Ú s t í n/L. - Slovan v souboji druhého s třetím dlouho marně dobýval boleslavskou obranu. Postupně se však zlepšoval a v polovině utkání udeřil. Během 43 vteřin se dvakrát prosadil. Nejprve uklidil puk mezi Mensatorovy betony Jan Švík. Pak se trefil pod víko Daniel Hodek. Po opatrném úvodu utkání se sice první osmělili hosté. Velkou příležitost Říhy, který postupoval sám na Sáblíka, vyřešil domácí brankář efektním zásahem holí do útočníkovy kličky. Nastartoval tak obrat ve vývoji utkání. Zalouženě zápas dovedli do vítězného konce. Nezabrzdilo je ani snížení Oliveriuse krátce po druhé pauze. V závěru výsledek kontrolovali, sice nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři, ale do prázdné klece pečetil druhým gólem v utkání Hodek.

st 26. 1. 2005
BK Mladá Boleslav
4:1 0:0, 3:0, 1:1

Branky a přihrávky: 31. Švík (Vála), 32. Hodek (Kočí, Barus), 40. Kočí (Fink), 60. Hodek (Barus) – 42. Oliverius (Morava). Rozhodčí: Kubeš – Marek, Pokorný. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2500. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Střely na branku: 41:19 (13:7, 15:5, 13:7).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Drábek, Vála, Kočí, Kudrna Jan, Mazanec, Kubeš, Kříž - Jankových, Sýkora, Šaffer - Fink, Pazourek, Švík - Hodek, Pavliš, Barus - Buďa, Koudelka, Přeučil

BK Mladá Boleslav: Mensator - Morava, Drtina, Toužimský, Brincko, Mainer, Derner - Nedorost, Hradecký, Kadlec - Říha, Ondřej, Jaroš - Metlička, Krupka M., Havel - Kameš, Oliverius, Krupka L. - Weiss

Na led ústeckých Lvů přijel v posledních 11 kolech nejúspěšnější tým 1. ligy. Mladá Boleslav během nich získala z 33 možných bodů plných 28 za 8 vítězství, 1 vítězství v prodloužení a 2 remízy. Svou šňůru bez prohry přijela prodloužit i do Ústí, ale nakonec se musela před Lvy sklonit a poprvé od 15. prosince okusit pachuť porážky. Zajímavostí utkání je, že největším nebezpečím pro domácí branku byl právě ústecký odchovanec Michal Oliverius.

Zápas začal ve velmi svižném tempu. Hned po několika vteřinách prověřil Mensátora v Boleslavské brance Fink. Rozhodčí Kubeš nasadil laťku hodně vysoko a hned po necelých 3 minutách měly už oba týmy po jednom vyloučeném. Vysoké nasazení postupně místo hokeje přineslo spíše boj, což pro domácí hráče, kteří vyznávají technický hokej, bylo hůře stravitelné. Hrálo se spíše před domácí brankou a hosté dostávali Lvy chvílemi pod tlak. V 10. minutě nahodil prudce z rohu na branku puk Oliverius, ale pozorný domácí brankář jeho pokus poslal vysokým obloukem do bezpečí. Hokejisté Slovanu se postupně hře přizpůsobovali a začali více ohrožovat Boleslavskou svatyni. V 11. minutě si brzy po sobě vypracovali dvě šance a Jankových navíc jen těsně minul levou tyč branky. Další přesilovku hráli hosté ve 14. minutě. Při ní projel celým útočným pásmem Říha, před Sáblíkem se vytvořil závar, ale výsledkem byla jen posunutá domácí branka. O minutu později nahodil kotouč na Sáblíka Nedorost. Domácímu brankáři ale puk vypadl a sunul se brankovištěm. Naštěstí pro něj ho zaskočil Kubeš a poslal ho daleko od branky. Parádní zákrok si připsal v 16. minutě na druhé straně Mensátor. Kudrnovu jedovku od modré zastavil v rozkleku špičkou betonu. Poslední slovo měl několik vteřin před první sirénou ještě Fink, ale nedokázal přes hostujícího brankáře propasírovat puk do branky.

Na začátku druhého dějství se Lvi jakoby trochu hledali. Nedařila se jim rozehrávka, hosté jim aktivním napadáním činili velké potíže při přechodu přes střední pásmo. Ve 22. minutě se při přesilovce prosmýknul do útočného pásma Kočí, ale Mensátor jeho nájezd s přehledem vychytal. O 2 minuty později se domácí dostali dokonce do přečíslení 3 na 1, ale svou akci překombinovali a ta vyšuměla do ztracena. Bezzubý tlak vyvrcholil ve 26. minutě, kdy Jankových při dalším přečíslení našel mezi kruhy Šaffera, ale jeho teč hostující brankář skvěle vystihl. Poté se útoky střídaly na obou stranách. Zlom přišel v polovině zápasu. Nejprve Mazanec nechal vyniknout skvělou Mensátorovu lapačku, ale z následné rozehrávky se v závaru prosadil důrazný Švík a dotlačil kotouč do branky - 1:0. Uběhlo přesně 43 vteřin, když dostal na kruh nabito Hodek a jeho bombu z první viděli všichni až v brance. Poté o sobě dali vědět i hosté, když Oliverius poslal lehký kotouč do volného prostoru před Sáblíka. Bohužel pro hosty tam nebyl nikdo, kdo by usměrnil puk do Sáblíkovy klece. Ve 36. minutě nejprve Mensátora nepřekvapil bekhendem Koudelka a vzápětí z protiútoku Vála nedovoleně zastavil Ondřeje. Tento hráč hostí se předvedl ještě ve 38. minutě, když hned po střele do masky ještě přes ní přetáhl Sáblíka hokejkou. Poslední 2 minuty druhé třetiny hráli Lvi další přesilovku. Do velké šance se dostal Fink, ale ani nadvakrát Mensátora nepřekonal. Odražený kotouč sebral Kočí a 15 vteřin před druhou sirénou upravil střelou pod víko stav na 3:0.

Třetí třetinu začali hosté zostra. Hned po úvodním vhazování se nastěhovali před Sáblíka a vytvořili závar. Ošemetnou situaci ale domácí brankář vyřešil. Po následném vhazovaní po levici brankáře Slovanu si do nebezpečné blízkosti najel nejpilnější hráč hostí Oliverius, obtočil se kolem bezmocného Sáblíka a střelou do odkryté klece snížil na 3:1. Hosté vycítili šanci a zvýšili svou bojovnost. Pojistku v podobě 4. gólu mohl ve 47. minutě, po chybě Boleslavské obrany, přidat Fink, ale jeho nájezd Mansátor zneškodnil. V 50. minutě si Jaroš sklepl ze vzduchu nepovedenou přihrávku Jankových, ale svým nájezdem Sáblíka nepřekonal. Postupně na ledě přibývalo nervozity, což vyvrcholilo v 54. minutě, kdy na trestnou lavici hostí usedli hned dva hráči. S dvouminutovou přesilovkou 5 proti 3 ale Lvi naložili trestuhodně, když téměř neohrozili branku Mladé Boleslavi. Další minuty se nesly v duchu snahy hostí o zkorigování výsledku. Domácí se už nikam nehnali a vsadili spíše na obranu. Definitivní tečku mohl minutu před koncem utkání udělat Pazourek, ale ani jemu nebylo dáno hostujícího brankáře překonat. Půl minuty před sirénou si na trestnou lavici odešel odpočinout Švík a hosté si vyžádali oddechový čas. Odvolali brankáře a zkusili hrát v 6 proti 4. Jenže kotouč zachytil Barus a obloučkem ho poslal do středního pásma. Tam jeden z Boleslavských hráčů zaškobrtl a domácímu kapitánu Hodkovi už nestálo nic v cestě, aby upravil na konečných 4:1.

Petr Kaňkovský (BK Mladá Boleslav): "První třetina byla výsledkově vyrovnaná, ve druhé nás soupeř přehrál a vedení si už udržel až do konce. V utkání bylo dost vyloučených. Rozhodčí každou chvíli pískal něco jiného, takže to bylo tak, jak to bylo. S jakou taktikou jsme sem přijeli? Samozřejmě s taktikou hrát dobře a zkusit dát nějaký gól. Po tom oslabení 3 proti 5 jsem věřil, že se ještě něco stane, že se nám něco povede. Nepovedlo se, nedá se nic dělat. Základní část bychom chtěli skončit do 4. místa. Jsou tam ale malé rozdíly a i z 3. místa se dá spadnout hodně dolů, takže pro nás je teď každý zápas důležitý. Pokud se to podaří a budeme tam, bude to dobré. Jinak je pro nás cílem hrát play off a pokud to vyjde, tak nejhůře ze 4. místa."
Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání mělo dobrou úroveň, nasazení i tempo. Soupeř se tu prezentoval jako velice kvalitní mužstvo. Na vítězství jsme se hodně nadřeli a jsme rádi, že jsme vyhráli. Výsledek, myslím, nakonec i odpovídá kvalitě obou mužstev. Druhá třetina nám proti první vyšla nad očekávání dobře, dali jsme v ní dva slepené góly. V úvodu si Boleslav vypracovala dvě hodně slibné šance, které, naštěstí pro nás, nevyužila. Vynikající výkon podal v brance Lukáš Sáblík. V závěru, kdy jsme vedli o 2 góly a nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 3, jsme se trochu i strachovali o výsledek. Jinak v Písku se nám zranil Dragoun, má něco s kolenem. Do přípravy by se mohl zapojit příští týden."