Ú s t í n/L. - V rámci 6. kola ligy juniorů Slovan na domácím ledě přivítal tým HC Letci Letňany. Domácí od začátku diktovali tempo hry. V úvodní třetině si vytvořili tříbrankový náskok a do konce utkání své vedení navýšili ještě čtyřikrát. Letňanům se dvěma góly podařilo snížit, ale konečný stav jasně hovořil ve prospěch domácích. Ústečtí junioři si tak po pátém vítězství v řadě do tabulky připsali další tři body.
pá 16. 10. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Letci Letňany
7:2 3:0, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 4. Trončinský (Hucek, Kopta), 8. Janák (Řídel), 18. Kopta (Vykouk, Navarra), 32. Navarra, 43. Zdvořáček (Michajličenko), 53. Loukota (Amirov, Navarra), 59. Loukota (Janák, Řídel) - 22. Pražienka (Honetschlager), 57. Urban (Keller). Rozhodčí: Smitka - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 137. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina - Trončinský, Loukota, Procházka, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Ozom, Janák, Amirov, Vykouk, Koval, Řídel, Navarra, Kopta.

HC Letci Letňany: Jandera - Keller, Major, Kučera, Katriňák, Kazda, Pacovský, Pražienka, Neuman, Špičan, Husák, Novotný, Čapek, Honetschlager, Poljanyčka, Urban, Hrubant.

Do utkání vstoupili lépe domácí a během úvodní třetiny na ledě jasně dominovali. Již v úvodu si Slovan vybojoval přesilovou hru a otevřel skóre. Jan Hucek vypálil od modré čáry a k odraženému kotouči se nejrychleji dostal Jan Trončinský, který zakončil přesně pod horní tyč. Následně bylo po faulu domácích rozhodčím nařízeno trestné střílení. Této role se zhostil Tomáš Husák, ale při nájezdu nedokázal zakončit. Poté se u puku drželi opět domácí. Mezi betony Jandery mířila střela Ondřeje Kopty. Letňanský gólman si tuto situaci pohlídal, ovšem vzápětí už gólu zabránit nedokázal. Na rozdíl dvou branek zvyšoval Milan Janák, který si v rohu kluziště poradil s hostující obranou, najel před branku a zakončil mezi betony Jandery. V dalších minutách si Letci zahráli v početní převaze, při niž se do šance dostal Tomáš Honetschlager střelou z hranice pravého kruhu. V závěru úvodní dvacetiminutovky Ústečtí ještě stačili navýšit své vedení. Střelu Romana Navarry do odkryté brány dorazil Ondřej Kopta a domácí si tak do kabin odnášeli tříbrankový náskok.

Na začátku druhého dějství se domácí dostali do dvouminutového oslabení a Letňany této šance využili. Martin Pražienka protlačil kotouč za záda Kosiny a snížil tak stav utkání na 3:1. Ústečtí se ale po inkasované brance rychle vzpamatovali a zbytek třetiny se odehrával opět v jejich režii. Po přihrávce na modrou čáru se do úniku dostal Famil Amirov, ale tváři tvář Janderovi selhal. Střelu si poté připsal i Jan Hucek ranou do modré čáry. Slovan si svou aktivní hrou opět vydobyl početní výhodu, při niž se v úniku ocitl Roman Navarra. Byl však faulován a rozhodčí podruhé v zápase nařídil trestné střílení, tentokrát ve prospěch domácích. Kotouče se ujal faulovaný Roman Navarra a svou bekhendovou střelou pod horní tyč vrátil Slovanu tříbrankový náskok. Do konce třetiny se ještě při vlastním oslabení dostal do šance Ondřej Kopta a na druhé straně poté hostující Tomáš Honetschlager, který obkroužil branku a zakončil. Ani jeden z gólmanů už ale za svá záda kotouč nepustil a tak byl stav utkání po čtyřiceti minutách 4:1.

Ve třetí periodě už domácí nedali Letcům šanci na obrat. Po početním oslabení se z trestné lavice vrátil Petr Zdvořáček a přesnou střelou z pravého kruhu navýšil vedení Ústeckých o čtyři branky. Do šance se dostal také Milan Janák, ale jeho střela z mezikruží našla pouze lapačku Jandery. Hostím se poté naskytla možnost ke snížení, když Tomáš Honetschlager namířil kotouč mezi betony Kosiny. Ten však proti letňanskému střelci uspěl a taktéž tomu bylo při pokusu Michala Neumana od modré čáry. Naopak radost propukla opět na straně domácích, když se střelou přesně mezi betony Jandery prosadil Jakub Loukota. Hosté se v závěru ještě dočkali snížení. Při početní výhodě umístil kotouč mezi tři tyče Marek Urban. Ústečtí ale na inkasovanou branku našli rychlou odpověď a dali pátečnímu utkání konečnou podobu. Na 7:2 v 58. minutě zvyšoval Jakub Loukota, jehož střela od modré čáry prošla mezi betony až do branky. Ústečtí junioři si tak z pátečního duelu odnesli důležité vítězství.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Zápas se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli 7:2, ale zase na druhou stranu nás soupeř neprověřil. Přišlo mi, že soupeř byl odevzdaný a chtěl to jen odehrát. Takže, když to takhle vezmu, tak to bylo jenom takové povinné vítězství.“

Martin Rousek (HC Letci Letňany):
„Do zápasu jsme vstoupili hrozně špatně, Ústí šlo zaslouženě do vedení a za stavu 3:0 se to dá málokdy otočit. Ty kluci už to mají v hlavách, že je to těžké. Domácí zaslouženě zvítězili, ale zklamal mě náš výkon po jasných dvou vítězství, které jsme teď měli.“