Ú s t í n/L. - V rámci 46. kola WSM Ligy přicestoval na sever Čech Přerov. Ačkoli vstřelil Slovan první branku utkání, o další tři zásahy už se postarali hráči Přerova. Nic na osudu utkání nezměnilo snížení Davida Tůmy v závěru třetí třetiny, ani power-play domácích v posledních minutách zápasu. Poprvé ve vzájemných zápasech s Přerovem tak nebylo výhodou domácí prostředí. Slovan nestačil na Přerov v poměru 2:3.
so 30. 1. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC ZUBR Přerov
2:3 1:0, 0:3, 1:0

Branky a nahrávky: 11. Kloz (Tůma), 57. Tůma (Roubík, Kloz) – 26. Stoklasa (Sikora, Hořava), 27. Novotný (Kovařík, Goiš), 33. Vágner (Popelka, Kovařík). Rozhodčí: Bejček – Polák, Rampír. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 1 171. Střely na branku: 37:40 (12:20, 12:10, 13:10) Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3. Zakázaná uvolnění: 3:4. Ofsajdy: 6:2. Vyhraná vhazování: 29:29 (10:10, 12:10, 7:9). Nejlepší hráči: Jan Kloz – Juraj Šimboch.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Brož, Chalupa, Bernad, Hes, Holomek, Skočovský, Zdvořáček – Tůma, Roubík, Kloz – Tenkrát, Merta, Kuchler – Čurda, Melka, Křivohlávek – Dalecký, Gengel, Navarra.

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Grof, Chmelíř, Hořava, Pala, Ferenc, Novotný, Šnajnar, Vágner – Dostálek, Pšurný, Procházka – Stoklasa, Sýkora, Sikora – Kovařík, Popelka, Goiš – Blinka, Král, Kratochvíl.

Do první velké šance se dostal hostující Vlastimil Dostálek, který na hranici brankoviště dostal přesnou přihrávku od spoluhráče. Z velké blízkosti nedokázal skórovat. Z protiútoku mohl udeřit Zdvořáček, který přímou střelou ani následnou dorážkou nedokázal prostřelit brankáře Šimbocha.

Krátce po polovině první třetiny hrál Slovan přesilovou hru, kterou dokázal využít. Jan Kloz začal akci, v níž pokračoval David Tůma, který ještě neuspěl. Puk se dostal zpátky k Janu Klozovi, jehož rána skončila v brance. Střelec úvodního gólu zápasu se o něco později dostal do další velké šance, tentokrát však bekhendovou střelou z otočky branky Přerova netrefil.

V devatenácté minutě měli hosté štěstí, Melka střelou od modré prostřelil mezi betony brankáře, kotouč směřoval za brankovou čáru. Na poslední chvíli jej jeden z hostujících obránců dokázal poslat mimo brankoviště. Za stavu 1:0 skončila první třetina.

Z kraje druhé třetiny byl Přerov aktivnější, Stoklasa byl vyslán do samostatného úniku. Souboj nervů vyhrál Jakub Soukup, který se překonat nenechal. Dvoubrankový náskok mohl Slovanu zajistit dlouhodobě aktivní první formace, Jaroslav Roubík na hranici brankoviště kotouč ideálně netrefil.

Ve dvacáté šesté minutě vyrovnal Filip Stoklasa, který stál na konci pohledné akce Zubrů. Domácí inkasovaný gól poněkud rozhodil, naopak Přerov byl aktivní, z čehož vyplynul další gól. Lubomír Kovařík nahrál na modrou, kde stál Martin Novotný, jehož střela skončila v ústecké brance. Přerov otočil vývoj zápasu a dostal se do vedení.

V polovině utkání bylo před brankou Soukupa velmi dusno, všech deset hráčů bylo před domácí klecí a bojovali o puk. Ten se štěstím udržel Soukup před brankovou čárou. Pak ale začal být Slovan aktivní a snažil se o vyrovnání. To ale nepřišlo, naopak inkasoval další gól. Lukáš Vágner se od modré prosadil střelou pod horní tyč. Domácí brankář měl zakrytý výhled. Po čtyřiceti minutách prohrávalo Ústí 1:3.

Ve třetí třetině se Slovan pokoušel alespoň o snížení a následné vyrovnání. Velkou šanci si však vytvořit nedokázal, naopak musel čelit častým nebezpečným střelám soupeře. V závěru se Ústí dokázalo prosadit. David Tůma zakončil pobyt domácího týmu v útočném pásmu střelou, na kterou brankář Šimboch nedosáhl.

Bylo sníženo na rozdíl jediné branky a Slovan bušil do obrany soupeře. Navíc necelé dvě minuty před koncem zápasu nechalo domácí trenérské duo na střídačce svého brankáře a pokoušelo štěstí při power-play. V posledních chvílích měl na holi vyrovnání Jaroslav Roubík, který ale přesně netrefil v dobré pozici kotouč. Slovan nakonec prohrál 2:3.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): „My jsme vyrazili na venkovní dvojzápas, první třetinu jsme byli ještě v autobuse a tak také vypadala naše hra. I když jsme soupeře přestříleli, dokázal nás zatlačit. Po úvodní třetině jsme si něco řekli v kabině a od druhé jsme podle mého názoru diktovali tempo hry, čemuž svědčilo také skóre. Poslední dvacetiminutovku jsme si pohlídali náskok a soupeř si pomohl pouze přesilovými hrami. I když to bylo vypjaté utkání až do konce, kde kvalitně zachytali oba gólmani, tak jsme si po zásluze připsali vítězství. Přeji soupeři, aby se dostal do desítky, ovšem my body potřebujeme také."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jsme zklamaní, protože potřebujeme získávat body především doma. Zápas se nám nepovedl, hráli jsme až posledních deset minut. V první třetině jsme vyhrávali 1:0, ale soupeř měl dvacet střel a jen díky gólmanovi jsme neinkasovali. Do druhé třetiny jsme vstoupili lehkovážně, hráli jsme špatně. Nejhorší úsek jsme měli mezi dvacátou šestou a třicátou třetí minutou, kdy jsme dostali tři góly a to rozhodlo zápas. Jak jsem již zmínil, hráli jsme dobře až posledních deset minut a nakonec jsme pár vteřin před koncem s trochou štěstí mohli vyrovnat, ale myslím si, že soupeř byl dnes lepší."