Praha - Neděle 20. 9. 2015 byla pro mladší dorost Slovanu ve znamení odehrání 5. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu. Slovan si však z Prahy nedovezl ani bod, jelikož Slavie vyhrála 5:1. Za Ústí nad Labem se prosadil pouze Dmytro Batryn v padesáté čtvrté minutě.
ne 20. 9. 2015, Zimní stadion Eden
HC Slavia Praha
Ústecký Slovan s.r.o.
5:1 2:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Všetečka (Klapka), 18. Janča (Klapka, Všetečka), 30. A. Klapka, 39. A. Klapka, 52. Rulc – 54. Batryn. Rozhodčí: Jílek - Fára, O. Doležal. Vyloučení: 5:3. Využití: 4:1. Diváci: 48. Střely na branku: 28:20 (7:5, 10:11, 11:4). Průběh utkání: 5:0, 5:1.

HC Slavia Praha: Pánek (od 30. Dusil) – Střeštík, Mareček, Štibinger, T. Klapka, Zderadička, Macek, Rulc, Srdínko, Holý – Kižlin, Vojinovič, Všetečka, Houška, Petrák, Havrda, Janča, A. Klapka, Křenek. Trenéři: Jiří Doležal, Jiří Novák.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Volke – Štochl, M. Štěpánek ml., Chmela, Kříž, Stuchlý, E. Mareš, Vidlička – Harkabus, Batryn, Čermák, Bláha, Magasanik, Šindelář, Janoušek, J. Tůma, Gottfried, Klepáček. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

Komentář

Úvodní dvacetiminutovka jasně patřila sešívaným. Již od první minuty zápasu nepouštěli hosty do žádných akcí. Není tedy divu, že jako první vsítili gól. V přesilové hře se dostal k puku Robin Všetečka a bez problému prostřelil Volkeho. Následně si zahráli přesilovou hru také Ústečtí. Ta se jim však vůbec nevydařila. Několik vteřin po skončení oslabení, sešívaní skórovali podruhé. Jakub Janča se po krásné kombinaci před Volkem prosadil do odkryté klece. Ke konci první periody se však hosté dostali zpátky do hry a sešívané uzamkli v obranném pásmu. Tento nátlak však branku nepřinesl, a tak šli po první třetině do kabin šťastnější domácí.

I ve druhé periodě se více dařilo sešívaným. Nejprve Adam Klapka při vlastním oslabení zvýšil slávistické vedení, když se dostal do samostatného úniku. Nejprve si položil gólmana a zakončoval do prázdné branky. Adam Klapka se prosadil o několik minut později podruhé. Ve vlastním obranném pásmu se ujal puku a dostal se až před Volkeho. Toho překonal kličkou do bekhendu.

Třetí třetina byla velice vyrovnaná. V padesáté druhé minutě zvyšoval již na 5:0 Daniel Rulc. Po přihrávce Štibingra se mu podařilo z pravého kruhu trefit odkrytou ústeckou svatyni. Ústí se nakonec také dočkalo branky. Během přesilové hry se objevil Dmytro Batryn nikým nehlídaný před Dusilem a snížil na konečných 5:1.

Ohlasy trenérů

Jiří Doležal (HC Slavia Praha): „Bylo to povinné vítězství. Z naší strany byl výkon špatný. Naše hra se mi vůbec nelíbila. Jsem z toho trošku zklamaný. My jsme se soupeři přizpůsobili.“

Jiří Sochor (HC Slovan Ústí nad Labem): „Bylo to poměrně bojovné utkání. Jsme spokojení s nasazením našich hráčů. My jsme měli bohužel méně šancí, které jsme nedokázali využít.“

Sdílet článek na sociálních sítích

Mladší dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže