Ú s t í n/L. - Domácí vstoupili do utkání velmi vlažně. Než se stačili nadít prohrávali po deseti minutách s Olomoucí o dvě branky. Postupně se jejich hra zlepšovala. Svoji převahu korunovali dvěma brankami ve druhé třetině. Pazourek srovnával kuriózně, druhému brankáři hostí, který naskočil do branky na dvacet vteřin na dvojnásobnou přesilovku. Druhou dvojnásobnou přesilovku už ve třetí třetině sice domácí nevyužili, ale chvíli po příchodu vyloučených na led trefil rozdílovou trefu Martin Koudelka. Když svoji dvojnásobnou přesilu neproměnili ani hosté, definitivně rozhodl Hodek. Na konečných 5:2 upravil Klobouček. Soupeřem v 1. kole play off bude v pátek Kometa Brno.
so 12. 2. 2005
HC Olomouc
5:2 0:2, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 23. Dragoun (Buďa, Koudelka), 37. Pazourek (Kočí), 50. Koudelka (Klobouček, Buďa), 53. Hodek (Dragoun), 56. Klobouček (Kříž) - 3. Hradecký (Smejkal, Najdek), 10. Hradecký (Najdek, Houdek). Rozhodčí: Stolín - Šilhán, Švejda. Vyloučení: 9:7, navíc Koudelka a Pazourek (UNL) 10+DKU. Využití: 1:0. Diváci: 1500. Průběh utkání: 0:2, 5:2. Střely na branku: 58:17 (15:7, 20:6, 23:4).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík – Štěpánek, Drábek, Kočí, Kudrna Jan, Vála, Pavlas, Kříž - Jankových, Sýkora, Klobouček - Švík, Pazourek, Fink - Hodek, Pavliš Dragoun – Buďa, Koudelka.

HC Olomouc: Žigárdy (37.-37.Tihlář) - Houdek, Paška, Světlík, Bartoň, Faltýnek, Šafařík, T. Vlček, Čuřík - Ministr, Najdek, Smejkal - Hradecký, Karný, Kolář- L. Vlček, Zbořil, Žajgla - Ditrich.

Už s uzdravenými Dragounem a Jankových, ale bez nemocného Baruse (chřipka), zraněných Jiřího Kudrny, který zřejmě nebude ani celé 1. kolo play off, Mazance (naštípnutý prst) a Zikmunda (zraněný loket) a hříšníků z Chomutova Přeučila, Lipiny a Šaffera nastoupili na svém ledě Ústečtí Lvi naposled v základní části, a to proti hokejistům z Olomouce. Zápas se pro domácí vůbec nevyvíjel dobře, ale po rázné domluvě v kabině se jejich hra od druhé třetiny rapidně změnila k lepšímu.

Slovan svého soupeře hned od začátku pěkně zmáčkl. Už v 1. minutě si šanci po závaru dokázala vytvořit Pavlišova řada. Ve 3. minutě ale poprvé zahrozili hosté a hned z toho byla branka. Z bleskového protiútoku se Hanáci dostali do přečíslení 3 na 2 a než se Sáblík stačil přesunout k opačné tyči, využil volného prostoru ke skórování Hradecký. V 7. minutě si útok Jankových - Koudelka - Dragoun vytvořili další slibnou příležitost, ale bez koncového efektu. Vzápětí našel Sýkora křížem přes pásmo najetého Kloboučka, ale proti jeho pokusu si stačil Žigardy včas lehnout. Domácí hokejisté jakoby se snažili místo střelby zavézt kotouč až do branky, ale v cestě jim vždy stáli hostující hráči. V 10. minutě se hostům opět provedl rychlý protiútok, domácí obrana nestačila včas zareagovat a byl to opět Hradecký, kdo nemilosrdně trestal - 0:2. Brzy po následném vhazování ve středovém kruhu trefil Vála tyč, ale to bylo z vyložených šancí nadlouho vše. Následoval bezzubý tlak hokejistů Slovanu. Až teprve v 18. minutě přišla další nebezpečná šance Lvů. Pavliš našel od zadního mantinelu najetého Kříže, ale brankář Olomouce jeho úmysl vystihl a proti jeho pokusu stačil včas sklapnout betony.

Pouze 9 odehraných vteřin by stačilo Sýkorovi ve druhé třetině, aby vážně ohrozil branku hostí. To ale nedopustil Houdek a včas zatáhl za záchrannou brzdu. Oslabení hosté ještě ustáli, ale 40 vteřin po návratu jejich hříšníka z trestné lavice přihrál zleva Koudelka doprava k mantinelu Buďovi, ten viděl mezi kruhy najetého Dragouna, který bleskově z voleje ranou do odkrytého prostoru snížil. Domácí hráči poté zapnuli na vyšší obrátky a před brankou Olomouce bylo pěkně horko. Ve 27. minutě, při vlastním oslabení, vystřelil od modré Vála a Pazourek tečoval těsně vedle pravé tyče Žigardyho branky. Velmi důležitý okamžik nastal ve 37. minutě. Lvi v přesilovce drtily hosty v jejich pásmu, když si nedovoleně počínal T. Vlček. Lvům se tak naskytla přesilovka 5 proti 3 v trvání 40 vteřin. Navíc si hostující brankář odjel ke střídačce upravit výstroj a zřejmě si neuvědomil dosah svého počínání. Tím, že přejel svou obrannou modrou čáru, musel, podle pravidel, vystřídat. Do branky se tak musel postavit nerozcvičený Tihlář. Dvě střely ještě dokázal zlikvidovat, ale na tu třetí, Pazourkovu, z dorážky už nedosáhl - 2:2.

První minuta třetího dějství patřila opět domácím. Drábek z brejku střílel nad. Jedna z mála šancí hostí ve třetí třetině přišla ve 44. minutě při jejich přesilovce. Ditrich, nikým neatakován, si najel do volného prostoru, ale pozorného Sáblíka zblízka nepřelstil. Ve 47. minutě hráli přesilovku domácí. Při ní dopravil Fink kotouč za Žigárdyho záda, ale pro posunutou branku rozhodčí gól neuznal. Vzápětí si hosté pomohli opět nedovoleně a 38 vteřin se museli bránit dvojnásobné přesile Lvů. Jenže domácí hokejisté opět nic nevymysleli a početní výhodu lehkomyslně prohospodařili. O 3 minuty později povodil Koudelka za brankou tři hráče hostí, vybruslil před Žigardyho a zkusil ho bleskovou střelou překvapit. Olomoucký brankář ale jeho pokus reflexívně vyrazil. Vyražený kotouč se přes Buďu a Kloboučka vrátil zpět mezi kruhy Koudelkovi a na střelu bez přípravy tentokrát Žigardy nedosáhl - 3:2. O necelou minutu později dostali výhodu dvou mužů v poli i hosté, a to na celých 93 vteřin. Lvi byli celou dobu pod velkým tlakem, ale podržel je Sáblík, ale zejména Drábek, který lehal Hanákům obětavě do střel. Brzy po svém návratu z trestné lavice vypíchl Dragoun hostujícím zadákům puk a spolu s Hodkem se řítili na olomouckou branku. Prvně jmenovaný z pravé strany vrátil puk mezi kruhy na kapitána Lvů, který usměrnil kotouč do Olomoucké svatyně. V posledních 5 minutách si hráči Slovanu otevřeli před Žigárdym doslova střelnici. Jejich hra už byla uvolněná a ty tam byly problémy s nepřesnými přihrávkami. V 56. minutě naznačil Kříž dvakrát střelu, tím poslal na led obránce i brankáře, přihrál na úplně volného Kloboučka a ten do odkryté branky upravil na konečných 5:2.

Karel Suchánek (HC Olomouc): "Rozhodně to nebyl zápas, ve kterém by už o nic nešlo. Každé mužstvo, každý trenér chce v utkání vyhrát. V Ústí jsme rozhodně nechtěli sehrát nějakou podřadnou roli. Na zápas jsme se připravovali a myslím, že jsme tu odehráli slušné utkání. Nám se to ale, když jsme vedli 2:0, úplně rozpadlo. Tam nám prasknul nůž, potom byl zraněný Faltýnek, museli jsme kombinovat. Začali jsme se čtyřmi útoky a to se nám trochu narušilo. Začali jsme pak hlavně bránit a utkání jsme prohráli. V té přesilovce 5 na 3 přejel Štefan Žigardy až přes červenou čáru a musel střídat. Byla to jeho chyba, dostali jsme gól... Tak to v hokeji bývá. Mě jen mrzí ta komedie od rozhodčích v závěru. Určitě věděl, že těm hráčům má dát okáčka, aby si vyčerpali před play off tresty."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Myslím si, že těch prvních 10 minut bylo v duchu takového podcenění. Soupeř toho brzy dokázal využít a to nás pak nastartovalo ke zlepšenému výkonu a od druhé třetiny, myslím, ta převaha už byla jednoznačná. Jako negativum bych tam viděl hodně vyloučených, ať už z pohledu úzkostlivého rozhodčího anebo netaktických faulů našich hráčů. To drželo soupeře hodně dlouho v zápase. Branka na 2:2 byla jednoznačně chyba olomouckého brankáře. Musí vědět, že nemůže přejet svoji modrou. Pro ně to bylo o to nešťastnější, že to bylo zrovna v přesilovce 5 na 3. Do play off jdeme proti Kometě, ale jak už jsem několikrát říkal, pokud chceme dojít daleko, je jedno proti komu budeme hrát. Porazit musíme kohokoliv z nich. My hlavně musíme doléčit všechna zranění. V pondělí jedeme do Berouna. Bude to poslední zápas před play off a víte jak to je. Hráči si budou hlavně dávat pozor, aby se žádný z nich nezranil. Uvidíme, jak to bude vypadat na ledě a kam to pustí rozhodčí. Dnes to nebylo nijak přehnaně tvrdé utkání a stejně na obou stranách byla řada vyloučení."