Ú s t í n/L. - Jednoznačný průběh i výsledek mělo poslední domácí utkání Ústeckých Lvů v 1. polovině dlouhodobé části soutěže. Po vysoké výhře nad tápající a neškodnou Olomoucí 6:0 se Lvi stále ocitají na prvním místě prvoligové tabulky. K vítězství je nasměrovaly dva góly během 39 vteřin na samém začátku utkání. Dvakrát se v utkání trefil Patrik Fink, vždy po přihrávce parťáka z formace Pazourka.
so 20. 11. 2004
HC Olomouc
6:0 3:0, 1:0, 2:0

Branky: 4. Koudelka (Mazanec), 5. Fink (Pazourek), 17. Mazanec (Přeučil, Koudelka), 35. Fink (Pazourek, Kočí), 41. Hodek (Koudelka, Mazanec), 51. Šaffer. Rozhodčí: Stolín – Richter, Šulo. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3200. Střely na branku: 47:13. Průběh utkání: 6:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Pavlas, Mazanec, Kočí, Kudrna Jan, Vála, Drábek, Kubeš, Kříž - Hodek, Koudelka, Přeučil - Šaffer, Pazourek, Fink - Jankových, Sýkora, Kudrna Jiří - Buďa, Lipina, Dragoun.

HC Olomouc: Tihlář - Klimeš, Faltýnek, Vlček, Šafařík, Dostál, Paška - Smejkal, Ministr, Ditrich - Zbořil, Kárný, Hebar - Kašparů, Komínek, Martinka.

Poslední domácí zápas první poloviny základní části sehráli Lvi s Kohouty z Olomouce. Hosté přijeli s dost prořídlou sestavou, navíc někteří hráči ještě bojovali s teplotami. Domácí tým naopak šlape jako dobře namazaný stroj, a tak rozdíl mezi oběma mužstvy byl na ledě více než patrný. Domácí svého soupeře téměř k  ničemu nepustili a jejich šance dokázali mařit už v samém zárodku. O osudu utkání prakticky rozhodli domácí dvěma bleskovými údery v rozmezí 39 vteřin hned v prvních 4 minutách hry.

Slovan svého soupeře hned od začátku pěkně zmáčkl. Ve 2. minutě si šanci dokázal vytvořit Jiří Kudrna a hned po něm i Šaffer. Ve 4. minutě vystřelil tvrdě ze středního pásma Mazanec, Tihlář vyrazil jen ke Koudelkovi a ten se do odkryté svatyně nemýlil. Ještě v téže minutě pálil Šaffer z jasné pozice vedle. O minutu později přetížená olomoucká obrana nezachytila nástup Pazourka s Finkem a posledně jmenovaný na dvakrát poslal puk do sítě - 2:0. Teprve v 7. minutě se hosté dostali do protiútoku, který měl náznaky šance, ale jinak na ledě jasně dominovali domácí. V 11. minutě se přes obranu proháčkoval Pavlas, ale ztratil rychlost a jeho následná střela nemohla Tihláře vylekat. Ve 13. minutě se k odraženému puku dostal ve své obranné třetině Ministr, ale při pokusu o brejk ho Drábek odzbrojil už ve středním pásmu. Ve 14. minutě hráli hosté svou první přesilovku, ale během celých 2 minut zaznamenali jen jednu nebezpečnou střelu na Sáblíka. Ihned po vyrovnání sil si na levý kruh vybruslil Hebar, ale ani on domácího brankáře nepřekvapil. V 17. minutě vybojoval v rohu kluziště kotouč Buďa, nahrál Pavlasovi, ale ze souboje vyšel vítězně Tihlář. Vzápětí se vhazovalo po pravici olomouckého brankáře, Přeučil okamžitě nahrál na modrou Mazancovi, jehož bomba se zastavila až v síti - 3:0. Ihned poté se do jasných šancí dostali Hodek a Koudelka. Domácí měli v závěru třetiny drtivý tlak, který mohl brankou korunovat Jankových, ale jeho střela jen zazvonila o horní tyčku.

Těsně po úvodním vhazováním trefil Kočí svou nahrávkou přímo Martinku. Ten vzal puk a vyrazil do sóla. Jeho střelu Sáblík ztlumil, ale zpočátku vůbec nevěděl, kde má kotouč. Z následného protiútoku prověřil kvality brankáře na druhé straně Šaffer a hned po něm Sýkora. Ve 25. minutě měli domácí výhodu jednoho muže v poli. Do brejku se dostal Kočí, ale Šafařík na poslední chvíli zatáhl za ruční brzdu. Lvi tak měli možnost hrát 33 vteřin v 5 proti 3. Dvojnásobná přesilovka a ani následná 5 na 4 se jim ale moc nedařila. Navíc začalo být patrné, jak tempo hry viditelně zvolňuje. Přesně v polovině utkání neuspěl proti Tihlářovi z bezprostřední blízkosti Pazourek. Vzápětí vyslal střílenou přihrávku před branku Jankových, Vála se dokázal přes Ditricha prosadit, ale brankář hostí jeho teč chytil. Poté Lvi hosty zamkli před jejich brankou. Hanáci se dokázali osvobodit jen za cenu dalšího faulu. V oslabení se sice do šance dostali z nájezdu Kárný s Šafaříkem, ale vše vyřešil bezchybný Sáblík a následně vracející se obrana. Ve 34. minutě nastavil Šafařík unikajícímu Dragounovi koleno a po necelých 10 minutách si šel opět na 2 minuty odpočinout. Za katrem však nestrávil ani celou minutu. Do pásma zatáhl puk Pazourek, přenechal Finkovi a ten našel přesně skulinu mezi Tihlářovými betony. Následně se hra trochu otevřela a k vidění byl hokej nahoru dolů.

První minuta třetího dějství patřila opět domácím. Zbořil naskočil z trestné lavice na led a než se stihl zapojit do hry, vrátil Hodek do branky Koudelkovu vyraženou střelu - 5:0. Asi největší šanci v utkání měli hosté na začátku 43. minuty. Famózní zásah Sáblíka jim však radost z čestného gólu zmařil. Ve 45. minutě roztočila kolotoč před olomouckou brankou Pazourkova formace a její prudký vír zastavila až lapačka Tihláře. Vzápětí si stejnou akci zopakovala i pětka vedená Sýkorou. Ve 47. minutě Hodek proskočil mezi hostujícími obránci, ale Paška ho v poslední chvíli nekompromisně poslal k ledu. 10 minut před závěrečnou sirénou měli hosté možnost zkorigovat stav, když na trestné lavici seděl domácí Vála. Po zakázaném uvolnění se však vhazovalo nalevo od olomoucké svatyně. Šaffer vyhrál vhazování, narazil si kotouč o soupeřova hráče a sám blafákem překonal Tihlářem po šesté. Poté domácí už v klidu kombinovali, snažili se kotouč co nejdéle udržet na svých holích. Na konečném stavu už nic nezměnily ani šance Sýkory a Lipiny v závěrečných minutách utkání.

Karel Suchánek (HC Olomouc): "O osudu utkání dnes rozhodla výborná první třetina domácího celku. Tam nás vyloženě přehrávali, my jsme jim vůbec nestačili v žádné činnosti. Nešla nám rozehrávka, prohrávali jsme osobní souboje. Druhá třetina byla trochu lepší, vyrovnali jsme hru a měli jsme tam dvě šance, kdy jsme mohli korigovat. Myslím si ale, že domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Mrzet nás jen může, že to bylo 6:0, protože dvě branky jsme mohli dát. Na víc jsme dnes skutečně neměli. Víme, že máme problémy se sestavou. Původně jsme v Ústí chtěli hrát na čtyři útoky, ale, bohužel, se nám to rozpadlo. Někteří hráči hráli s chřipkou, mají teploty. Na to se ale nechci vymlouvat, ani snižovat výkon soupeře. Ústí hrálo parádně a není k tomu co dodat."
Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Podle mého názoru jsme dnes hráli maximálně zodpovědně, s plným nasazením, tak, jak se hokej má hrát. Olomouc jsme nepustili do vážnějších šancí. Výsledek je spravedlivý i v poměru kvality obou mužstev. Dnes jsem si všimnul jen jediné vážnější chyby. Disciplína musí být v každém okamžiku zřetelná. Zkušení hráči by ji neměli porušovat ani když mají dojem, že na ně byl faul. Rozhodčí nezapíská a nesmí se stát, že hráč přestane hrát. Tím nabídne soupeři jasnou šanci. Dnes to neměl lehké ani Lukáš Sáblík, protože je velmi těžké chytat za mužstvem, které je v tlaku. Nikdy se totiž nestane, že soupeř se nedostane vůbec do žádné šance. Dnes i Lukáš musel svoje kvality prokázat, když po 10 minutách bez vytížení musel najednou zlikvidovat šanci, která už trochu zaváněla gólem. Po středečním zápase v Berouně dostanou hráči dva dny volna, aby se mohli jet podívat domů, ale my chceme ještě i potrénovat, takže více volna mít nebudou. Je jistě příjemné, že momentálně jsme na čele tabulky, zvlášť když Budějovice tam mají kluky z NHL. Pro nás ale v dlouhodobé části není nejdůležitější být první. Cíl máme sice hrát co nejvýš, ale jestli postoupíme z prvního, druhého místa... To bych teď neřešil."