Chomutov - K odvetnému duelu odcestovali hokejisté Ústí nad Labem do Chomutova. V osmém přípravném střetnutí se tým pod vedením Miroslava Macha a Tomáše Mareše dostal v osmé minutě do vedení, ještě před přestávkou ale dokázali Piráti zvrátit skóre na svoji stranu. Ve zbytku utkání skórovali pouze domácí, kteří přelstili Slovan v poměru 9:1.
út 25. 8. 2015, SD Aréna Chomutov
Piráti Chomutov
9:1 2:1, 4:0, 3:0

Branky a nahrávky: 13. Dušek (Dlapa, Hovorka), 20. Růžička ml., 28. Sklenář (Kranjc, Szathmáry), 33. Hovorka (Hřebejk, Rutta), 38. Kämpf (Pospíšil), 39. Račuk (Dušek), 46. Kämpf (Pospíšil, Rýgl), 47. Vondrka (Růžička ml., D. Květoň), 54. D. Květoň (Růžička ml., Redlihs) – 8. Merta (Rys, Skočovský). Rozhodčí: Krob, Danylec – Touš, Belko. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2 066. Střely na branku: 48:13 (19:4, 19:5, 10:4). Průběh utkání: 0:1, 9:1.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Dlapa, Rutta, Redlihs, Jánošík, Kranjc, Szathmáry, L. Bláha, Rýgl – Hřebejk, A. Dušek, Hovorka – Vondrka, Vl. Růžička ml., D. Květoň – Sklenář, Kämpf, Pospíšil – L. Květoň, Kaše, Račuk. Trenéři: Vladimír Růžička, Břetislav Kopřiva, Jan Šťastný.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Pohl, Smetana, Skočovský, Hes, Macek, Pavlíček, Hucek – D. Tůma, Roubík, Gengel – Rys, Melka, D. Merta – D. Novák, J. Kloz, Křivohlávek – Řídel, Kopta, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

V úvodních minutách utkání se o první větší příležitost postaral David Kaše, který tečoval střelu Rýgla těsně mimo. Po čtyřech minutách hry pak ohrozil brankáře Ústí David Květoň. Tísněn obráncem zkusil zakončit na vzdálenější tyč, brankář ovšem změnil trajektorii kotouče. V sedmé minutě utkání se diváci v SD ARENĚ stali svědky první branky. Tu ze své první střely vsítili hosté. DAVID MERTA bekhendovým zakončením dostal kotouč za záda Hanuljaka – 0:1.

Piráti se snažili nezůstat zahanbeni. Po buly nabral David Kaše rychlost a přes šířku kluziště našel Lukáš Květoně. Ten z obtížné pozice zakončil do brankové konstrukce. Po uplynutí poloviny třetiny mohl navýšit Křivohlávek. Piráti propadli v obraně a útočník Ústí poslal puk do náruče Hanuljaka. Ve třinácté minutě se ovšem prosadili Piráti, když v přečíslení vystřelil přesně ANTONÍN DUŠEK - 1:1.

Piráti rázem ožili a sám na brankáře Soukupa zamířil David Květoň, ale otočit skóre nezvládl. Vzápětí stejný hráč označkoval masku gólmana hostů. Brankáři hostů zamotal hlavu Pospíšil, jenž z blízkosti nakonec našel Kranjce. Střela slovinského beka skončila v náručí Soukupa. Ten si vybral pořádnou porci smůly. VLADIMÍR RŮŽIČKA poslal puk přímo z buly za záda zmíněného nešťastníka - 2:1.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí. Vondrka zakončil nebezpečně bekhendem. Za hosty si vypracoval hezkou šanci Tůma. Jeho zakončení si pohlídal Hanuljak. Ústečtí měli také k dispozici přesilovou hru, Piráti se ale dobře bránili a napadali rozehrávku soupeře. V osmadvacáté minutě se znovu radovali domácí. Kranjc ujížděl po straně, poslal puk na JAKUBA SKLENÁŘE, který usměrnil kotouč do sítě – 3:1.

Přesilovou hru okusili po uplynutí poloviny zápasu také Piráti. MAREK HOVORKA si našel ideální pozici u mantinelu a poslal puk nad vyrážečku Soukupa – 4:1. Hra se následně zklidnila, Piráti kontrolovali zápas. Na Soukupa nebezpečně vystřelili Bláha a Rutta, strážce ústecké klece jejich střely zlikvidoval lapačkou. Nestačil ale na dotírajícího DAVIDA KÄMPFA, jenž po odrazu od tyče zasunul puk do brány – 5:1. Otevřená palba pokračovala, minutu a půl před koncem třetiny si střeleckou pozici našel MAREK RAČUK a Chomutov se radoval po šesté – 6:1.

V úvodních minutách třetí části těžili Chomutovští z přesilové hry. Kranjcovu střelu musel gólman přikrýt lapačkou. Po skončení přesilové hry si hezkou šanci připravili Ústečtí. Gengel mířil do růžku, Hanuljak vyrazil puk lapačkou. Z následného protiútoku se v šestačtyřicáté minutě podruhé v utkání prosadil DAVID KÄMPF - 7:1. Uběhla minuta hrací doby, pohlednou přihrávku od Růžičky dostal MICHAL VONDRKA a poslal puk za maskovaného muže Slovanu – 8:1.

Zbývalo necelých sedm minut do konce a Piráti opět navýšili vedení. Puk, který projel pod Soukupem, dopravil do sítě DAVID KVĚTOŇ - 9:1. Domácí příznivci se začali hlasitě dožadovat desáté branky. Piráti měli v závěrečných minutách k dispozici i přesilovou hru, tu ovšem nevyužili a zápas tudíž skončil bez zaokrouhleného skóre. Poslední domácí přípravný zápas tak Chomutovští vyhráli vysokým rozdílem.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Chtěli jsme do utkání vstoupit s vážností. Měli jsme v úmyslu se fanouškům omluvit za utkání v Ústí, které se nám nepovedlo. Od začátku jsme měli výborný pohyb. I když jsme prohrávali, tak to s týmem nic neudělalo. Postupem času jsme si vytvářeli šance, které jsme proměňovali. S čím máme trochu problém, je obranné pásmo, na které se nyní musíme zaměřit. Na náš vkus v něm děláme moc chyb. Příští týden bereme jako generálku na extraligu. Obě utkání budou velmi těžká. Ukážou nám ale jak na tom jsme s připraveností na sezónu.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Podali jsme zde strašný, trapný výkon. Hráli jsme výborně s Chabarovskem, Kladnem, poté doma s Chomutovem, ale to, co jsme předvedli v úterý, to je ostuda.“