Ústí nad Labem - K utkání 38. kola WSM Ligy přicestovali do Ústí nad Labem hokejisté Kadaně. Do zápasu vstoupil lépe Slovan, který se ve dvanácté minutě ujal vedení zásluhou Jaroslava Roubíka. Navýšit mohli vedení svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše z několika samostatných úniků, ujala se ale až přesilovková trefa Jana Kloze ve 37. minutě, který zaznamenal vždy alespoň jeden kanadský bod v sedmém utkání v řadě. Jakub Soukup v severočeském derby vychytal čisté konto, žlutomodří tak berou další tři cenné body a prodlužují vítěznou sérii na čtyři zápasy.
st 6. 1. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
2:0 1:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 12. Roubík (Smetana), 37. Kloz (Brož, Roubík). Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 7:6, navíc Charousek (KAD) TS [SEK]. Využití: 1:0. Diváci: 722. Střely na branku: 36:34 (14:10, 14:13, 8:11). Průběh utkání: 2:0. Zakázaná uvolnění: 4:4. Ofsajdy: 0:5. Vyhraná vhazování: 45:27 (12:7, 20:7, 13:13). Nejlepší hráči: Jakub Soukup - Jan Strmeň.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Vl. Brož, D. Sobotka, Skočovský, Smetana, Bernad, Holomek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Melka, D. Merta – Dalecký, Rys, Kuchler – Křivohlávek, Andres, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

SK Trhači Kadaň: Strmeň – J. Mrázek, Tejnor, Szathmáry, Trefný, Blaha, M. Rohan, K. Charousek, R. Černý – Sloboda, Kverka, D. Kaše – N. Hlava, Hejcman, M. Kadlec – Šťovíček, L. Vrána, D. Vaněk – Ringler, Macháček, F. Wágner. Trenéři: Jaroslav Beck, Josef Dušek.

První utkání nového roku na ústeckém ledě začal lépe vyzývající celek z Ústí nad Labem. Hokejisté Slovanu dokázali otevřít skóre ve dvanácté minutě poté, co se do černého trefil známý ústecký střelec Jaroslav Roubík. K úvodní brance přispěl svou asistencí Ondřej Smetana, jelikož bezchybně nahrál nikým nechráněnému úspěšnému útočníkovi a tomu stačilo pouze z pravého kruhu prostřelit naprosto vše.

Zhruba o čtyři minuty později se dostal do samostatného úniku David Merta, ale Jan Strmeň jeho střelu perfektně vychytal a nedovolil tak další navýšení skóre ve prospěch Ústeckých. Další velká šance Slovanu byla k vidění po necelých třech minutách. Jaroslav Roubík získal kotouč od Davida Tůmy, ale při tutové šanci pouze nastřelil před odkrytou brankou gólmana Kadaně.

Jaroslav Roubík se mohl prezentovat i na začátku druhé periody. V čase 23:47 min. ve vlastním oslabení nebezpečnou střelou prozkoušel pozornost kadaňského brankáře, který předvedl další skvělý zákrok.

Druhá vstřelená branka se načetla opět domácímu mužstvu v čase 36:48 min. Jan Kloz dorazil nepovedenou střelu Vladimíra Brože do klece Kadaně a zajistil tak svému týmu dvoubrankové vedení.

Ve třetím dějství se neprosadil ani jeden celek, ale za to mohli 722 diváci zhlédnout několik akcí. Největší příležitost v závěrečné dvacetiminutovce dostalo Ústí nad Labem. Kamil Charousek sekl v brankovišti Petra Tenkráta a rozhodčí rozhodli v trestné střílení. Petru Tenkrátovi však při trestném střílení sjel puk z hokejky a skóre nenavýšil.

Přesto, že poslední třetina gól nepřinesla, vítěz byl jasný. Tři body zůstaly na ledě Slovanu po výhře 2:0 nad Sportovním klubem Kadaň.

Spíše fotbalovým konečným výsledkem ústečtí hokejisté natáhli šňůru výher na čtyři zápasy. Na závěr byli vyhlášeni nejlepší hráči utkání, kterými byli gólmani obou mužstev – Jakub Soukup a Jan Strmeň.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jsme velmi spokojení se třemi body. Nehráli jsme tak dobře dopředu jako se Slavií, ale výborně zachytal Jakub Soukup. Měli jsme několik šancí a alespoň dvě se nám podařilo proměnit. Jsme šťastní, že jsme prodloužili sérii výher. Čekají nás další důležité zápasy s Třebíčí a s Mostem. Přestože jsme udělali pár chyb v obraně, tak kluci stále bojovali.“

Jaroslav Beck (Sportovní klub Kadaň): „Jedná se o druhý zápas venku bez gólu. Hráčům chybí dravost a hrají zakřiknutě. Při hře chybí hráčům sebevědomí, nedoráží a nebojují. Ústecký gólman dnes perfektně podržel svůj tým. Nevím proč, ale velmi dlouho trvá našim hráčům, než se oklepou ze soupeře. Nestojí při nás sportovní štěstí. V dalších venkovních zápasech musíme udělat maximum.“