Ú s t í n/L. - Slovan na úvod nového roku přivítal na domácím ledě tým HC Klatovy. Na stranu Ústí se v utkání několikrát přiklonilo štěstí, když klatovští hráči nastřelili tyč a důležitými zákroky se blýskl také Daniel Dobiáš. I přes to však domácí nastříleli soupeři šest branek a Dobiáš si při svém prvním záskoku ze staršího dorostu připsal čisté konto.
pá 8. 1. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Klatovy
6:0 3:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 3. Koval (Michajličenko, Ozom), 9. Kopta (Patzelt), 18. Procházka (Loukota), 26. Patzelt, 36. Procházka (Macek), 57. Hucek (Ozom, Patzelt). Rozhodčí: Krob - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 6:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dobiáš - Trončinský, Loukota, Procházka, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Macek, Ozom, Patzelt, Koval, Drha, Řídel, Navarra, Kopta.

HC Klatovy: Holub - Šmíd, Nejdl, Martykán, Kovka, Šimůnek, Reiniger, Jakubec, Bouček, Kosnar M., Pech, Kosnar V., Hřebík, Jabůrek, Rovenský, Novák.

Pouze čtyři porážky zatím utrpěl Slovan v této sezóně a zůstává tomu tak i nadále. V pátečním utkání se jim do cesty postavily Klatovy. V zápase s předpoledním týmem tabulky se domácím podařilo skórovat již ve třetí minutě, když Jakub Koval před gólmanem tečoval střelu Petra Michajličenka. Slovan si v úvodní dvacetiminutovce zahrál také v početní výhodě a domácím se podařilo opět skórovat. Na rozdíl dvou branek v čase 8:22 zvyšoval Ondřej Kopta, jenž kotouč propasíroval až za Holuba.

V následujících minutách hosté potrápili domácí. Klatovy se dostaly do dvojnásobné přesilové hry a o závar před Dobiášovo bránou se postaral Václav Bouček svou tvrdou ranou z pravého kruhu a následně také Václav Kosnar, který si objel bránu a snažil se uklidit kotouč k levé tyči. Dobiáš odolal klatovskému náporu a naopak v závěru mohli slavit opět domácí. Po střele Jakuba Loukoty se odraženého puku ujal Jiří Procházka a zakončil do odkryté brány. V posledních vteřinách se ještě na stranu Slovanu přiklonilo štěstí, když Jan Jakubec nastřelil tyč a Slovan tak do kabin odjížděl s tříbrankovým náskokem.

Ve druhé části Slovan opět navyšoval své vedení. Nejprve se prosadil Martin Patzelt a následně na rozdíl pěti branek zvyšoval Jiří Procházka, jehož střela z mezikruží se odrazila od horní tyče přímo do branky. Ve třetině se pohlednou akcí blýskla také dvojice Petr Zdvořáček a Bořek Ozom, který se na samém konci propracoval k zakončení střelou zápěstím z mezikruží. Skóre ovšem nezměnil na druhé straně ani Martin Kosnar, který po chybě domácí obrany trefil tyč.

Finální šestou branku v zápase se Ústeckým podařilo vstřelit v poslední periodě. Slovan si v závěru zahrál ve čtyřminutové početní výhodě a přesilovou trefu si připsal Jan Hucek, který od modré propálil Holuba mezi betony. Slovan tak svou výhrou navýšil náskok nad druhými Litoměřicemi na propastných sedmnáct bodů.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Jak my, tak soupeř jsme dlouho nehráli, byla čtrnáctidenní přestávka. To se projevilo na první třetině, která nebyla tolik hokejová, ale postupem času jsme soupeře přehráli. Klatovy bojovaly, jelikož hrají o záchranu, ale myslím, že jsme byli po celou dobu lepším týmem."