochranné sítě.

Po ubráněném oslabení se do útoku prodrali hosté a z levého kruhu Dobiáše ohrozil svou střelou Vít Čureja. Na druhé straně pak přihrával Matěj Drha do mezikruží, odkud se Bořek Ozom snažil vyzrát na kolínského gólmana Martínka. Jeho lapačka však byla na správném místě.

Ústečtí dorostenci se snažili navýšit své vedení ještě několikrát, po přihrávce Bořka Ozoma se backhandem zkusil prosadit Famil Amirov. Do konce zápasu už, ale ani jeden tým gól nevsítil. Domácí hokejisté si tak z nedělního utkání odnáší tři body a Daniel Dobiáš si připisuje čisté konto.