Ú s t í n/L. - Utkání Ústeckých Lvů s Pískem, tedy druhého zpředu a druhého od konce prvoligové tabulky, dlouho nenaznačovalo propastný bodový mezi oběma soky. Hosté se dokonce dostali do vedení díky využité přesilovce. Slovan byl lepším týmem ale nedařilo se mu v koncovce. Utkání nakonec zlomily dvě přihrávky Martina Koudelky. Po první vyrovnal pět vteřin před první sirénou Přeučil a rozdílovou trefu přidal Jankových ve 25. minutě. V závěru přidali Lvi dvě branky a vždy v početní výhodě.
so 11. 12. 2004
IHC Komterm Písek
4:1 1:1, 1:0, 2:0

Branky: 20. Přeučil (Koudelka, Hodek), 25. Jankových (Sýkora, Koudelka), 55. Přeučil (Hodek), 58. Hodek (Koudelka, Mazanec) – 16. Nouza (Jelen). Rozhodčí: Kubeš – Kis, Špringl. Vyloučení: 4:10. Využití: 3:1. Diváci: 2800. Průběh utkání: 0:1, 4:1. Střely na branku: 58:13.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Mazanec, Pavlas, Kočí, Kudrna Jan, Štepánek, Drábek, Vála, Kříž - Hodek, Koudelka, Přeučil - Šaffer, Pazourek, Fink - Jankových, Sýkora, Kudrna Jiří - Švík, Lipina, Dragoun

IHC Komterm Písek: Mensátor - Malinský, Svoboda, Neckář, Burkoň, Procházka, Veselý, Duben, Peroutka - Jelen, Nouza, Zika - Míka, Šimek, Lála - Kořánek, Hájek, Řehoř - Kašpar, Filipi, Pošmourný

Poté, co hosté z Písku byli svědky otevření rekonstruovaného stadionu, byli i u toho, když se v Ústí poprvé představil i nový maskot domácího klubu. První zápas v roli hlavního trenéra si na písecké lavičce odbyl Václav Baďouček, bývalý hráč Plzně a Zlína. Hosté si sebou přivezli na pomoc karlovarského brankáře Mensátora, který svými kousky přiváděl domácí střelce téměř k šílenství, když pochytal 54 střel.

Do utkání vstoupili hosté bez respektu. Prvních pár minut nebylo nijak znát, že spolu hrají mužstva, která v tabulce dělí 48 bodů. Ve 4. minutě se dostali ke slovu i domácí. Pěkné šance si dokázali připravit Pavlas a po něm Hodek. O minutu později využili hokejisté Slovanu chybu Veselého a Pazourek s Finkem se řítili na Mensátora. Ten však k nelibosti domácího publika ošemetnou situaci s bravurou vyřešil. První vážnější zákrok si na druhé straně Zikmund připsal až v 6. minutě, kdy chytil nepříjemnou Zikovu střelu z kruhu. Poté se usadila v útočném pásmu elitní domácí formace vedená Koudelkou a vzápětí i druhá, Pazourkova pětka. Přestože hostujícím hráčům pěkně zatopili, vždy ztroskotali na výborném Mensátorovi. V 11. minutě opět zaúřadoval brankář hostí, když výstavním semaforem zastavil Pazourkovu střelu, která směřovala do horního růžku branky. Ve 12. minutě hráli domácí přesilovku. Od modré napřáhnul Štěpánek, ale zazvonil jen na levou tyč písecké branky. Drtivý tlak domácích hokejistů nepřestal ani po návratu Dubna z trestné lavice. Ten zastavila až píšťalka hlavního rozhodčího, když hodně přísně vyloučil Lipinu za nedovolené bránění. Hosté téměř celou přesilovku nic nevymysleli. Domácí tak pykali za nevinný přestupek, a to sevření kotouče. Po něm se vhazovalo po levici Zikmunda. V nastalé tlačenici se nejlépe zorientoval Nouza a polovysokou střelou poslal hosty nečekaně do vedení. Těsná obrana Jihočechů po tomto impulsu dostala nový rozměr a domácí útočili do plných. Půl minuty před první sirénou si hosté zahráli v šesti a poskytli tak domácím další výhodu přesilové hry. 5 vteřin před koncem třetiny trefil přesně Přeučil těžkou přihrávku vzduchem a stanovil tak účet první části hry na 1:1.

Stejně jako na začátku utkání i do druhé třetiny vstoupili hosté velmi aktivně. Jejich snahu mohla umocnit ještě přesilovka, ale jediné co během ní stálo za pozornost byl Sýkorův únik a následný Mensátorův zákrok, když se proti němu útočník Slovanu ani na dvakrát neprosadil. Nádherná akce domácích přišla ve 25. minutě. Koudelka vyslal křižně ze středního pásma Jankových, ten přes kruhy vrátil na druhou stranu Sýkorovi, jehož střelu ještě stačil sám Jankových tečovat Mensátorovi nad vyrážečku. Další dění na ledě by se dalo charakterizovat především jako souboj domácích hráčů s brankářem hostí. Hosté sice napadali domácí rozehrávku již v zárodku, ale hlavní problém domácích při přechodu do útočného pásma byla jejich totální obrana modré čáry. Do větší šance se tak dostal až v poslední minutě druhé třetiny Dragoun, ale Neckář ho v poslední chvíli faulem zastavil.

Závěrečnou třetinu zahájili domácí mohutnou ofenzívou, která byla umocněna Neckářovým vyloučením. Ve 41. minutě měl gól na hokejce Drábek, ale Mensátor ho skvěle vychytal. Tlak domácích postupně opadal a chvílemi si nedokázali ani přesně přihrát. V 50. minutě zahrozili z ojedinělé akce i hosté. Nouza zachytil nepřesnou rozehrávku, těsně za modrou vystřelil a Zikmund měl plné ruce práce, aby neposedný kotouč zkrotil. Hosté vycítili šanci zkorigovat výsledek a začali více vystrkovat růžky. Uklidnění pro domácí přinesla až přesilová hra v 55. minutě. Mensátor sice stačil vyrazit střely z blízka Hodka i Koudelky, ale na dorážku zcela nepokrytého Přeučila už nedosáhl. Hráčům Slovanu se okamžitě vrátila na hokejky jistota a vzápětí mohl definitivně rozhodnout Fink, ale Mensátor byl na místě. V 58. minutě se do brejku opět dostal Dragoun, tentokrát ale na poslední chvíli faulem hasil Veselý. Když se k tomu po chvíli dostavili i hlasité protesty z lavičky, hráli Lvi přesilovku 5 proti 3. Po bleskové akci na jeden dotek, kdy do prázdné branky střílel Hodek, jim na změnu skóre stačilo pouhých 15 vteřin.

Václav Baďouček (IHC Písek): "Samozřejmě jsme si byli vědomi síly domácího mužstva, takže jsme přijeli s tím, že budeme dobře bránit už od středního pásma a pokusíme se o nějaké brejky. V době, kdy se hrálo 5 na 5, se nám to celkem dařilo. Sice jsme se dostávali pod tlak, ale těch vyložených šancí tam tolik nebylo. Zápas se rozhodl v přesilovkách, když tři branky jsme dostali v oslabení. Velkou posilou pro nás byl dnes brankář Mensátor z Karlových Varů. Je to pro nás jistota vzadu a jsme rádi, že ho můžeme na střídavý start využívat. Výsledek je pro nás nepříznivý, ale s přístupem hráčů k utkání jsem dnes spokojen."
Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Předpokládali jsme, že soupeř bude hlavně spoléhat na kvalitní výkon brankáře Mensátora a na to, že rozhodčí nebude tak úzkostlivě pískat každý faul. Těch je ve hře vždy bezpočet a hráči soupeře se neostýchali uchylovat se k takovým až naivním faulům. Procházelo jim to a nám se proti nim pak hrálo velmi špatně. Jsme rádi nakonec za to, že jsme vůbec vyhráli. Oni bránili i naše hráče bez kotouče, což je vlastně faul. Pravidla o tom hovoří jasně. Proti tomu se těžko prosazuje jakýkoliv hráč. Zápas jsme nakonec rozhodli v přesilovkách. Jdeme od zápasu k zápasu a i kdybychom dnes prohráli, nic by se nedělo. Je to jen sport a ta prohra nás může čekat v každém kole. Zápas se nám třeba někdy nevyvede nebo se na nás soupeř dobře vyspí a je to. V Písku mají nového trenéra, ten jim naordinoval hru, která by podle něj mohla vést k úspěchu a oni od něj nakonec nebyli zase až tak daleko. Teď je zase vložené pondělí, takže budeme jen kondičně trénovat a soustředit se na zápasy. Dnes se do sestavy nevešli Milan Buďa a Ondra Kubeš. Máme kompletní mužstvo a je jen dobře, že je v něm taková konkurence."