Ú s t í n/L. - V rámci 18. kola Ligy juniorů přivítal Slovan na domácím ledě tým HC Most. Střetnutí celků z opačných konců tabulky jasně ovládli domácí. Po celých šedesát minut diktovali tempo hry a Most postupně rozstříleli devíti góly. Hostujícímu celku se podařilo vstřelit pouze jedinou branku a ústečtí junioři tak po suveréním vítězství vedou tabulku o deset bodů před druhým Kláštercem.
ne 6. 12. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
MOSTEČTÍ LVI
9:1 5:1, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 3. Zdvořáček (Ozom, Amirov), 3. Kopta (Vykouk), 4. Řídel (Drha), 9. Navarra (Vykouk), 20. Drha (Trončinský, Procházka), 28. Hucek (Patzelt, Kopta), 30. Amirov (Ozom, Koval), 44. Navarra, 57. Koval (Ozom, Amirov) - 17. Chmelař (Kalina). Rozhodčí: Orlický - Hynčica, Toman. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Diváci: 139. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 9:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Trončinský, Loukota, Procházka, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Ozom, Amirov, Vykouk, Koval, Drha, Řídel, Navarra, Kopta, Patzelt.

MOSTEČTÍ LVI: Švehla (28. Mohelnický) - Fryč, Nedrda, Čmolík, Wiedemann, Šíp, Weinhold, Kopřiva, Kalina, Rameš, Havlíček, Kabourek, Voříšek, Chmelař, Vladař.

Po náročném pátečním utkání a prohře 3:1 na ledě Hvězdy Praha si domácí chtěli spravit chuť opět doma. Tentokrát se jim do cesty postavil Most. Již v úvodu Slovan zasypal Švehlu několika střelami. Do první výraznější šance se dostal Lukáš Vykouk, který vypálil před modrou a hned vzápětí si Ondřej Kopta najel na pravý kruh a zakončil. Netrvalo dlouho a domácí skóre přeci jen otevřeli. V čase 2:08 se prosadil Petr Zdvořáček, když se mu podařilo dostat kotouč až za záda Švehly. Následně se po třiceti osmi sekundách domácí radovali znovu. Lukáš Vykouk našel před brankou dobře postaveného Ondřeje Koptu, který pouze nastavil hůl a kotouč umístil přesně nad beton. Do konce třetiny se Ústečtí blýskli ještě třemi góly. Nejprve na rozdíl tří branek zvyšoval Daniel Řídel, jehož střela z levého kruhu se štěstím prošla až do branky. Čtvrtý gól domácích poté vstřelil Roman Navarra, jenž před brankou tečoval mezi betony střelu Lukáše Vykouka. V závěru třetiny se Mostu podařilo snížit, Jan Chmelař tvrdou ranou z pravého kruhu prostřelil Zvědělíka rovněž mezi betony. Domácí však na inkasovanou branku našli rychlou odpověď. Při početní převaze odražený kotouč dopravil zadovkou do branky Matěj Drha a tři sekundy před sirénou si tak domácí vzali zpět svůj čtyřbrankový náskok.

Do druhé dvacetiminutovky Slovan naskočil za stavu 5:1 a své vedení ještě navýšil. Podruhé v zápase využil početní výhody, když Jan Hucek ranou od modré prostřelil Švehlu mezi betony. Po inkasovaném gólu došlo v brance Mosteckých ke změně. Do braky se postavil Tomáš Mohelnický. Neprůstřelnost mu však příliš dlouho nevydržela, střelu Jiřího Procházky stihl vyrazit, ale následnému gólu, již zabránit nedokázal. Po spolupráci s Bořkem Ozomem Famil Amirov bekhendem k tyči vstřelil sedmou branku v zápase. V závěru třetiny Zvědělík ještě podržel domácí, když se Rostislav Vladař dostal do úniku a při zakončení mířil pod horní tyč.

Ve třetí části si Ústečtí na své konto připsali ještě dvě branky. Nejprve se potřetí v zápase prosadili při početní výhodě, když se svou samostatnou akcí blýskl Roman Navarra a na samém konci bekhendem zavěsil pod horní tyč. V závěru pak po přihrávce Bořka Ozoma zakončil do odkryté brány Jakub Koval a dal svým gólem nedělnímu utkání konečnou podobu 9:1.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Zápas se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli jednoznačně 9:1. Je to jeden ze slabších soupeřů, chvilkami jsme hráli na padesát procent, ale soupeř nás neprověřil. Bylo to povinné vítězství."