Most - Utkání čtrnáctého kola mezi Mostem a Ústí nad Labem skončilo za stavu 5:2, o kterém rozhodla třetí část. Tři body zůstaly na ledě domácího celku právě po pěti vstřelených brankách. Ústeckému hokejovému klubu nepomohla ani využitá přesilovka ve čtrnácté minutě.
st 14. 10. 2015, Zimní stadion Most
MOSTEČTÍ LVI
5:2 1:1, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 19. Přeučil (Černý, Kubinčák), 30. J. Procházka (Alinč), 41. Kubinčák (Marek Baránek), 42. Alinč (Mical, J. Procházka), 55. Přeučil (Kubinčák, Válek) – 14. Tůma (Pohl, Smetana), 44. Kloz (Zdvořáček, Melka). Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 7:2, navíc Gengel (UNL) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:1. Diváci: 307. Střely na branku: 33:35 (14:14, 10:14, 9:7). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

MOSTEČTÍ LVI: Horák – J. Zeman, Kokeš, Marek Baránek, K. Černý, D. Hora, Strejček – Jurčík, Divíšek, Smolka – Kubinčák, Válek, P. Přeučil – Nedrda, M. Hanzl, Písařík – J. Procházka, J. Alinč, Mical. Trenéři: Josef Řeháček, Jan Zachrla, Lukáš Bednařík.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Pohl, Smetana, M. Zdvořáček, Hes, Hucek, Bernad – D. Tůma, Roubík, Rys – Kubica, Melka, J. Kloz – Martin Baránek, Gengel, Kuchler – Křivohlávek, O. Kopta II, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Utkání začalo podle předpokladu ve svižném tempu z obou stran. 1. polovina zápasu se hrála bez jediného vyloučení. Most byl vcelku aktivnějším týmem. Ve 12. minutě došlo k prvnímu trestu na domácí straně, kdy se provinil Hora a vzápětí na to i Baránek. Při hře 5 na 3 se prosadili hosté. Ve 14. minutě otevřel stav utkání David Tůma. V závěru třetiny si zahráli přesilovku i domácí hráči a těsně po jejím konci, v 19. minutě, skóroval Petr Přeučil. Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1.

Na úvod druhé dvacetiminutovky se dostal do šance ústecký Kloz. Následovalo oslabení domácího týmu. Most se bez problému ubránil a vyrazil ihned do protiútoku. Poté byl k vidění sled několika šancí Mostu a Kubicův samostatný únik. Ve 30. minutě předvedl Most parádní akci, když Jakub Procházka zavezl puk do pásma, nahrál Alinčovi, který mu přihrávku vrátil a zvýšil tak stav utkání na 2:1. Hosté si následně zahráli v početní výhodě, která se jim příliš nevyvedla a domácí několikrát zahrozili ve čtyřech hráčích na ledě. Hned na to se provinil opět domácí hráč, ale Ústí toho znovu nevyužilo. Po 2. třetině byl na světelném ukazateli stav utkání 2:1.

Ihned na začátku 3. třetiny skóroval domácí Vojtěch Kubinčák a po něm i Jan Alinč a Most rázem odskočil na rozdíl tří branek. To ovšem nevydrželo dlouho a Ústí snížilo ve 44. minutě střelou Jana Kloze. Následovalo vyloučení domácího týmu, ale Ústí další branku nepřidalo. Naopak to byl opět Most, který se prosadil. V 55. minutě v situaci 2 na 1 zvýšil už na 5:2 svým druhým gólem v zápase Petr Přeučil. Most se v závěru třetiny už nikam netlačil a tak vyhrál na domácím ledě s konečným výsledkem 5:2.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Se zápasem jsme absolutně nespokojeni. Jakžtakž jsme odehráli pouze první třetinu a to je hodně málo. V této soutěži se musí odehrát na 100 % celých šedesát minut, jinak nevede cesta k úspěchu. Most nás přehrál především bojovností a větší touhou po vítězství. My jsme sice nastoupili s velmi mladou obranou, ale ti hráči, kteří nastoupili poprvé si zápas odehráli v rámci svých možností. Zklamali nás jiní, pro nás klíčoví hráči."

Josef Řeháček (HC Most): Ohlas trenéra hostů není k dispozici.