Litoměřice - Slovan ve čtvrtek 27. 8. 2015 vyjel do Litoměřic odehrát další přípravný zápas. Střetnutí došlo do samostatných nájezdů, ve kterých se štěstí přiklonilo na stranu domácích. Litoměřice zvítězily 5:4.
čt 27. 8. 2015, Kalich Arena
HC Stadion Litoměřice
HC Slovan Ústí nad Labem
5:4sn 1:0, 1:2, 2:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 5. Kalla (Doležal, Mikliš), 40. Šulc (Doležal), 53. Švagrovský (Krátoška), 56. Šulc (Berger), rozhodující nájezd Švagrovský – 23. Smetana (Kuchler, Gengel), 30. Smetana (Pohl), 45. Gengel (Rys, Brož), 46. Tůma (Gengel, Smetana). Rozhodčí: Krob - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 7:9, navíc Kalla 10 min. OT + do konce utkání, Piegl (oba LTM) 10 min. OT. Využití: 1:2. Diváci: 362. Střely na branku: 40:30 (13:8, 9:9, 15:10 - 3:3). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Plášil, J. Šulc, D. Bílek, Čáp, Mikliš, Piegl, D. Málek – Z. Doležal, Kalla, Rousek – Krátoška, Švagrovský, M. Ondráček – Racek, Berger, M. Procházka – Zajan, O. Sýkora, Brandejský. Trenéři: Jiří Kučera, Daniel Tvrzník.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Hes, Smetana, Vl. Brož, Skočovský, Macek, Pavlíček - D. Tůma, Gengel, Kuchler - Rys, Melka, D. Merta - D. Novák, O. Kopta, Pohl - Janák, Řídel, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Komentář

Domácí do utkání vstoupili nevídaným tempem, avšak většinu jejich šancí dokázala dobrá ústecká obrana zlikvidovat. Velkou šanci poskytl kališníkům i brankář Martin Volke, když se po výjezdu z branky nedokázal rychle zorientovat a střelu litoměřického útočníka zachytil do lapačky s velkou dávkou štěstí. Ústečtí se do pásma domácích dostávali pouze prostřednictvím rychlých výpadů a jakýkoliv pokus o usazení za nepřátelskou linií byl rychle rozmetán všudypřítomnými beky Stadionu. Obrana Slovanu povolila v páté minutě, kdy se po přihrávce Zdeňka Doležala z pravého kruhu uvolnil kapitán Jaroslav Kalla a střelou po zemi překonal ústeckého gólmana.

Stadion si udržoval převahu i po první brance, což se projevilo na ústecké přesilovce. Hosté se stále nedokázali pořádně rozehrát a do šancí se dostávaly opět Litoměřice. Za zmínku stojí výpad Jana Bergera, který, nebýt betonu Volkeho, mohl z otočky navýšit litoměřické vedení. Hra se postupně vyrovnávala a ani domácím se nedařilo ve dvou přesilovkách vytvářet šance. V první, kterou Stadion získal po vyloučení Smetany za nedovolené bránění, se do ohromné šance dostal hostující Janák. Střelu z úniku však Jaroslav Pavelka bez problému vyrazil a s dorážkou měl ještě menší problém.

Začátek druhé části se opět nesl ve znamení kalicha. Stačilo pár vteřin a domácí se ocitli v další přesilové hře. Poté, co se Litoměřice usadily v pásmu, následovala dlouhá kombinace, které ale chyběla koncovka a po vyhození si ústečtí fanoušci mohli oddechnout – branka z přesilovky tentokrát nepadne.

Vyrovnání přišlo až s početní výhodou hostí. Ondřej Smetana využil nepřehledné situace před bránou a z pravého kruhu pro vhazování vyrovnal skóre. Stadion si však nenechal vzít vítr z plachet a hru kontroloval dál. Martin Ondráček se dostal do obrovské šance – gólman Volke ležel na zemi a s betony ve vzduchu doufal, že ho střela litoměřického borce trefí. Ondráček si však se zakončením počkal možná až příliš dlouho a v panice vystřelil kotouč vysoko na ústeckou svatyni.

Litoměřice se následně dostaly do prekérní situace. Současně totiž byli vyloučeni Mikliš s Krátoškou a hosté získali dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Stačilo pouze pár vteřin a vedení se rázem ocitlo na straně Slovanu. Ondřej Smetana bez váhání zamířil a jeho střela se odrazila od zadní tyče ven – 2:1.

Stadion si však i přes ztrátu vedení udržoval pozici lepšího týmu na ledě, avšak jeho střely vedly vždy přímo do výstroje Martina Volkeho. Slovan se bránil čím dál agresivněji, avšak jeho hráči se vždy v zákrocích pohybovali v rámci pravidel, na rozdíl od jejich oranžovo modrých kolegů.

Oslabení Litoměřic však nakonec vedlo k vyrovnání. Ihned po vypršení jeho trestu vystartoval Jakub Šulc z trestné lavice a po dobře mířené přihrávce Doležala sedmadvacet sekund před koncem třetiny srovnal skóre střelou do růžku.

Prvních deset minut poslední dvacetiminutovky kompletně ovládl ústecký Slovan. Litoměřice sice díky vyloučení Brože srovnaly tempo, ale jakoukoliv snahu o domácí vedení uzemnily dva rychlé góly hostí. Ladislav Gengel nejprve prostřelil Pavelku přesnou střelou do rohu a o minutu později navýšil vedení hostů David Tůma na 4:2.

Poté se ale Slovan rozložil. Následovala série pěti vyloučení, které pomohly Stadionu získat na ledě převahu opět vyrovnat skóre. O snížení se postaral David Švagrovský střelou do růžku z bezprostřední blízkosti. Pro hosty fatální ale bylo vyloučení Ladislava Gengela. Jeho nafilmovaný pád nabídl Litoměřicím šanci vstřelit čtvrtou branku, pod kterou se podepsal střelou od modré čáry obránce Jakub Šulc.

V posledních 36 sekundách ještě musely Litoměřice čelit pěti hráčům Slovanu ve třech, ale s tímto úkolem si kališníci poradili hladce. Následovaly nájezdy, ve kterých se prosadil pouze litoměřický David Švagrovský.

Ohlasy trenérů

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Dnes jsme odehráli výborně první třetinu. Pak jsme trochu usnuli na vavřínech. Přestali jsme bruslit a nevyhráli jsme jediný osobní souboj. Zbytek zápasu byl z obou stran rozháraný, hra byla neurovnaná a přišlo hodně faulů. Taková klasická příprava. Ale sezona se už blíží. Myslím si, že bychom měli utkání odehrát alespoň tak,jako v první třetině, ale cením si alespoň troho, že se nám podařilo utkání za stavu 2:4 ještě otočit. Myslím si, že máme v tuto chvíli jasno o první lajně. Ale stále nám chybí ještě šest hráčů se kterými počítáme. Možná přivedeme do týmu ještě jednoho. Dneska víme, že Beránek začátek soutěže určitě nestihne. U Aleše Pavlase je to otevřené. Doufáme, že alespoň Lukáš Nedvídek a Angel Krstev začátek soutěže stihnou. Je pozitivní, že dnes trénoval Ondra Kopta a já doufám, že se příští týden už všichni v přátelácích objeví. Já jsem od začátku přípravy hovořil o tom, že nebudeme honit výsledky. Chtěli jsme vyzkoušet co nejvíce nových a mladých hráčů, ale bohužel, ta finální sestava se skládá pomalu. Na jednu stranu nejsou výsledky v přípravě až tak rozhodující, ale každý chce, samozřejmě, vyhrávat. Dnes bylo v první třetině vidět, že ve hře ten dobrý výkon je. Jen se musí dopilovat detaily a pak doufáme, že to půjde nahoru.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „V první třetině byly Litoměřice lepší. My jsme nehráli dobře. Od druhé třetiny jsme se zvedli a myslím si, že jsme hráli lepší hokej. V poslední třetině to byl rozháraný hokej na obě strany. Ale stále jsou to přípravné zápasy a občas se takový zápas sehraje. Stále nemůžeme hrát v plné sestavě, protože máme sedm zraněných a dnes se nám zranil další.Ještě ani nevíme, jak tým poskládáme dohromady.“

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Letňany 21 58
2. Příbram 21 57
3. Tábor 21 47
4. Ústí n. L. 21 45
5. Chomutov 21 42
6. Vrchlabí 21 38
7. Benátky n. J. 21 32
8. Kobra 21 32
9. Most 21 28
10. Děčín 21 25
11. Cheb 21 25
12. Písek 20 22
13. Klatovy 21 15
14. Jablonec n. N. 21 15
15. Řisuty 20 10
16. Hronov 21 10

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže