pá 19. 2. 2016, Kalich Arena
HC Stadion Litoměřice
Ústecký Slovan s.r.o.
5:3 2:1, 0:2, 3:0

Branky a nahrávky: 4. Černý (Zajan, Bejček), 8. Zajan (Černý, Sýkora), 45. Zajan (Zedek), 54. Sýkora (Neruda), 54. Domský (Černý, Ransdorf) – 13. Hucek (Patzelt, Řídel), 32. Patzelt (Hucek), 40. Magasanik (Amirov). Rozhodčí: Knapík – Ptáček, Goltsch. Rozhodčí: Knapík - Ptáček, Goltsch. Diváci: 35.

HC Stadion Litoměřice: Března – Novotný, Zedek, Kejmar, Neruda – Vyštejn, Ransdorf, Domský, Černý, Zajan, Sýkora, Bejček.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík – Trončinský, Loukota, Vytejček, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko – Dörner, Vykouk, Amirov, Magasanik, Koval, Patzelt, Drha, Janák, Řídel.

Komentář

První vteřiny hry neprobíhaly zcela podle představ domácího týmu. K puku se jako první dostal soupeř, který si vzápětí vynutil přesilovku. Jakmile byl potrestaný kališník zpátky na hrací ploše, Slovan pochybil a za svůj omyl náležitě zaplatil. Ondřej Černý si zblízka posvítil na Zvědělíka a Litoměřice tak poskočily do vedení.

V osmé minutě hosté schytali další ťafku. Jako druhý překonal modrožlutého gólmana Pavel Zajan. Ten se krátce poté usadil na trestnou, což rozjeté domácí poněkud zklidnilo. Během přesilovky se objevila jiskřička naděje při střetu Janáka s Březnou, litoměřický gólman však pokryl všechny jeho nebezpečné dorážky.

Odpověď ze strany Slovanu přišla v 11. minutě, kdy se při další přesilovce ke střele na modré napřáhl Jan Hucek. Jeho pokus skončil až v síti. Dvířka na domácí trestnou lavici se během první třetiny netrhla, tentokrát za nimi skončil Sýkora. Nátlak ze strany Litoměřic postupem třetiny značně ochladl, domácí však na vavřínech neusnuli.

Do zajímavé šance se dostal Ransdorf, který se vydal na zteč proti Zvědělíkovi i přes to, že Stadion hrál stále ve čtyřech. Gólmanovi nakonec přispěchal na pomoc jeden z beků, který si v poslední chvíli touš přivlastnil. Maskovaný hráč z protější brány měl o zábavu postaráno při dalším oslabení Litoměřic, kdy se před jeho brankou strhl boj o puk. Chaotickou situaci měl ale pod kontrolou.

Světelná tabule signalizovala Slovanu na začátku druhé třetiny jasný povel – vyrovnat. To se mu také podařilo díky Martinu Patzeltovi, ale až ve 32. minutě. Do té doby se sice šance průběžně objevovaly a to jak na straně hostí, tak na straně domácích, ale chyběla jim notná dávka agrese. Vyrovnávací branka hosty jaksepatří rozmlsala a ve 40. minutě už byl Slovan ve vedení. Mezi další úspěšně střelce se zapsal Petr Magasanik.

Hostující tým však hru pod taktovkou dlouho neměl. Pět minut po začátku posledního dějství se nad kluzištěm rozsvítily dvě trojky a to díky opětovné zásluze Pavla Zajana, který spolu s asistujícím Zedkem předvedl šikovnou spolupráci. Naděje na vstřelení další branky byly po obou stranách velké. Nejprve samostatný únik domácího Sýkory, ten byl však zakončen nešťastně mířenou střelou. Poté hostující Vytejček, který v přečíslení také minul. A stejně na tom byli posléze i Domský či Magasanik. Jejich naděje naopak zhasly díky pozornosti obou gólmanů.

V 54. minutě došlo ke zlomovému okamžiku. Ondřej Sýkora nejprve otočil skóre ve prospěch Stadionu, Marek Domský poté upevnil právo Litoměřic na výhru. Ústecký Slovan ale není tím typem soupeře, který by se s porážkou hodlal jen tak smířit. Hosté to zkusili v šesti, to ale zasloužený efekt nepřineslo. Naopak měli štěstí, že jejich příkoří nezhoršila střela do prázdné brány. Na opačné straně kluziště se s nátlakem poraženého favorita potýkal Března, kterému ještě zbylo dostatek sil na jednu zajímavou akci. Pár vteřin před koncem poslal touš přes celou ledovou plochu a podařilo se mu orazítkovat tyčku.

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže