Prostějov - Dvacáté třetí kolo WSM Ligy odehrál Slovan na ledě Jestřábů. Ústí nad Labem se dostalo do vedení, o které později přišlo. V padesáté deváté minutě vyrovnali Ústečtí na 3:3, o vítězi tak mohlo rozhodovat prodloužení. V nastaveném čase se nikdo neprosadil a v samostatných nájezdech byl úspěšnější Slovan, když rozhodující nájezd zaznamenal Tomáš Andres.
po 16. 11. 2015, Zimní stadion Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov
3:4sn 0:1, 2:1, 1:1 - 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 22. Novák (Šlahař, Venkrbec), 23. Novák (Venkrbec, Šlahař), 51. Krejčík (Volek, Mojžíš) – 14. Kloz (Tůma, Holomek), 24. Roubík (Holomek, Kloz), 59. Merta (Vágner, Tenkrát), rozhodující nájezd Andres. Rozhodčí: V. Fiala – Barteček, Konvička. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 1 492. Střely na branku: 42:33 (13:9, 12:12, 13:8 - 4:4). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Sova, P. Husák, Protivný, Vokurka, Drtina, Mojžíš, M. Špaček, Rudl – Iléš, Dragoun, Luňák – Volek, Moskal, L. Krejčík – M. Novák, Venkrbec, Šlahař – Kajaba, Kuncek, A. Staněk. Trenér: Kamil Přecechtěl, Jiří Vykoukal.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Holomek, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Pohl, Sobotka, Bernad – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Andres, Rys – Dalecký, Kuchler, D. Merta – Křivohlávek, Melka, Gengel. Trenér: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Zápas z pohledu prostějovského týmu nezačal vůbec špatně. Už v první minutě se dostal do velké šance Krejčík, který však Soukupa mezi betony neprostřelil. Neuběhla ani minuta a Luňák připravil zajímavou pozici pro Illéše. Ten však netrefil bránu. Střelecká převaha Jestřábů pokračovala i nadále. V šesté minutě se tak k ráně dostal i Šlahař. Puk schoval skrytě za těla obránců, ale svým pokusem, podobně jako před ním Illéš, minul horní růžek branky.

Následovala hluchá pasáž. Při ní však postupně hosté přidávali na důrazu i vepředu. Prostějov jakoby na chvilku odpočíval a to se mu vymstilo. K puku se totiž dostal po pěkné nahrávce Jan Kloz a ústecký útočník se nemýlil. Netrvalo navíc dlouho a mohlo být pro Jestřáby ještě hůř. Merta se však z hranice kruhu netrefil. A když se neujala ani útočná snaha Nováka a Luňáka, skončila první třetina lépe pro hostující celek.

Podobně jako v první třetině, i ve druhé začali Jestřábi aktivně. Nejprve se jim sice nedařilo dostat se k zakončení, po té už však prolomili i tuto bariéru. A hned skórovali. Dvaadvacátou minutu zápasu okořenil střelou bekhendem z osy hřiště Martin Novák mířící mimo dosah Soukupa. Prostějovský stadion se otřásl nadšením diváků, které chvíli na to explodovalo. Prostějovský útočník se totiž vzápětí dočkal i druhé branky. Tentokrát udržel pro Martina Nováka puk spoluhráč a vzápětí se pětaosmdesátka mohla po střele do šibenice radovat podruhé.

Hosté však s odpovědí nelenili. Nejdříve se sice Jaroslav Roubík neprosadil, chvíli na to však už mohl slavit. Nejproduktivnější hráč hostí se zmocnil na ose hřiště puku, sjel k tyči a následně prostřelil Horčičku střelou po ledě k té vzdálenější. Hned nato mohl navíc dostat vedení na stranu Ústí Andres. S jeho střelou si však brankář poradil, naopak na tu Šlahařovu si Soukup ani nemusel sáhnout. Zato ve třicáté minutě se měl co otáčet, Jestřábi sevřeli svého soupeře do delšího tlaku. O vzruch se ještě v sedmatřicáté minutě postarali Mojžíš s Klozem, kteří se začali u prostějovské branky pošťuchovat.

Závěrečná třetina začala jak jinak než tlakem domácích. Dragoun a po něm Luňák si vytvořili šance, nedokázali je však proměnit. Následovala další akce po ose Venkrbec, Šlahař, Novák. Ani tato trojice však neuspěla. Naopak Ústí zatlačilo ve 47. minutě. Na Horčičku mířily střely z obou křídel a také od modré čáry. Odpovědí byla šance Dragouna a také další neproměněná střela Volka, který nezužitkoval Moskalovu nahrávku. Do poloviny periody ještě vážně zahrozilo Ústí. Přečíslení dvou na jednoho zakončil Andres nebezpečnou střelou. Horčička byl však proti a puk lapil.

Jednapadesátá minuta už ale přinesla gól, padl ale do ústecké branky. Nenápadná akce vyústila v nahrávku na šířku kluziště. Kotouč si našel rozjetý Lukáš Krejčík, který se krásnou střelou nemýlil. Jestřábům však branka paradoxně spíše uškodila. Svěřenci trenéra Přecechtěla se více zatáhli a přestali se hnát dopředu. A soupeř trestal. Nejprve to sice nevypadalo na závěrečný tlak, pak ale přišla velká chvíle Davida Merty. Za pomocí teče se mu podařilo dopravit puk za záda Horčičky a na drama tak bylo zaděláno. Diváci se dočkali infarktového závěru, během kterého se Kuchler i Dragoun zkoušeli prosadit střelou bez přípravy. Oba však v zakončení nebyli úplně přesní a zápas se tak přelil do prodloužení.

V něm se hra přelévala ze strany na stranu. Do přečíslení se hnal například Novák, ale ztratil puk. Hosté si vytvořili krátký tlak, ale co se dostalo k Horčičkovi, to bezpečně lapil. Nebezpečně střílel také od modré čáry Protivný, který načal obrovský tlak Jestřábů v poslední minutě. Brankou však neskončil a to i přesto, že si diváci zakřičeli gól.

Utkání plné zvratů tak dospělo až do nájezdů. V brance domácích během nich došlo ke změně, ve třetí sérii se mezi tři tyče postavil Jakub Neužil. Ztrátě druhého bodu však nezabránil. Vychytal sice Melku, ale předtím na Horčičku vyzráli Dalecký s Tomášem Andresem a za Prostějov se prosadil pouze Dragoun. Hosté si tak odvážejí dva body, Jestřábi si zachovali alespoň kontakt s lepší polovinou tabulky.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): „Vypadalo to na tři body, ale bohužel při tom, jak se nám momentálně daří, nejsme schopni udržet ani jednogólové vedení šest minut. Přitom to vedení mělo být podstatně větší, podle mě jsme v první třetině dostali branku z jediné šance, kterou Ústí mělo. Zatímco my jsme takové možnosti měli tři, čtyři a nevyužili jsme je. Ve druhé periodě to byl spíš vyrovnaný boj a ve třetí měli tři střely na bránu. A zase se z nich jednou prosadili a my nejsme schopni příležitosti, které si vytvoříme, využít.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jsme šťastní za dva body. První třetinu jsme hráli dobře, ale ve druhé jsme úplně vypadli z tempa a zaplaťpánbůh za ten vyrovnávací gól v přesilovce na 2:2. Ve třetí třetině měl Prostějov šance a z jedné z nich jsme inkasovali. Do konce už mnoho nezbývalo, ale naštěstí jsme opět srovnali. Poté jsme ještě nevyužili dvě vyložené šance a nakonec rozhodly penalty.“