Chomutov - Mladší dorostenci Slovanu ve čtvrtek 10. 9. 2015 vyjeli do Chomutova odehrát třetí kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu. Už od začátku střetnutí měli Piráti navrch a Ústí nad Labem dokázalo vstřelit branku až v padesáté páté minutě. Snížit třináctibrankový náskok se ústeckému mladšímu dorostu nepodařilo a každý tým následně vstřelil už jen jednu branku.
čt 10. 9. 2015, SD Aréna Chomutov
Piráti Chomutov
15:2 6:0, 6:0, 3:2

Branky a nahrávky: 1. Jarý (Ouřada, Lauko), 9. Veselý (Lauko, Ouřada), 13. Koblížek (Lauko, Seeman), 18. Jaroš (Breczko, Veselý), 20. Breczko (Veselý, Jaroš), 20. Lauko (Koblížek), 28. Lauko (Koblížek, Záruba), 31. Jungvirt (Záruba, Ouřada), 35. Koblížek (Lauko, Ouřada), 38. Lauko (Koblížek, Ouřada), 38. Seemann (Jaroš, Veselý), 40. Lauko (Koblížek, Ouřada), 51. Ferbas (Breczko), 55. Krchňák, 58. Veselý (Breczko, Jungvirt) – 55. Harkabus (Štochl), 60. Štochl (Herák). Rozhodčí: Plachý – Mašek, Sládek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 80. Střely na branku: 48:18 (28:3, 17:6, 3:9). Průběh utkání: 14:0, 14:1, 15:1, 15:2.

Piráti Chomutov: Skokan – Ferbas, Záruba, Jungvirt, Seeman, Zeman, Jarý, Krchňák, Herles, Psar – Prokop, Baier, Mežnar, Lauko, Černý, Jaroš, Veselý, Breczko, Benda, Koblížek, Ouřada. Trenéři: Radek Šíp, Mgr. Jaroslav Hejcman, Karel Soudek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke (od 21. Brňák) – Štochl, Štěpánek, Chmela, Stuchlý, Mareš, Vidlička – Harkabus, Batryn, Čermák, Bláha, Šindelář, Herák, Janoušek, Tůma, Gottfried, Klepáček. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

Hned po dvanácti vteřinách se Piráti dokázali prosadit, střelu Kryštofa Ouřady hostující brankář vyrazil do míst, kde stál Pavel Jarý, jehož pokus skončil za brankovou čarou - 1:0. V deváté minutě využívají domácí signalizovanou výhodu, když Jakub Lauko našel přesnou přihrávkou Jakuba Veselého, jenž nedal Volkemu šanci - 2:0.

Těsně po polovině první třetiny se do samostatného úniku dostal střelec druhé branky, který na hostujícího gólmana nevyzrál. O minutu později Jakub Lauko nachází přesnou přihrávkou na hranici brankoviště Tomáše Koblížka, jehož pokus skončil v horní polovině branky - 3:0. V závěru úvodní periody se střelou po ledě prosadil Jakub Jaroš, jenž zamířil přesně mezi betony Volkeho - 4:0. V čase 19:35 min. se Chomutovští prosadili popáté, když zakončoval Milan Breczko - 5:0. O pár vteřin později skóroval Jakub Lauko, jenž se dostal k odraženému puku - 6:0.

V úvodu druhé části se domácí řítili dva na brankáře, ale trefili pouze jeho masku. V osmadvacáté minutě udělal hostující obránce chybu na modré čáře a puk mu sebral Tomáš Koblížek, jenž přihrál do vyložené šance Jakubu Laukovi. Ten ukázal, že v takovýchto situacích se nemýlí - 7:0. V polovině zápasu se střelou od modré čáry zapisuje mezi střelce Tomáš Jungvirt, jehož pokus mířil pod horní tyčku - 8:0.

Téměř šest minut před koncem druhé třetiny předvedl přesnou střelu Tomáš Koblížek, který zaskočil i brankáře Brňáka - 9:0. V závěru druhé dvacetiminutovky se do první velké příležitosti dostali Ústečtí, kteří ve skrumáži dostali k nebezpečnému zakončení, o nějž se postaral Matěj Harkabus. Z následného protiútoku dávají domácí soupeři nepopulární desítku, o kterou se zasloužil Jakub Lauko - 10:0. O pár minut později se přesným zásahem o tyč zapsal mezi střelce také Vít Seemann - 11:0. Ještě do závěru prostřední části střílí dvanáctou branku Jakub Lauko - 12:0.

Ve třiačtyřicáté minutě se kotouč odrazil od bruslí hostujícího obránce ke Kryštofu Ouřadovi, jenž střelil zápěstím trefuje hruď Brňáka. O chvíli později předvedl chybu domácí bek, který nechal kotouč před vlastním brankovištěm a nabídl šanci Matěji Harkabusovi, proti němuž skvěle vyjel Ondřej Skokan. Na světelné kostce svítil čas 50:48, když přesným zakončením se prezentoval Dominik Ferbas - 13:0.

Šest minut před koncem utkání se po chybě obránce dostal do samostatného úniku Tomáš Krchňák, jehož výstavní střela se odrazila od horní tyčky za brankovou čáru - 14:0. O malou chvíli později se čestného úspěchu dočkalo Ústí, když pokus Matěje Harkabuse propadl chomutovskému brankáři až do klece - 14:1.V závěru utkání našel Jakub Lauko na hranici brankoviště osamoceného Jakuba Veselého, jehož pokus končí v síti - 15:1. O minutu později se k vyražené střele dostal Jakub Štochl, který zametl kotouč do odkryté brány - 15:2.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): „Zápas hodnotím velmi dobře. Patnáct střelených gólů, to už je pěkná nálož pro soupeře. Naše góly padaly po hezkých akcích jako byly tvrdé střely od modré, nebo přečíslení dva na jednoho. Minulé zápasy jsme moc branek neměli, uvidíme jak budeme pokračovat v dalších utkáních.“

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem):„Zápas byl jasná záležitost ve prospěch Chomutova. Domácí nás přehráli naprosto po všech stránkách. Od dvanácté sekundy jsme prohrávali 0:1, poté už jen narůstalo skóre.“