Chomutov - První měření sil mezi Chomutovem a Ústím nad Labem začalo lépe pro hokejisty Slovanu, kteří ve dvacáté sedmé minutě otevřeli skóre. Domácím se podařilo vyrovnat za sedmdesát devět sekund při početní výhodě v pěti proti třem. O výsledku se rozhodlo ve třetím dějství, které Piráti i díky dvěma přesilovkovým trefám vyhráli 3:0. Po výsledku 4:1 se tak Chomutov dostal do vedení v sérii 1:0 na zápasy.
st 18. 2. 2015, SD Aréna, Chomutov
Piráti Chomutov
4:1 0:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 29. Chlouba (Růžička, Koma), 45. Sinisalo (D. Květoň, Bartejs), 46. Drtina (Růžička, L. Květoň), 49. Toman (Hovorka, Dušek) – 27. Poulíček (Merta, Kloz). Rozhodčí: Hrubý, Wágner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 11:10, navíc Růžička 10 min. OT [NESP] - Baránek 5 min. + OK [ZHK]. Využití: 3:1. Diváci: 4 499. Střely na branku: 41:23 (13:8, 17:7, 11:8). Průběh utkání: 0:1, 4:1. Stav série: 1:0 na zápasy.

Piráti Chomutov: M. Kopřiva – Toman, Rutta, J. Drtina, Koma, Skinner, Scalzo, Bartejs, Stehlík – D. Kaše, Gajovský, Hovorka – L. Květoň, Vl. Růžička, Chlouba – Dušek, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Račuk, D. Květoň. Trenéři: Břetislav Kopřiva, Aleš Totter.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, Grin, Smetana, M. Zdvořáček - D. Tůma, Roubík, Gengel - Poulíček, J. Kloz, D. Merta - Baránek, M. Hanzl, T. Vávra - Kuchynka, Suchan, Pořický. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Již od úvodní buly mělo utkání spád. Hrál se rychlý a tvrdý hokej. V první vážnější šanci byli domácí. David Kaše vybízel své spoluhráče ke skórování, ale střela z úhlu skončila jen na boční síti. Na druhé straně byla k vidění mnohem větší šance. Akci dvou na jednoho hosté vyřešili přihrávkou před branku, kde jeden z hráčů mířil mezi nohy. Tuto šanci ale neuvěřitelně lapil Miroslav Kopřiva. V páté minutě se prezentoval zajímavou akcí Milan Toman, který ale bekhendem minul branku Michaela Petráska.

I nadále se hrála vyrovnaná a bojovná partie. V rozmezí padesáti sekund mezi šestnáctou a sedmnáctou minutou měli šance David Kaše a David Kämpf, ale ani jedna ze střel těchto mladíků neskončila za zády ústeckého brankáře. V závěru třetiny se už nic převratného nestalo, a tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

Hned v úvodu druhé třetiny se do gólové akce dostal Nikola Gajovský. Svým typickým bekhendem ale Petráska nepřekonal. Jako první v zápase se prosadili hosté. Krásnou kombinaci v přesilové hře zakončili v úvodní branku. Na pravé kruhu si skvěle počkal Patrik Poulíček, jenž přízemní střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre!

Pirátská odpověď neměla dlouhé trvání. V přesilové hře pěti proti třem vystřelil Jaroslav Koma. Jeho střelu Petrásek vyrazil na hokejku volného Romana Chlouby, jemuž nedělalo problém skórovat a tím pádem během devětasedmdesáti sekund vyrovnat. Následoval tlak domácího celku, nejvíce byl vidět David Květoň, který byl ve dvou obrovských šancích, ale ani jednu nepřetavil v gólovou tečku. Osm sekund před koncem druhé periody ujel všem Ondřej Kaše. Tomu se ale bekhendová klička nepovedla, a proto se do kabin šlo za vyrovnaného stavu.

Na začátku třetí třetiny přežili Piráti hru v oslabení. Po této početní nevýhodě otočili stav utkání. Z pravého kruhu vystřelil David Květoň, jehož ránu Petrásek zneškodnil. Následně si však vyražený puk vzal Tomas Sinisalo, který si objel hostujícího brankáře a kotouč zasunul do odkryté klece. Netrvalo příliš dlouho a Petrásek lovil další puk ze své sítě. V přesilové hře se totiž prosadil kapitán Jiří Drtina, který střelou z levého kruhu nedal ústeckému brankáři nejmenší šanci.

Po třetí inkasované brance zbytečně atakoval Milana Tomana Martin Baránek. Ústecký hokejista dostal trest na pět minut a do konce utkání. Milan Toman tento atak potrestal nejlépe, jak to jde. Jeho střela od modré čáry skončila až za zády Michaela Petráska, a tak domácí vedli již o tři branky! Po delší době se do veliké šance dostali i hosté. Jaroslav Roubík se objevil sám před Kopřivou, kterého ovšem bekhendovou kličkou nepřekonal. Hostům se již do konce zápasu nepovedlo snížit, a tak první zápas série vyhráli Piráti.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): "Jsme rádi, že tu bylo čtyři a půl tisíce diváků, kteří vytvořili super atmosféru. My doufáme, že to bude pokračovat a bude se zde hrát výborný hokej před takovou kulisou, jako byla v tomto utkání. Nehráli jsme čtrnáct dní a myslím si, že se to na nás projevilo. Chytili jsme rytmus až ve třetí třetině, myslím si, že v druhém utkání lze od nás čekat lepší výkon. Věřím, že na to navážeme a budeme hrát celých šedesát minut. Utkání jsme zvládli, za což jsme rádi. Série pokračuje, uvidíme co bude dál. Jsme spokojeni s prvním bodem."

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání. Dvě třetiny jsme byli Chomutovu vyrovnaným soupeřem. Chomutov má široký kádr, má třiatřicet hráčů, my jsme sem přijeli s osmnácti hráči. Ke konci nám došly síly, kluci to ale odmakali a my jsme na ně pyšní."