Ú s t í n/L. - Hokejisté Slovanu Ústí nad Labem vedli doma nad Prostějovem 2:0, když proměnil trestné střílení Jiří Rys a následně se v přesilovce trefil Jaroslav Roubík. Ve třetí třetině ale Slovan trestuhodně zápas ztratil, když Jestřábi dokázali vyrovnat a pak dokonce hosté strhli druhý bod na svou stranu, když Marek Drtina proměnil rozhodující nájezd.
so 3. 10. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
LHK Jestřábi Prostějov
2:3sn 0:0, 2:0, 2:2 - 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 29. Rys (TS), 38. Roubík (Rys, Bernad) – 53. Meidl (Mojžíš, Dragoun), 55. Luňák (Dragoun, Drtina), rozh. nájezd Drtina. Rozhodčí: Pražák – M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 927. Střely na branku: 40:42 (6:14, 24:8, 8:14 - 2:6). Průběh utkání: 2:0, 2:3. Zakázaná uvolnění: 3:5. Ofsajdy: 2:2. Vyhraná vhazování: 45:30 (9:10, 23:9, 11:6 - 2:5). Nejlepší hráči: Jan Kloz - Luboš Horčička.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Brož, Smetana, Pohl, Bernad, Kurka, Hes, Macek – Tůma, Roubík, Kuchler – Rys, Kloz, Kubica – Gengel, Melka, Křivohlávek – od 41. D. Novák. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Vokurka, M. Drtina, Kaluža, Mojžíš, Protivný, Husák, Rudl – L. Luňák, Dragoun, Krejčík – Kajaba, Moskal, M. Novák – Čuřík, Illéš, Šlahař – V. Meidl. Trenér: Kamil Přecechtěl.

Ústecký Slovan nastupoval do domácího zápasu s Prostějovem posilněn o předchozí venkovní vítězství 6:2 nad Benátkami. I proti Jestřábům začal Slovan zápas aktivně a s vervou, a hned od začátku střetnutí začal prostějovského gólmana Horčičku zasypávat střeleckými pokusy. Také, že Horčička v utkání nakonec musel krýt na čtyři desítky ústeckých střel.

Prvních deset minut jasně patřilo Ústeckým, šanci měl Hes a také hrozil zblízka Kloz. Přestože Prostějov postupně hru vyrovnával, lehce navrch stále měli domácí. Prostějov v první třetině v útoku dokázal něco vymyslet jen při dvou přesilovkách.

Branky ale diváci viděli až ve druhé třetině. První ve 29. minutě, když Jiří Rys proměnil trestné střílení. Ještě předtím Horčička vychytal Tůmu, ale na nájezd po faulu Husáka už nestačil.

V 38. minutě pak navýšil skóre kanonýr Jaroslav Roubík, který při přesilové hře 5 na 3 přesnou střelou z první zužitkoval přihrávku Ryse.

V tu chvíli čekal málokdo, že by si Ústečtí neodnesli z tohoto zápasu tři body. Jenže do třetí třetiny vlétl úplně jiný a mnohem aktivnější Prostějov. Jestřábi převzali iniciativu a po celou třetí periodu se prakticky nastěhovali před ústeckého gólmana Soukupa. A dokázali i skórovat. V třiapadesáté minutě snižoval pohotovou střelou zblízka Václav Meidl a hned o dvě minuty později se štěstím vyrovnal Lukáš Luňák.

Zápas dospěl až do prodloužení. V něm mohl rozhodnout při dalším trestném střílení Zdeněk Kubica, ale nedal. Znovu sudí nařizoval nájezd po faulu Husáka. V následném nájezdovém rozstřelu pak byl úspěšnější Prostějov, když ve čtvrté sérii nájezdů rozhodl Marek Drtina.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Ztratili jsme nepochopitelným způsobem dva body, čtyřicet minut jsme kontrolovali hru. Do prvního vyloučení jsme hráli výborně, v kabině jsme si o přestávce řekli, abychom hráli jako během prvních deseti minut. Druhou část jsme odehráli dobře, vstřelili jsme dvě branky, i když prosadit jsme se mohli vícekrát. Mezi druhým a třetím dějstvím jsme si řekli, že budeme hrát stále stejně. Do třetí dvacetiminutovky jsme nastoupili od prvního střídání pasivně a bylo otázkou času, kdy obdržíme gól. Jednalo se o dvě individuální chyby, které soupeř potrestal. Nájezdy už byla loterie, i když jsme je jeli hodně špatně. Na nájezdy jsme určili hráče, které je umí. Bohužel to nevyšlo, spokojenost s bodem není. Mrzí nás, že jsme nepotvrdili výhru z Benátek nad Jizerou, která nám nyní je v uvozovkách k ničemu."

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): "Hráli jsme první třetinu vyrovnaný hokej, díky častému vylučování jsme se v části druhé dostali pod velký tlak. Zásluhou brankáře jsme udrželi stav, se kterým se dalo ještě něco dělat. Po druhé přestávce jsme si v kabině řekli, že jsme do Ústí nad Labem nepřijeli na výlet, proházeli jsme sestavu. Mužstvo oživlo a dokázalo, že i venku je schopné vyhrávat. Vytipované hráče na nájezdy nemáme, v dnešní době proměnit nájezd je stále obtížnější. Hokejisty volíme podle toho, jak se komu v zápase daří, kdo se cítí a má odvahu."