Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal tým z nedalekého Litvínova, aby se Slovanem porovnal síly v druhém kole extraligy mladšího dorostu. Slovan vedl 2:0, ale netrvalo dlouho a Litvínov stav utkání obrátil na svoji stranu. I když domácí bojovali a vyrovnali na 3:3, černožlutí si vedení opět získali a to už Ústečtí zvrátit nedokázali. Tři body si tak hosté odvážejí do Litvínova.
ne 6. 9. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Verva Litvínov
3:4 0:0, 2:3, 1:1

Branky a nahrávky: 22. Štěpánek (Čermák), 24. Tůma (Šindelář, Brňák), 49. Gottfried (Harkabus) – 27. Bartoš (Vacín), 29. Dufek (Kitzberger, Pech), 37. Jindra, 55. Kysela (Jindra). Rozhodčí: Lukáš Krob - Martin Ševic, Jan Votrubec. Vyloučení: 2:6 . Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 31:42 (10:16, 11:10, 10:16). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brňák – Štochl, E. Mareš, M. Štěpánek ml., Stuchlý, Vidlička, Chmela – Herák, Janoušek, Harkabus, J. Tůma, T. Čermák, Šindelář, Batryn, Bláha, Gottfried, Tipán. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

HC Verva Litvínov: Pejsar – Bártek, Kitzberger, Čapek, Žítek, Žižka, Hoffman – Zirtoni, Jouza, Dufek, Pech, Berka, Svoboda, Vacín, Jindra, Bartoš, Kysela, Šalinger, Beran.

V první třetině diváci nezhlédli žádnou branku. Větší šance byla k vidění na začátku páté minuty, když se Adam Čapek pokusil od modré čáry prostřelit Šimona Brňáka. Nadále musel zůstat domácí brankář v pozoru, jelikož se ho Litvínovští stále snažili překonat. Poslední příležitost se Litvínovu naskytla v sedmnácté minutě. Robert Bártek nahodil puk od modré až k poloodkryté bráně, ale ústecká obrana však včas zasáhla.

Druhá část už byla na vstřelené branky mnohem bohatší, padlo celkem pět branek. Nejprve se do černého trefil Martin Štěpánek, jenž využil přesilové hry a s přihrávkou od Tomáše Čermáka poslal puk pod lapačkou Martina Pejsara. Druhý gól padl taktéž za záda Martina Pejsara, tentokrát se prezentoval Jan Tůma přesně mířenou střelou do horní části branky.

Poté druhá dvacetiminutovka patřila hostům. Ve dvacáté sedmé minutě snížil vedení Slovanu Dan Bartoš, jenž využil chyby domácí obrany a jel s pukem sám na branku. O necelé dvě minuty později zaparkoval puk do svatyně ústeckých hokejistů Ondřej Dufek, který tak vyrovnal stav na kostce. Skórování ve druhé periodě zastavil Litvínov zásluhou Davida Jindry z hranice levého kruhu.

Poslední třetina se nesla ve znamení vyrovnání a rozhodnutí. Mladší dorostenci Slovanu dokázali vyrovnat na 3:3 díky Pavlovi Gottfriedovi. Ústecký útočník střílel do odkryté branky, a i když se snažil litvínovský hájce svatyně vstřelení branky zabránit, nepodařilo se mu to. Litvínov si však nenechal vyrovnání líbit a snažil se ze všech sil propálit Šimona Brňáka. Přelstít brankáře domácího družstva se podařilo v čase 54:47 min. Vojtěchovi Kyselovi, když se vyhnul všem překážkám a následně poslal puk mezi betony gólmana.

Zápas mezi Slovanem a Litvínovem skončil po mnoha vyrovnání a vedení těsným brankovým rozdílem. Hosté si po šedesáti minutách řádné hrací odvezli domů tři body do tabulky. Ústí nad Labem sice dokázalo dlouho vést a poté vyrovnat, ale boj do konce už nedotáhlo a ze střetnutí odešli jako poražení.

Jiří Sochor (HC Ústí nad Labem): „Bylo to pro nás celkem nešťastné utkání, protože si myslím, že bylo poměrně vyrovnané, bojovné a hrálo se ve vysokém tempu. Myslím si, že rozhodla šikovnost hráčů soupeře. Obě mužstva si vypracovala dost šancí a nakonec jsme bohužel naše šance nevyužili.“

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): „Myslíme si, že bylo z naší strany lehké podcenění, protože Ústí neodehrálo dobrý zápas v Plzni a my jsme to klukům říkali. Samozřejmě se to na ledě poté ukázalo a nás to stálo hodně sil, aby jsme ten zápas vůbec byli schopni vyhrát. Máme obrovské problémy, neplníme ty věci které si říkáme, ale zapracujeme na tom. Pro nás jsou teď důležité tři body a musíme koukat zase dál.“