Ústí nad Labem - Utkání dvacátého devátého kola na ústeckém zimním stadionu 2. 12. 2015 dopadl lépe pro hosty, kteří zvítězili jen o jeden jediný gól. Na obou stranách se však jednalo o velmi aktivní a vyrovnaný hokej. Dva góly a jednu asistenci si do osobních statistik zaznamenal Petr Kanko, který v Severočeském hokejovém klubu působil. Petr Tenkrát vynikl v utkání jako málokdo, prosadil se poprvé v dresu Slovanu, a to dokonce dvakrát, z toho jednou v oslabení a přitom zaznamenal stý gól ústeckého klubu v letošní sezóně.
st 2. 12. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
AZ Heimstaden Havířov
5:6 0:2, 3:2, 2:2

Branky a nahrávky: 26. Tenkrát (Kloz, Pohl), 29. Brož (Melka, Dalecký), 37. Kloz (Pohl, Roubík), 46. Tenkrát (Pohl), 48. Roubík (Pohl, Kloz) – 14. Štumpf (Pechanec, Sztefek), 18. Krisl (Maliník), 25. Okál (Kanko), 40. Kanko (Maliník, Štencel), 42. Kanko (Okál, Maliník), 54. Gřeš (Štumpf). Rozhodčí: Petružálek – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 829. Střely na branku: 37:40 (10:16, 17:14, 10:10). Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:6. Zakázaná uvolnění: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Vyhraná vhazování: 41:38 (9:15, 17:13, 15:10). Nejlepší hráči: Petr Tenkrát - Zdeněk Okál.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Pohl, Holomek, M. Vágner, D. Sobotka, Vl. Brož, Smetana, do 20. J. Látal – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Rys, Andres, Gengel – Dalecký, Melka, Kuchler. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

AZ Heimstaden Havířov: Matoušek (38. Laco) – Krisl, Bahounek, Korím, Štencel, M. Mazanec, Ostrčil, Graca – Sztefek, Pechanec, Štumpf – Z. Okál, Maliník, Kanko – Gřeš, P. Sedláček, Kalus – L. Bednář, Hudeček, Kotala – Matějek. Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří byli na ledě opticky lepším mužstvem. Skóre otevřel ve čtrnácté minutě Daniel Štumpf, jenž z bezprostřední blízkosti přelstil Jakuba Soukupa. Ústecký gólman musel lovit kotouč ze své sítě podruhé v minutě osmnácté, kdy po nahrávce Romana Maliníka prostřelil Jiří Krisl od útočné modré čáry vše, co mu stálo v cestě.

Na úvodní část navázali svěřenci Štefana Mikeše i ve třetině druhé, když v minutě dvacáté páté nalezl Petr Kanko v prostoru mezi kruhy volného Zdeňka Okála, který navýšil náskok svého týmu. S odpovědí ale nenechali domácí dlouho nečekat, bez vteřiny po minutě a půl si Petr Tenkrát vybruslil z mezikruží do předbrankového prostoru, odkud bekhendem snížil na 1:3.

Ve dvacáté deváté minutě si vyměnil touš Antonín Melka s Vladimírem Brožem, který neměl potíže s trefením se do odkryté části branky. O osm minut později se Slovan dočkal vyrovnání, když Jan Pohl zahlédl Jana Kloze, který z pravého kruhu svou trefou srovnal stav na multimediální kostce.

Důležitý pro další vývoj byl čas 37:50 min., kdy musel kvůli nevolnosti (vysoká horečka, zimnice) opustit brankoviště Havířova Petr Matoušek. Svatyni hostů tak po zbytek utkání hájil Marek Laco.

V závěru druhé dvacetiminutovky se Havířov dočkal dvojnásobné přesilovky, kterou zužitkoval čtrnáct sekund před druhou pauzou Petr Kanko.

Také začátek třetího dějství se vydařil více hostům, Zdeněk Okál ve čtyřicáté druhé minutě přihrál Petru Kankovi, na jehož střelecký pokus byl brankář Ústí nad Labem krátký.

Ve čtyřicáté šesté minutě se Slovan prosadil v oslabení. Stý gól Severočechů v letošním ročníku zaznamenal ze samostatného úniku Petr Tenkrát. Za dvě minuty odmítl Petr Tenkrát dokonat hattrick, tutovou šanci vychytal gólman Havířova.

V téže minutě, tj. čtyřicáté osmé, domácí využili početní výhodu, když odraženou střelu Jana Pohla dorazil za brankovou čáru Jaroslav Roubík. Stav 5:5 vydržel až do padesáté čtvrté minuty, kdy Tomáš Gřeš ujel ústecké obraně a našel prostor mezi betony Jakuba Soukupa.

Tým pod vedením Miroslava Macha měl v závěru možnost přesilovky, po time-outu ani následné power-play ale již zůstalo skóre nezměněno. Havířov si tak po velké bitvě odváží domů tři body.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Nezachytili jsme začátek utkání. Prohrávali jsme 0:3, poté se nám podařilo vyrovnat. Soupeř nám znovu odskočil, opět jsme se ale dokázali dostat do zápasu. Havířov po individuální chybě vstřelil gól na 5:6, nedokázali jsme ale již skóre dotáhnout, přestože jsme šance měli. Nastřelili jsme i tyč. Havířov hrál dobře, my jsme si před duelem řekli, že budeme chtít hrát dobře dozadu a inkasujeme šest gólů, to není v pořádku. V závěru ani rozhodčí neodpískal evidentní hákování, ale nás vyloučil do tří. To je ale hokej, prohráli jsme a body musíme získat se Stadionem. V Litoměřicích můžeme pomýšlet na vítězství, pokud budeme vycházet ze zajištěné obrany a tlačit se do útoku. Jako derby to nebereme, ale potřebujeme bodovat.“

Štefan Mikeš (AZ Havířov): „Hrálo se ze strany na stranu, padlo jedenáct gólů. Střeleckých příležitostí bylo více než obranných zákroků, soupeř se na nás stále dotahoval. Jednalo se o dramatické utkání, ve kterém si diváci přišli na své. Nejdůležitější je to, že si vezeme domů tři body, neboť Havířov vyhrál v Ústí nad Labem poprvé. Mohli jsme ve středu vyhrát i prohrát, oba mančafty si vytvořily své šance.“