Ú s t í n/L. - Po čtrnáctidenní pauze se junioři vrátili opět na led a ani tentokrát nezaváhali. V posledním utkání tohoto roku se na domácím ledě střetli s týmem HC Kobra Praha. Ústečtí vstoupili do utkání lépe, ovšem nečekaná technická pauza následně prospěla více hostujícímu celku, kterému se hned vzápětí podařilo vstřelit úvodní branku zápasu. Po vyrovnaných dvou třetinách Slovan v závěru rozhodl o svém vítězství a k Vánocům si nadělil stý gól v této sezóně.
ne 20. 12. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Kobra Praha
6:3 2:2, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 9. Navarra (Kopta), 11. Patzelt (Trončinský), 25. Navarra (Patzelt, Trončinský), 48. Koval (Vykouk, Kopta), 50. Macek (Procházka, Patzelt), 58. Procházka - 6. Anděl (Kysela), 13. Seniov (Kysela), 41. Sovík (Šťastný). Rozhodčí: Luczków - Šulo, Mašek. Vyloučení: 2:4. Bez využití:. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Trončinský, Loukota, Procházka, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Vykouk, Ozom, Amirov, Patzelt, Koval, Řídel, Navarra, Kopta, Macek.

HC Kobra Praha: Haupt - Sovík, Bureš, Sekera, Kysela, Horníček, Hofman, Anděl, Krásl, Seniov, Šťastný, Šergl, Novák, Hána, Jobek.

Po čtrnácti dnech se ústečtí junioři představili opět doma. Tentokrát se jim do cesty postavila Kobra Praha a již v úvodu museli Pražští čelit domácímu tlaku. Branku Coufala se snažil dobít nejprve Lukáš Vykouk, který zakončoval z mezikruží a následně také Jakub Loukota svou pohotovou střelou po vhazování. Ústecký tlak však vzápětí přerušila nečekaná technická pauza v podobě rozbitého plexiskla. Zhruba po dvaceti minutách hra mohla pokračovat a nevynucená pauza prospěla lépe Kobře. V čase 5:45 si Tomáš Anděl najel na levý kruh a vystřelil. Kotouč Zvědělíkovi propadl pod lapačkou a hosté otevřeli skóre. Slovan však našel na inkasovanou branku tu nejlepší možnou odpověď. Po necelých třech minutách měl Roman Navarra na mezikruží dostatek času rozmyslet si, kam umístí kotouč a následně už jen s přehledem poslal puk pod horní tyč.

V dalších minutách se Slovanu podařilo dostat poprvé v utkání do vedení, když si rozdílový gól připsal Martin Patzelt. Ovšem také Kobra dokázala pohotově zareagovat. Jiří Kysela přihrál najíždějícímu Danielu Seniovi, který zakončil přesně mezi betony Zvědělíka a bylo opět vyrovnáno. V závěru se k domácím ještě přiklonilo štěstí, když Ondřej Jobek nastřelil tyč. Skóre už se do konce třetiny neměnilo a hráči tak odjížděli do kabin za nerozhodného stavu.

Ve druhé dvacetiminutovce byl k vidění opět vyrovnaný hokej a oba gólmani si připsali několik důležitých zákroků. Jedinou branku se podařilo vstřelit domácím, když Roman Navarra napodruhé dostal kotouč za Coufalovy záda.

Těsný náskok se však Ústeckým uhlídat nepodařilo, hned na úvod třetí části se prosadil hostující David Sovík a utkání bylo opět otevřené. Slovan, ale ve zbytku třetiny pražskému celku předvedl, proč okupuje první příčku tabulky. Ústečtí třemi góly rozhodli utkání a opět prodloužili svou šňůru domácích vítězství. Nejprve překonal Coufala Jakub Koval a následně na rozdíl dvou branek zvýšil Marek Macek, když se po jeho tvrdé střele z vrcholku pravého kruhu odrazil kotouč od tyče přímo do branky. Hosté ještě v závěru při početní výhodě zkusili navíc hru bez gólmana. Modrožlutí se ale soupeře nezalekli a na konečných 6:3 zvýšil svým gólem přes celé hřiště Jiří Procházka.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Z mého pohledu byl zápas první dvě třetiny vyrovnaný. Soupeř přijel kvalitně připravený a hráči byli dobře silově vybavení, ale myslím, že v závěru rozhodla větší zkušenost našich hráčů a poslední třetinu jsme soupeře přehráli."