Kadaň - Druhé střetnutí kadaňského Sportovního klubu s ústeckým Slovanem vyznělo lépe pro domácí, kteří se ujali vedení v závěru úvodního dějství. Další gól přinesla až čtyřicátá šestá minuta, kdy svěřenci Jaroslava Becka odskočili na rozdíl dvou branek. Netrvalo ani dvě minuty a žlutomodří dokázali skóre vyrovnat. Zlomový moment přinesla minuta třiapadesátá, kdy Radek Havel při hře čtyři na čtyři vsítil rozhodující trefu. Hokejisté Ústí nad Labem si přes veškerou snahu v podobě oddechového času i hře bez brankáře nastavený čas nevynutili. Ve čtvrtek 12. 2. 2015 začíná série za stavu 1:1 na zápasy od znovu.
po 9. 2. 2015, Zimní stadion Kadaň
SK Trhači Kadaň
3:2 1:0, 0:0, 2:2

Branky a nahrávky: 18. J. Novák (L. Novák, Mazanec), 46. Tejnor (Ton, Kůs), 53. Havel (Kůs) – 47. Holomek (Pořický), 48. Roubík (Kolafa). Rozhodčí: Hrubý, Radek Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 13:11. Využití: 1:0. Diváci: 820. Střely na branku: 32:24 (13:6, 11:9, 8:9). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Stav série: 1:1 na zápasy.

SK Trhači Kadaň: Mouček – Tejnor, Pavlas, Trefný, Szathmáry, R. Havel, Mazanec, R. Černý – J. Novák, L. Novák, J. Charousek – K. Ton, Kůs, Jíra – Vrána, Berlev, Kohout – Táborský, Šťovíček, N. Hlava – Wágner. Trenéři: Jaroslav Beck, Petr Martínek, Robert Kaše.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Kolafa, Pohl, Vl. Brož, M. Vágner, Holomek, Smetana, do 40. Grin - D. Tůma, Roubík, Rod - J. Kloz, M. Hanzl, D. Merta - do 40. Baránek, Poulíček, Gengel - do 40. Suchan, do 40. T. Vávra, Pořický. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Druhé předkolové utkání mělo podobný úvod jako to první. V první pětiminutovce byli aktivnějším celkem domácí, kteří několikrát ohrozili ústeckou klec. Přibližně v polovině páté minuty mířil puk po Kolafově nahození na Moučka, jemuž vypadl a sunul se za brankovou čáru, sudí však toto nepostřehli a poměrně necitlivě přerušili hru.

Další průběh úvodní třetiny se nesl zejména ve velkém počtu vyloučených. Krátce před koncem dvanácté minuty se hrálo dokonce ve třech na každé straně. Když se situace uklidnila, tak opět byly k vidění střelecké pokusy na obou stranách plochy.

Na začátku osmnácté minuty otevřel kadaňský soubor skóre zápasu. V počátku celé akce byl Martin Mazanec, jenž za kadaňskou brankou obral o puk Roubíka. Lukáš Novák pak pěknou přihrávkou vyslal do úniku JAKUBA NOVÁKA, který se z pravého kruhu trefil přesně do šibenice Petráskovy klece, a Kadaň vedla. V poslední minutě první periody si bratři Novákovi spolupráci zopakovali, tentokrát zakončoval Lukáš, jenže Petrásek vyrazil jeho pokus holí.

I úvodní minuty druhé části patřili Sportovnímu klubu a brankáři Petráskovi. Ten totiž dokázal během pěti minut zmařit dvě velké šance domácích. Zejména ve druhém pokusu se ústecký muž s maskou vyznamenal, když zneškodnil střelu Kohouta.

V polovině střetnutí se hráči Slovanu dvakrát dopustili přestupku. Díky tomu museli hrát přes minutu ve třech, nepříjemnou věc však hosté přečkali bez úhony. O pět minut později mířil za katr Kohout a Ústečtí řádně zahrozili.

David Tůma dostal přihrávku zpoza branky a zakončoval do odkryté klece, Mouček předvedl fantastický zákrok lapačkou a podržel svůj tým. I ve zbývajících vteřinách přesilovky tlačil Slovan na vyrovnání, a nepodařilo se, tudíž byl po dvou třetinách stále stav 1:0.

Začátek třetí části byl vyrovnaný, pokusy byly k vidění na obou stranách. Zhruba v páté minutě tým z krajské metropole špatně střídal. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě přišel Ústecké draho. Po Tonově přihrávce se v pravém kruhu napřáhl zadák DOMINIK TEJNOR a svou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Dvoubrankový náskok domácích vydržel pouze dvaaosmdesát vteřin. ONDŘEJ HOLOMEK se totiž nenechal odstavit od puku a trefil se pod břevno Moučkovy branky. Na kontaktní gól navázal za půl minuty JAROSLAV ROUBÍK, jenž zužitkoval Kolafovu nahrávku a střelou z mezikruží srovnal stav duelu.

Po rychlých brankách trošku plály emoce. Nejprve se do sebe pustili Jíra s Pohlem a po nich i Tejnor s Rodem. Všichni byli potrestáni menšími tresty za hrubost. Deset minut před koncem dostali Ústečtí Kadaň pod mírný tlak, který ještě znásobilo vyloučení Trefného, jenže za patnáct vteřin se provinil proti pravidlům Roubík a hrálo se ve čtyřech.

Této situace dokázal dokonale využít Sportovní klub ke vstřelení rozhodující trefy zápasu. U levého mantinelu se k puku dostal RADEK HAVEL, jehož střela z ostrého úhlu zaskočila Petráska a Kadaň opět vedla, tentokrát 3:2.

V závěru se hosté mohutně snažili o vyrovnání, dokonce v poslední minutě odvolali Petráska na střídačku a zkusili powerplay. Ani to ale nezměnil nic na tom, že domácí Kadaň vyrovnala sérii předkola.

Jaroslav Beck (Kadaň): „Série začíná od nuly, teď musíme zvládnout zápasy v Ústí nad Labem. S výkonem jsem spokojený, ale musíme si dát pozor na výpadky ve hře, občas máme hluchá místa. Soupeř hraje důrazně, velice urputně, tlačí se do branky a jakmile zaváháme a něco podceníme, je zle. I přes rychlé vyrovnání jsem klukům věřil, že to zvládneme. Tým se pohyboval dobře, hrál dobře, kluci si věřili. Děkujeme klukům i fanouškům, kteří s námi zůstali i po včerejší porážce a věříme, že v Ústí nad Labem to domácím znepříjemníme.“

Tomáš Mareš (Ústí nad Labem): „První dvě třetiny jsme hráli špatně a myslím si, že jsme zaslouženě prohráli.“